Porady

Jak zaplanować zdrowe i bezpieczne wakacje „w drodze”

0
zbiornik na wodę do kampera

Karawaning wciąż zyskuje na popularności. O ile kiedyś ten sposób podróżowania kojarzył nam się raczej z opcją budżetową i mniejszym komfortem, to teraz domy na kółkach są stanie w pełni spełnić funkcję pokoju hotelowego. O czym pomyśleć wybierając wakacje w kamperze?

Nie zapominaj o bezpieczeństwie podczas jazdy

W Polsce podróżowanie kamperem jest dość restrykcyjnie ograniczone. Mimo iż w części mieszkalnej jest dużo miejsca, to w trakcie samej jazdy wszyscy podróżujący muszą siedzieć na normalnych fotelach samochodowych, a dzieci muszę mieć odpowiedni fotelik samochodowy. W wielu innych krajach prawo jest bardziej liberalne i nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas jazdy reszta ekipy normalnie funkcjonowała w kamperze. Choć jest to opcja bardzo kusząco, to czasem nie warto jej ryzykować. Pamiętaj, że bezpieczeństwo musi być na pierwszym miejscu i czasem warto przemęczyć się jakiś czas w mniejszym komforcie, zamiast mieć problemy zdrowotne w razie wypadku.

Właściwie zapakuj kampera

Choć życie w kamperze z pozoru do złudzenia przypomina, to w małym domku letniskowym, to jednak nie do końca wszystko możemy ustawić tak, jak sobie tego życzy, szczególnie jeżeli często zmieniamy miejsce postoju. Wszystko co znajdzie się we wnętrzu kampera musi zostać odpowiednio zabezpieczone na czas jazdy, a rozkład bagaży musi równomiernie obciążać obie osie. Ze względów bezpieczeństwa cięższe artykułu ustawia się na dole, a otwarte półki pozostawia puste, by w razie wypadku przemieszczające się rzeczy wyrządziły jak najmniej szkód.

Zbiornik na wodę do kampera – jak go używać

Woda w kamperze wydaje się być największym problemem, a z oczywistych względów jest nam bardzo potrzebna. Zbiornik na wodę do kampera może nam posłużyć na kilka sposobów, ale raczej nie ryzykujmy korzystanie z tego źródła do celów spożywczych. Istnieją co prawda systemy oczyszczające i filtrujące, ale po pierwsze są drogie, a po drugie nie mamy gwarancji ich sprawności. W obecnych czas wodę butelkowaną dostaniemy wszędzie, a zawsze możemy zakupić i zabrać odpowiedni zapas. Zbiornik na wodę do kampera to też świetny pomysł na ekologiczne podróżowanie. Możesz w nim zbierać wodę deszczową, którą z powodzeniem użyjesz do kąpieli, czy mycia naczyń lub pojazdu.

Eliksir młodości – różne substancje, różne właściwości

Previous article

Czy pasta do zębów z węglem jest zdrowa?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady