Co daje picie wody z kubka miedzianego?

Co daje picie wody z kubka miedzianego?

Zalety miedzi znane są od pokoleń. Naczynia miedziane obecnie doceniają nie tylko społeczności żyjące w zgodzie z zasadami ajurwedy — znajdują one coraz szersze grono zwolenników. Dodatkowo ich estetyczny wygląd cieszy oko domowników czy gości.

Dlaczego warto pić wodę z naczyń miedzianych?

Naczynia miedzianie działają na zasadzie naturalnego filtra do wody. Miedź niweluje bakterie, wirusy i wszystkie inne drobnoustroje. Warto pamiętać, że to ważny minerał dla ludzkiego organizmu. Woda z zawartością miedzi posiada właściwości przeciwnowotworowe, przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Aby naczynie miało działanie prozdrowotne, powinno być wykonane z czystego metalu, a do jego pielęgnacji nie wolno używać szczotek i środków chemicznych, oni myć w zmywarce. Bez względu na to czy wykorzystamy dzbanek, czy kubek miedziany, woda powinna być odstawiona na co najmniej 4 godziny przed wypiciem – po takim czasie wzbogacić w pierwiastek miedzi i oczyszcza.

Kubek miedziany — korzyści z jego stosowania

Picie z kubka miedzianego wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim poprawia działanie układu trawiennego, przez niwelowanie drobnoustrojów w jelitach
i żołądku. Ma też zbawienne działanie na niestrawność i zapobiega powstawaniu wrzodów. Kubek miedziany jest też receptą na młody wygląd. Miedź jest bogata w przeciwutleniacze, dzięki czemu zapobiega procesom starzenia. Codzienna dawka wody z miedzianego naczynia zapobiega anemii, poprzez poprawę wchłanialności żelaza z pożywienia. Odpowiedni poziom tego minerału reguluje pracę tarczycy oraz wspomaga odchudzanie. Picie tak wzbogaconej wody poprawia też pracę serca i pomaga utrzymać ciśnienie krwi na właściwym poziomie. Warto też wiedzieć, że miedź wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, wpływa na nie tylko na odporność, ale i wspomaga leczenie stanów zapalnych stawów. Biorąc pod uwagę zalety tego metalu, warto zaopatrzyć się w kubek miedziany już dziś.