ChorobyPorady

5 domowych sposobów na ból gardła

0

Któż z nas choć raz nie obudził się z bólem gardła i nie próbował naturalnie go złagodzić? Ból gardła może być naprawdę bolesny. Ból i suchość w gardle są zjawiskiem dość powszechnym, zwykle wywoływanym przez infekcję wirusową. Oto, co możesz zrobić, aby złagodzić to podrażnienie – są to łatwe domowe środki, wykorzystujące składniki, które znajdują się w domowej spiżarni.

Dlaczego warto znać domowe sposoby, gdy gardło boli?

Jeśli jesteś jednym z tych nieszczęśników, którzy często cierpią na ból gardła i kaszel – z pewnością chcesz wiedzieć, jak szybko i skutecznie radzić sobie z tymi problemami. Możesz wziąć gorący prysznic, siorbać gorące zupy i przyjmować leki dostępne bez recepty, ale od czasu do czasu musisz polegać na domowych środkach, aby stawić czoła temu wrogowi. Poniżej lista 5 sprawdzonych sposób i praktycznie wszystkie środki, które są tutaj potrzebne – są obecne w Twojej kuchni. Zatrzymajmy więc to cierpienie, zanim infekcja gardła przerodzi się w coś większego.

Sposób na ból gardła #1 Czosnek

Allicyna – substancja czynna zawarta w czosnku ma silne właściwości antyseptyczne, które pomagają skutecznie radzić sobie z infekcjami, a także zmniejszają stany zapalne. Aby skorzystać z silnego przeciwbakteryjnego działania, należy spożywać surowy czosnek. To potęga wzmacniająca odporność i kojąca gardło.

Sposób na ból gardła #2 Miód

Miód to jeden z najsmaczniejszych, domowych lekarstwa na ból gardła. To „płynne złoto” jest ciepłe i słodkie! Ciepło koi podrażnione gardło, a jego naturalna pyszna słodycz sprawia, że takie leczenie jest naprawdę przyjemne. Ten złoty słodzik:

  • szybko łagodzi ból gardła,
  • przyspiesza proces gojenia,
  • pomaga radzić sobie z dokuczliwym kaszlem.

Miód tworzy ochronną powłokę na gardle i posiada silne właściwości przeciwbakteryjne.

Sposób na ból gardła #3 Kurkuma

Kurkuma skutecznie zwalcza stany zapalne, a także działa przeciwbakteryjnie. Może złagodzić ból gardła i poprawić nastrój, gdy czujesz się źle. Użyj kurkumy w proszku – postaw na jej naturalne właściwości, by dać sobie ulgę.

Sposób na ból gardła #4 Olejek eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy to całkowicie naturalny sposób na zmniejszenie cierpienia! Dodaj 10 kropli olejku eterycznego do miski z wrzącą wodą i wdychaj parę. Możesz również zdecydować się na eukaliptusowe krople na kaszel, które pomagają zwiększyć produkcję śliny, która pomaga nawilżyć gardło oraz utrzymywać je w wilgoci, tym samym znacznie łagodząc ból gardła. Możesz również stworzyć swój własny eukaliptusowy spray do gardła; zmiksuj razem składniki:

  • 1 szklanka wody,
  • 2 łyżki miodu,
  • 5 kropli cytryny,
  • 5 kropli olejku eukaliptusowego.

Ten spray znacznie zmniejsza ból gardła.

Sposób na ból gardła #5 Słona woda

Płukanie słoną wodą to stary i dobry sposób. Wymieszaj łyżkę soli z gorącą wodą i użyj jej do płukania gardła. Ten dwuskładnikowy tonik pomaga zabijać bakterie i wirusy, zmniejsza stan zapalny i obrzęk gardła, rozluźnia nagromadzony śluz i utrzymuje usta w czystości. Płucz gardło 3 do 5 razy dziennie – przyniesie to ogromną ulgę.

Komu przysłuży się żywokost lekarski?

Previous article

W jaki sposób poradzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Choroby