Dieta

Jakie są objawy niedoboru magnezu?

0

Powiedzenie, że każdy człowiek jest tym, co je, jest strzałem w dziesiątkę. Rodzaj jedzenia oraz dostarczane z nim składniki odżywcze bezpośrednio przekładają się na stan zdrowia człowieka. Magnez, potas czy wapń, to pierwiastki, które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Co się dzieje, gdy zaczyna brakować magnezu?

Jakie objawy daje niedobór magnezu?

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków, który organizm człowieka wykorzystuje do tego, by pracować w sposób prawidłowy. Jeżeli zaczyna brakować magnezu, to organizm od razu daje o tym znać w postaci specyficznych objawów. Jakie są pierwsze oznaki tego, że w organizmie człowieka zaczynają występować deficyty magnezu? Wskazać można, chociażby na przyspieszoną męczliwość czy regularne występowanie bolesnych skurczy i to nie tylko w obrębie łydek. Ponadto mogą pojawić się także uciążliwe bóle oraz zawroty głowy czy rozdrażnienie. Przyczyn niedoboru magnezu jest wiele, choć jako jedną z popularniejszych wymienić można niewłaściwą dietę. Wśród pozostałych można wymienić stres czy problemy z przyswajaniem magnezu, a także spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu.

W czym jest najwięcej magnezu?

Istnieją specyficzne grupy osób, u których prawdopodobieństwo wystąpienia niedoboru magnezu w organizmie jest wyższe niż u innych. W grupie ryzyka znajdują się między innymi ludzie pracujący fizycznie, kobiety w stanie błogosławionym, osoby żyjące w nadmiernym stresie czy osoby odchudzające się. Aby zadbać o odpowiednią dawkę magnezu, warto do diety włączyć produkty bogate w ten pierwiastek. W czym występuje duża ilość magnezu? Każdy, kto chce uzupełnić niedobory magnezu w codziennej diecie, powinien sięgać po kaszę gryczaną, orzechy, kakao, gorzką czekoladę, szpinak, banany czy mleko. Są to produkty dostępne w każdym sklepie spożywczym. Zalecane są także sery żółte czy owoce morze. Po poradę co jeść, by uzupełnić magnez, można udać się do dietetyka.

Odpowiednia suplementacja diety

Jeżeli wraz z pożywieniem nie jest zaspokajane całościowe zapotrzebowanie człowieka na magnez, to może okazać się, że niezbędna będzie suplementacja diety. Przed zastosowaniem suplementów warto zrobić badania krwi na oznaczenie ilości pierwiastków oraz skonsultować przyjmowanie specyfików z lekarzem. Niekiedy nadmiar pierwiastków w krwi człowieka może się okazać równie niebezpieczny co ich niedobór. Jakie są popularne produkty uzupełniające magnez? Można wśród nich wskazać solgar magnez, olimp chela-mag czy cytrynian magnezu vege. Stosowanie suplementów diety powinno odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza.

Jak żyć z Hashimoto?

Previous article

Maseczka do włosów – jakie ma właściwości?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dieta