Porażenie mięśni twarzy

Choroby z symptomem Porażenie mięśni twarzy:

 • Cukrzyca insulinozależna

  13 lutego 2008 by

  Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną,charakterystyczny dla niej jest podwyższony poziom stężenia glukozy we krwi oraz nieprawidłowa przemiana tłuszczów, węglowodanów i białek.

  Cukrzyca typu 1, zwana także insulinozależną, związana jest z destrukcją komórek beta trzustki, które produkują insulinę. Brak insuliny organizmie prowadzi do hiperglikemi ta zaś jeśli jest przewlekła prowadzi do zaburzeń czynności i niewydolności różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych.

  Choroba pojawia się najczęściej u dzieci i osób młodych, choć może się rozpocząć nawet po 80. roku życia. Leczenie wymaga stałego podawania insuliny.

  http://kidney.niddk.nih.gov/kudiseases/pubs/kdd/index.htm#course

 • Czop woskowinowy

  13 lutego 2008 by

  Czop woskowinowy powstaje przy nadprodukcji woskowiny.Czyszczenie uszu patyczkami pogarsza sprawę, bo woskowina jest wtedy spychana w głębsze partie ucha. Czop może całkowicie zatkać światło przewodu słuchowego. Usunąć woskowinę może wyłącznie lekarz laryngolog, któremu najpierw trzeba powiedzieć o przebytych chorobach uszu, a zwłaszcza o wyciekach ropnych. Płukania ucha nie można wykonywać u osób z uszkodzoną błoną bębenkową której, lekarz nie widzi, gdyż jest zasłonięta woskowiną.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Dyspepsja

  13 lutego 2008 by

  Dyspepsja to termin medyczny określający występowanie w nadbrzuszu przewlekłego lub nawracającego bólu, który trwa przynajmniej przez 4 tygodnie któremu, towarzyszy uczucie pełności w nadbrzuszu, wczesne wrażenie sytości, wzdęcia, nudności. Termin ten używany jest do określania wielu różnych objawów tzw. objawów dyspeptycznych, których cechą wspólną jest ich związek z nadbrzuszem.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Impotencja

  13 lutego 2008 by

  Impotencja – inaczej niemoc płciowa, dysfunkcja seksualna. Występuje u mężczyzn, objawia się brakiem erekcji lub ejakulacji pomimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Występuje najczęściej u mężczyzn powyżej 50 roku życia.

  Impotencja może mieć podłoże:

  * psychiczne – spowodowana lękiem przed seksualnością,przed zapłodnieniem partnerki i niechcianą ciążą, kompleksami, poczuciem grzechu, zaburzeniem rozwoju psychoseksualnego itd
  Zazwyczaj w marzeniach sennych lub podczas masturbacji reakcje genitalne przebiegają prawidłowo.

  * fizyczne – chory w ogóle nie może osiągnąć erekcji z powodu wieku bądź choroby.O zaburzeniu można mówić wówczas, gdy trudności współżycia powtarzają się wielokrotnie pomimo istnienia dobrej relacji emocjonalnej między partnerami w dłużej trwającym związku.

  Obecna medycyna jest w stanie przywrócić choremu erekcję.

  http://www.menstuff.org/issues/byissue/impotency.html

 • Pokrzywka słoneczna

  13 lutego 2008 by

  Pokrzywka słoneczna zwana też pokrzywką świetlną – jest chorobą alergiczną typową dla lata.
  Charakteryzuje się powstawaniem na skórze bąbli wyglądem przypominających te wywołane oparzeniem pokrzywą
  Zmiany te powodują silne swędzenie,szybko powstają i utrzymują się przez kilka godzin po czym znikają nie zostawiając żadnych śladów na skórze.
  Zmiany skórne rozpoczynają się wiosną a występują zwykle przez całe lato.
  Choroba ta utrzymuje się bardzo długo bo najczęściej 5 lat a czasem trwa całe życie.
  U poszczególnych osób intensywność wykwitów jest rożna.
  Choroba ta częściej dotyczy kobiet, zazwyczaj w wieku 20 do 35 lat

  http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/000553.html

 • Zwężenie zastawki trójdzielnej

  13 lutego 2008 by

  Zwężenie zastawki trójdzielnej to trwałe lub przejściowe utrudnienie przepływu krwi z prawej komory do prawego przedsionka.
  Powodować ją może uszkodzenie serca mięśniowego lub zmiany anatomiczne w zastawce.
  Rzadko przyczyną niedomykalności zastawki trójdzielnej jest infekcyjne zapalenie wsierdzia, uraz, nowotwór, choroba reumatyczna, zawał prawej komory serca.
  Leczenie jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Polega na korekcie lewostronnej wady serca, powoduje to spadek ciśnienia w prawej komorze. W cięższych przypadkach konieczna jest wymiana zastawki trójdzielnej.

  Janicki, K. Domowy poradnik medyczny, 1998

 • Katar sienny

  13 lutego 2008 by

  Katar sienny to zapalenie błony śluzowej nosa wywołane alergią.
  Główne cechy to kichanie salwami nawet po kilkanaście razy, i wodnista lub wodnisto-śluzowa wydzielina z nosa.
  Uczulenie sienne jest zazwyczaj wywołane przez pyłki roślin, dlatego alergicy na objawy skarżą się od lutego do sierpnia (kiedy najwięcej roślin pyli).
  Uczulenie może też wywoływać sierść zwierząt, pierze, kurz, roztocza czy spory pleśniowe.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia. 2002