Poduszka sensomotoryczna – co to jest i do czego służy?

Siedzący tryb życia oraz długie godziny spędzone w pracy czy środkach komunikacji miejskiej to prawdziwy koszmar dla naszego kręgosłupa. Bardzo przydatne w takich sytuacjach okazują się przedmioty, które swoim kształtem i działaniem zmuszają do przyjęcia odpowiedniej pozycji kręgosłupa oraz wspierają go w jej utrzymaniu. Do tego rodzaju sprzętów zaliczamy między innymi poduszkę sensomotoryczną, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo siedzą.

Co to jest poduszka sensomotoryczna?

Tego rodzaju poduszki mają kształt spłaszczonego koła, które jest wypełnione powietrzem. Jej powierzchnia z jednej strony jest gładka, natomiast z drugiej, pokryta jest licznymi wypustkami i miękkimi kolcami. Poduszka sensomotoryczna służy przede wszystkim osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, ale także sportowcom i tym, którzy cenią sobie przyjemny masaż stóp.

Jak korzystać z poduszki sensomotorycznej?

Siedzenie na takiej poduszce poprawia postawę ciała, gdyż w pewien sposób wymusza ona naturalne ułożenie. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż odpowiednia pozycja siedząca w znacznym stopniu wpływa na koncentrację, koordynację oraz usprawnienie pamięci. Dzięki umieszczonym na powierzchni poduszki sensomotorycznej wypustkom i maleńkim kolcom, możliwa jest także stymulacja krążenia krwi w organizmie. Kładąc na niej zmęczone stopy, poprawiamy ich ukrwienie i masujemy je, przez co całe ciało staje się odprężone i zrelaksowane, a koordynacja ruchowa poprawia się. Tego rodzaju poduszki są również wykorzystywane przez sportowców, którzy dzięki nim wzmacniają mięśnie i ćwiczą równowagę.

Poduszka sensomotoryczna jest świetnym gadżetem, którego możemy używać nie tylko w zaciszu domowym, ale również w pracy, na uczelni oraz w szkole. Nie wymaga ona od nas wielkiego zaangażowania oraz noszenia ze sobą sterty dodatkowych urządzeń. Jest całkiem prosta w użyciu, a osoby trzecie nawet nie zauważą, że jej używamy. Niewątpliwie jest to dobra inwestycja nie tylko w zdrowy kręgosłup, ale również w prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

 

 

 

531 views