Lekarz Homeopata

Homeopata - stosuje w leczeniu leki homeopatyczne, oznacza to zastosowanie minimalnych dawek substancji, które w większej ilości wywołują objawy zbliżone do objawów leczonej choroby. Homeopatia działa na granicy medycyny oficjalnej i niekonwencjonalnej, lecz wielu lekarzy stosuje ten sposób leczenia jako wspomagające.

Lekarz Homeopata leczy niżej wymienione choroby:

 • Choroba niedokrwienna serca

  13 lutego 2008 by

  Choroba niedokrwienna serca – jest to zespół objawów chorobowych powstających na skutek niedostatecznego zaopatrzenia komórek mięśnia sercowego w tlen i substancje odżywcze,
  może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego. Choroba niedokrwienna serca ze wszystkimi jej podtypami jest najczęstszą przyczyną śmierci w większości państw zachodnich. Najczęstszą przyczyną choroby niedokrwiennej jest miażdżyca tętnic wieńcowych.

  Choroba ta wysępuje pod takimi nazwami jak:
  -dusznica bolesna
  -dławica piersiowa
  -choroba wieńcowa
  -niewydolność wieńcowa

  Walsh, C.A., Wilde, P. Practical Echocardiography, 1999 (Echokardiografia w praktyce)

 • Celiakia, Choroba trzewna

  13 lutego 2008 by

  Schorzenie polegające na występowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego związanych z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach.
  Choroba może wystąpić w każdym wieku
  Występowanie choroby u krewnego pierwszego stopnia zwiększa ryzyko choroby. O rozwoju choroby decyduje kilka czynników: genetyczny, metaboliczny, immunologiczny, środowiskowy i prawdopodobnie infekcyjnych.
  W leczeniu stosuje się dietę bezglutenową, która polega na całkowitej i nieprzerwanej eliminacji z pożywienia pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa.

  http://www.celiac.org/cd-main.php

 • Epistaxis (krwawienie z nosa)

  13 lutego 2008 by

  Krwawienie z nosa związane jest z bogatym unaczynieniem nosa a także dlatego, że naczynia leżą na podłożu chrzęstnym lub kostnym, przez co naczynia krwionośne nie mają miejsca aby sie rozszerzać.
  Najczęstszym miejscem krwawienia jest tak zwane miejsce Kiesselbacha inaczej trójkąt Little’a umieszczony na przedniej części przegrody nosa.

  Przyczyny to najczęściej:
  * urazy nosa
  * złamania w obrębie nosa i twarzoczaszki
  * ostre choroby zapalne błony śluzowej nosa (np. grypa)
  * nowotwory niezłośliwe (np. polip) jak i złośliwe
  * choroby ogólnoustrojowe np.nadciśnienie tętnicze
  * zaburzenia krzepliwości krwi w chorobach takich jak: białaczka, niedokrwistość, małopłytkowość
  * awitaminoza witaminy C czyli szkorbut
  * zatrucia substancjami chemicznymi, bądź ich bezpośrednie działanie drażniące

  Krwawienia zwykle są niewielkie i z reguły samoistnie ustępują. Niepokój powinny budzić krwawienia niedające się zatamować w ciągu kilku minut, często nawracające i bardzo masywne.

  W zależności od choroby krwawienie z nosa może mieć podłoże alergologiczne lub laryngologiczne.

  http://www.entnet.org/healthinfo/nose/nosebleeds.cfm

 • Tympanoskleroza

  13 lutego 2008 by

  Tympanoskleroza czyli stwardnienie ucha środkowego – to schorzenie ucha środkowego, polega na odkładaniu się soli wapniowej w błonie bębenkowej, widoczne jest to podczas wziernikowania ucha w postaci mlecznych, nieprzezroczystych obszarów. Stwardnienie ucha środkowego dotyczy czasami również błony śluzowej jamy bębenkowej.
  Przyczyną tympanosklerozy są wcześniejsze zapalenia ucha środkowego.
  Konieczny jest zabieg operacyjny.

  Visalli, G Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Półpasiec

  13 lutego 2008 by

  Półpasiec – jest wywoływany przez wirusa varicella zoster, jest spokrewniony z wirusem opryszczki, dlatego też objawy są podobne do tych przy opryszczce. Dotyczy najczęściej osób dorosłych. Zazwyczaj wirus atakuje jeden nerw czuciowy z powiązanym z nim zwojem miedzykręgowym oraz fragment skóry, który jest unerwiany przez ten nerw. Zajęcie większej ilości nerwów nazywamy połpaśćcem podwójnym, ale rzadko się on zdarza. Półpasiec najczęściej występuje na klatce piersiowej i górnej części twarzy, w postaci wysypki. Najczęściej ujawnia się u osób, które w dzieciństwie przechodziły ospę wietrzną lub zetknęły się z chorym na ospę. Ryzyko zarażenia się wirusem od drugiej osoby jest bardzo małe. Do czynników wywołujących reaktywację wirusa należy: osłabiona odporność, poważne infekcje, leczenie immunosupresyjne, nowotwór, stres, osłabienie, szczepienie.
  Wyróżnia się następujące odmiany półpaśca:
  – krwotoczna – występują w przypadkach o ciężkim przebiegu,
  – oczna – zmiany owrzodzenia rogówki,
  – uogólniona lub rozsiana – oprócz typowej lokalizacji wysypka występuje na tułowiu,
  – zgorzelinowa – przebieg ciężki, pozostawia na ciele zgorzelinowe owrzodzenia na ciele,
  Podczas leczenia zażywa się leki przeciwwirusowe, na skórę pokrytą wykwitami stosuje się leki w postaci aerozolu lub płynów o działaniu odkażającym, znieczulający i ściągającym.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Próchnica

  13 lutego 2008 by

  Próchnica – to rozkład tkanki zębowej z powstawaniem ubytków w zębie, dochodzi do zakażenia miazgi zęba. Próchnica prowadzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych i zębów, a na końcu do śmierci zęba. Leczenie polega na usunięciu uszkodzonej tkanki zęba i umieszczeniu w jej miejscu materiału odpowiedniego do odbudowy zęba. W przypadku zaawansowanej próchnicy konieczne jest leczenie kanałowe. Przyczyną rozwoju próchnicy są bakterie, cukry, podatność zębów oraz czas. Aby zapobiec próchnicy należy często i dokładnie myć zęby.

  Visalli, G. Rodzinna encyklopedia zdrowia, 2002

 • Zapalenie krtani

  13 lutego 2008 by

  Zapalenie krtani – krtań mieści się na szczycie tchawicy, mieszczą się w niej struny głosowe. Często zapalenie krtani występuje po przebyciu lub w trakcie trwania infekcji dróg oddechowych (przeziębienie, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc). Zakażenie krtani powoduje stan zapalny i obrzęk krtani, prowadzi to chrypki lub utraty głosu. Do przyczyn zalicza się palenie tytoniu, picie alkoholu, intensywne i długie mówienie, śpiewanie, krzyczenie, infekcja bakteryjna, polipy krtani, porażenie krtani, rak, alergia, uraz.

  http://www.healthscout.com/ency/68/444/main.html