CiekawostkiUroda

Eliksir młodości – różne substancje, różne właściwości

0
eliksir mlodosci

Każdy z nas chciałby, aby czas pozostał dla nas łaskawy i aby procesy starzenia się naszego organizmu nie postępowały aż tak szybko. Niestety, często bez odpowiedniej inicjatywy z naszej strony upływ czasu jest widoczny gołym okiem. Co zrobić, by na dłużej zachować młodość naszego organizmu?

Eliksir młodości, czyli karnozyna – czym jest?

Karnozyna określana jest bardzo często jako eliksir młodości. Jest to jak najbardziej słuszna nazwa, ponieważ związek ten wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe. Karnozyna jest wytwarzana przez organizm człowieka. Związek ten powstaje więc w naszych komórkach, jednak nie u każdego z nas utrzymuje się identyczny jego poziom. Zależy on bowiem od wielu różnorodnych czynników. Większa ilość karnozyny występuje u mężczyzn niż u kobiet. Ponadto, jeśli na co dzień ograniczamy spożycie mięsa, również możemy mieć mniejszy poziom karnozyny. To samo dotyczy czynnika wieku – starsze osoby produkują mniej tego cennego związku.

Jakie działanie ma karnozyna?

Karnozyna jest związkiem, który wciąż nie jest dostatecznie doceniany. Naukowcy na całym świecie dopiero przekonują się o jej dobroczynnych właściwościach, które mogą pozytywnie wpłynąć na cały nasz organizm. Karnozyna zapobiega powstawaniu niektórych chorób, takich jak na przykład choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, jaskra czy cukrzyca. Staje się ona jednak coraz bardziej popularna ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe. Działa silnie przeciwutleniająco. Ponadto związek ten jest szczególnie polecany zawodowym sportowcom, ponieważ pomaga w osiągnięciu wyższej wydolności organizmu.

Czy suplementacja karnozyny to dobry pomysł?

Karnozynę jako suplement możemy zakupić w każdej aptece. Nie znajdziemy jej jednak na rynku jako samodzielnego preparatu. Z tego względu produkty te mogą być nieco droższe niż standardowo dostępne w aptekach preparaty. Warto jednak zainwestować w suplement zawierający karnozynę ze względu na to, jak pozytywny wpływ na organizm człowieka ma ten związek. Należy zwrócić uwagę na to, że suplementacja karnozyny nie jest niebezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych, dzięki czemu mogą ją przyjmować nawet dzieci. Jak z każdym preparatem jednak warto skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Łazienka dla niepełnosprawnych – 4 praktyczne rozwiązania

Previous article

Jak zaplanować zdrowe i bezpieczne wakacje „w drodze”

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki