Lekarz Kardiolog

Kardiolog - to lekarz specjalista zajmujący się przewlekłymi chorobami serca oraz całego układu krążenia. Leczy pacjentów z zawałami oraz ciężkimi zaburzeniami rytmu pracy serca.

Lekarz Kardiolog leczy niżej wymienione choroby:

 • Czyrak

  13 lutego 2008 by

  Czyrak – inna nazwa:furuncle, furunkuł – ropne zapalenie okołomieszkowe z wytworzeniem czopa martwiczego.
  Z początku ma postać guzka, potem krosty,pod którą wytwarza się martwica. Następnych kilka dni przynosi samoistne pęknięcie krosty i ewakuację mas martwiczych. Ranka goi się zwykle z pozostawieniem niewielkiej blizny.

  Inne nazwy związane z ilością guzów:

  - czyraczność lub zespół Joba – w przypadku mnogich czyraków

  - karbunkuła, czyrak gromadny albo inaczej mnogi – kiedy liczne czyraki znajdują się blisko siebie i łączą w jedną zmianę (najczęściej występuje na karku).

  http://www.ecureme.com/emyhealth/data/Furuncle.asp

 • Dyspepsja

  13 lutego 2008 by

  Dyspepsja to termin medyczny określający występowanie w nadbrzuszu przewlekłego lub nawracającego bólu, który trwa przynajmniej przez 4 tygodnie któremu, towarzyszy uczucie pełności w nadbrzuszu, wczesne wrażenie sytości, wzdęcia, nudności. Termin ten używany jest do określania wielu różnych objawów tzw. objawów dyspeptycznych, których cechą wspólną jest ich związek z nadbrzuszem.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Impotencja

  13 lutego 2008 by

  Impotencja – inaczej niemoc płciowa, dysfunkcja seksualna. Występuje u mężczyzn, objawia się brakiem erekcji lub ejakulacji pomimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Występuje najczęściej u mężczyzn powyżej 50 roku życia.

  Impotencja może mieć podłoże:

  * psychiczne – spowodowana lękiem przed seksualnością,przed zapłodnieniem partnerki i niechcianą ciążą, kompleksami, poczuciem grzechu, zaburzeniem rozwoju psychoseksualnego itd
  Zazwyczaj w marzeniach sennych lub podczas masturbacji reakcje genitalne przebiegają prawidłowo.

  * fizyczne – chory w ogóle nie może osiągnąć erekcji z powodu wieku bądź choroby.O zaburzeniu można mówić wówczas, gdy trudności współżycia powtarzają się wielokrotnie pomimo istnienia dobrej relacji emocjonalnej między partnerami w dłużej trwającym związku.

  Obecna medycyna jest w stanie przywrócić choremu erekcję.

  http://www.menstuff.org/issues/byissue/impotency.html

 • Trądzik pospolity

  13 lutego 2008 by

  Trądzik pospolity – to choroba wieku młodzieńczego, występuje zarówno u dziewczyn jak i chłopców w okresie dojrzewania, w wyniku nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych na skórze pojawiają sie wypryski.
  Choroba występuję między 12, a 30 rokiem życia.
  Trądzik nasila się przed miesiączką kiedy to dochodzi do nagromadzenia się wody i chlorku sody w organizmie.
  Leczenie trądziku bywa czasami długoletnie, a czasami przechodzi wraz z dorastaniem.
  Najczęściej do leczenia trądziku używa się preparatów złuszczających, miejscowo działających antybiotyków, doustnych antybiotyków lub za pomocą hormonów.
  Do oczyszczania skóry preparatami używa się roztworów spirytusowych zawierających tymol, mentol, kwas salicylowy. Z robionych preparatów w aptece można dostać papkę ichtiolową i papkę
  panny Kummerfield w której skład wchodzi m.in. siarka.
  W leczeniu trądziku w domu można używać preparatów z serii Oxy (żele, kremy, emulsje, płatki kosmetyczne), Effaclar i Effalpha lub Benzacne. Stosując te preparaty należy skonsultować się z dermatologiem gdyż mogą koligować z innymi lekami.
  Ważne jest też systematyczne oczyszczanie skóry w salonach kosmetycznych.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Przerost migdała gardłowego (trzeciego)

  13 lutego 2008 by

  Przerost migdała gardłowego (trzeciego) – znajduje się w jamie ustnej nosowo – gardłowej. Przy normalnym badaniu jest on nie widoczny. W pierwszych latach życia dziecka migdałki podniebne i gardłowe ulegają rozrostowi fizjologicznemu. Nadmierny rozrost migdałka przeszkadza w oddychaniu przez nos. Dzieci z rozrośniętym migdałkiem oddychają ustami, chrapią w czasie snu, mówią przez nos, mają skłonność do kataru, zapaleń ucha środkowego, krtani i oskrzeli. W przypadku wykrycia trzeciego migdałka należy go usunąć operacyjnie.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Rak jajnika

  13 lutego 2008 by

  Rak jajnika to nowotwór na który narażone są szczególnie kobiety w okresie pomenopauzalnym. Spora ilość i częstość owulacji w życiu kobiety powoduje przerwanie nabłonka jajnika i wpływ płynu pęcherzykowego zwiększa prawdopodobieństwo wystapienia raka jajnika. Inne czynniki to:
  - brak ciąż,
  - niepłodność
  - stymulacja owulacji
  - hiperstrogenizm i hiperandrogenizm
  - endometrioza,
  - przebyta choroba nowotworowa
  - nikotynizm
  - otyłość
  - przebyta świnka
  - stan po radioterapii mniejszej
  Czynniki, które redukują ryzyko zachorowania na raka jajnika to:
  - długotrwałe stosowanie antykoncepcji
  - ciąże
  - podwiązanie jajowodów

  http://www.nowotwory.friko.pl/rak%20jajnika.htm

 • Zapalenie spojówek

  13 lutego 2008 by

  Zapalenie spojówek – to najczęstsza choroba oczu, charakteryzuje się przekrwieniem spojówek, wrażeniem ciała obcego pod powieką, zbieraniem się wydzieliny w worku spojówkowym.
  Spojówka jest cienką, przezroczystą, przesuwalną błoną śluzową, wyściela tylną powierzchnię powiek, załamki oraz pokrywa przednią powierzchnię gałki ocznej, dzięki temu gałka przesuwa się gładko. Spojówka zawiera naczynia krwionośne, które w stanach zapalnych poszerzają się i wypełniają krwią, dlatego oko podczas zapalenia jest czerwone.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002