CiekawostkiDzieciPoradyUroda

Przyczyny swędzenia skóry u dzieci

0

Jeśli zauważyłeś, że twoje dziecko nadmiernie się drapie i narzeka z powodu swędzącej skóry, powinieneś przyjrzeć się temu objawowi bliżej. Warto obejrzeć dokładnie skórę dziecka i zaobserwować, w jakich sytuacjach pojawiają się symptomy. Przede wszystkim powinniśmy znaleźć bowiem przyczynę świądu.

Świerzb u dzieci

Świerzb to bardzo popularne wśród najmłodszych schorzenie. Jest to choroba zakaźna, która wywoływana jest przez świerzbowca ludzkiego. Możemy się nim zarazić poprzez bezpośredni kontakt ze skórą osoby zakażonej. Świerzb u dzieci występuje częściej niż u dorosłych ze względu na bezpośrednie zabawy pomiędzy dziećmi, na przykład na podwórku, w żłobku czy w przedszkolu. Panują tam idealne warunki do zarażenia się. Świerzb u dzieci objawia się tak jak u dorosłych – na ich skórze pojawiają się zaczerwienione krostki i grudki, które bardzo intensywnie swędzą. Zmiany skórne najczęściej pojawiają się u najmłodszych na stopach oraz na dłoniach. Gdy tylko zauważymy u naszego dziecka takie symptomy, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza. Szybko rozpoznany świerzb daje większe szanse na całkowite wyleczenie. W leczeniu stosuje się głównie preparaty miejscowe. W poważniejszych stanach konieczna jest antybiotykoterapia.

Atopowe zapalenie skóry u dzieci

Atopowe zapalenie skóry to choroba, która ma podłoże genetyczne. Może ona mieć przebieg łagodny lub ostry i w zależności od tego pojawiają się bardziej lub mniej nasilone objawy. W łagodnym przebiegu atopowego zapalenia skóry obserwujemy u dziecka świąd oraz bardzo nasiloną suchość skóry. Wraz z rozwojem choroby na ciele malucha może pojawiać się rumień zlokalizowany w różnych miejscach. Występują na nim pęcherzyki i grudki, które bardzo swędzą. Jeśli zaobserwujemy u naszego dziecka takie objawy powinniśmy udać się z nim na wizytę do lekarza dermatologa.

Sucha skóra u dzieci

Często powodem swędzenia skóry u dziecka może być po prostu jej nadmierne wysuszenie. Może być ono spowodowane różnymi czynnikami. Zwykle suchość skóry pojawia się na skutek suchego powietrza występującego w naszych domach. Takie zaobserwujemy najczęściej w okresie grzewczym. W takiej sytuacji warto wdrożyć u naszego dziecka prawidłową pielęgnację skóry. Zainwestujmy w produkty silnie nawilżające, ale tylko takie, które przeznaczone są dla najmłodszych. Powinny one zawierać jak najwięcej składników naturalnych. Sztuczne kosmetyki mogą powodować wręcz podrażnienie delikatnej skóry dziecka, a to pogorszy tylko jego samopoczucie.

 

Jakie są metody na powiększenie ust?

Previous article

Kiedy jest Ci ciągle zimno…

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki