DietaDzieci

Wygodne karmienie niemowlaka – co warto wiedzieć?

0
Wygodne karmienie niemowlaka – co warto wiedzieć?

Wychowanie dziecka to trudne i wymagające zadanie, stąd warto nabyć przydatne gadżety oraz akcesoria ułatwiające podawanie pokarmu. Poduszki do karmienia sprawdzą się zarówno dla mam, które podają pociechom mleko z piersi, jak i mleko modyfikowane. Warto tylko wiedzieć, jak nabyć odpowiedni model.

Poduszka do karmienia – co to jest?

Poduszki do karmienia to jeden z gadżetów, którego nie może zabraknąć w domu każdej świeżo upieczonej mamy. Przede wszystkim służy ona do przyjmowania odpowiedniej pozycji w trakcie karmienia dziecka. Maluszek jest odpowiednio ułożony, a kobieta nie zmaga się z bólem pleców czy ciała i jest jej po prostu wygodnie. Dzięki poduszce dziecko znajduje się w bezpiecznej pozycji, co ułatwia karmienie i sprawia, że pociecha rośnie jak na drożdżach. Co ciekawe, poduszka może być używana do wielu czynności, a nie tylko karmienia. Przyda się w trakcie odwiedzin u znajomych, posłuży do drzemki w ogrodzie bądź zabawy.

Jakie są zalety poduszki do karmienia?

Poduszki do karmienia pozwalają na przyjmowanie różnych pozycji ciała. Mama nie musi schylać się do dziecka, pozostaje wyprostowana, odpręża się i wreszcie – cieszy się karmieniem.

Kolejną zaletą jest odciążenie kręgosłupa, mięśni oraz stawów, gdyż nie ma potrzeby schylać się do pociechy. Łokcie znajdują się na odpowiedniej wysokości, a wolne ręce mogą służyć na przykład do trzymania kubka z kawą, napisania wiadomości na telefonie czy zjedzenia kanapki, na co wcześniej zabrakło czasu.

Maluszek jest cały czas bezpieczny, jest mu wygodnie i znajduje się w stabilnej pozycji, gdyż poduszki do karmienia są miękkie i bardzo miłe w dotyku. Co ważne, poduszki idealnie nadają się do spalania czy zabawy – to gadżet charakteryzujący się wszechstronnością.

Na uwagę zasługuje także bogata kolorystyka, gdyż rogal do karmienia powinien dobrze komponować się z pozostałymi elementami pokoju dziecięcego albo pasować do sypialni rodziców. Nietrudno wybrać estetyczny i przyjemny dla oka wzór.

Poduszki do karmienia – jak wybrać odpowiedni model?

Wybór dobrej jakości poduszki do karmienia jest niezbędny, dlatego powinna ona stanowić ważny element wyprawki. Niestety, mimo samych zalet, wiele mam cały czas odmawia sobie zakupu dodatku, który jest przydatny zarówno dla niej, jak i dziecka.

W trakcie zakupów trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał zastosowany do produkcji. Najlepszym rozwiązaniem jest bawełna. Ściągany pokrowiec to gwarancja czystego i higienicznego miejsca do karmienia i odpoczynku dla pociechy. Sprawdzić trzeba również rodzaj zastosowanego wypełnienia, gdyż poduszki mogą być miękkie, średnio twarde oraz twarde. Wybór nie może być przypadkowy. Dodajmy, że twarda poduszka nie powinna wywoływać dyskomfortu, a zapewniać stabilność, gdyż wytrzymałe ścianki nie pozwolą dziecku wypaść. Maluchy stają się bardziej ruchliwe w okolicach 3,4 miesiąca życia.

Na rynku dostępne są różne kształty oraz wielkości poduszek, dlatego warto wybrać model, który najlepiej spełni oczekiwania mamy oraz dziecka. Poduszki do karmienia to niezbędny element wyprawki, dlatego nie odmawiajmy sobie tego ważnego gadżetu, nawet pragnąc zaoszczędzić na zakupach.

Jak przygotować łazienkę dla osoby starszej?

Previous article

Co daje picie wody z kubka miedzianego?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dieta