zdrowie, medycyna, badanie online, slownik, medyczny, lekarze
Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

[Chirurg naczyniowy] - K, 20 - czy to zakrzepica

Wysłane przez pyska123 
[Chirurg naczyniowy] - K, 20 - czy to zakrzepica
04 kwi 2018 - 12:59:48
Specjalizacja: Chirurg naczyniowy
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
lekki ucisk w lewej rece przy zgieciu łokciowym, gdy zginam mozno i prostuje reke rowniez czuje ucisk,. mam nerwice, wczoraj wieczorem zrobiło mi sie nagle gorąco, jakby wzrost cisnienia krwi, w lewej rece uwidoczniły sie żyły, bardzo sie przestraszyłam i zaczęłam czuc ten ucisk, dzisiaj rano sie obudziłam i pierwsza moja mysl to czy dalej boli mnie ta reka , obawiam sie zakrzepicy, mam 20 lat , dodatkowp moja nerwica tylko mnie nakreca i moje podejrzenia
Od jak dawna się pojawiają:
od wczoraajszego wieczoru
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
cały czas czuje ten lekki ucisk, nie jest to bol. i mam dziwne wrazenie jakby mi żyły zalewała chłodna krew, ale to moze tylko urojenie
Jakie mają nasilenie?
lekki/ umiarkowany ucisk
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nasila sie ucisk gdy mocno wyprostuje reke
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
badania podstawowe morfologia, tsh , zelazo, OB , wszystko w normie poza lekko obnizonym MID I TROJGLICERYDAMI
Jakie były wyniki wykonanych badań?
OBNIZONE MID - 0,1 k/ql przy normie (0,20-0,80)
i podwyzszone TROJGLICERYDY wynik to 205
cholesterol w surowicy wyszedl 167 mg/dl wiec w normie.
2 lata temu mialam cesarskie ciecie . i am robiono mo badanie na krzepliwosc krwi , wynik INR wyszedl 0.83 , a czas PT 10,20 s a czas PTT to 28,75
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
przez tydzien w listopadzie brałam propranolol wzf, gdyz mialam szybki puls z powodu nerwicy , ale od listopada nie biore
Re: [Chirurg naczyniowy] - K, 20 - czy to zakrzepica
04 kwi 2018 - 13:02:54
witam , wczoraj wieczorem zrobiło mi sie garaco, zauwazylam ze w leewej rece uwidoczniły mi zyly, przestraszylam sie , chwile potem zaczełam czuc lekki ucisk przy zgieciu reki , przy łokciu w miejscu gdzie zazwyczaj pobierana jest krew do badniam,. choruje na nerwice wiec od razu panikuje ze to moze zakrzepica , nie sprawia mi ten ucisk wiekszego problemu w funkcjonowaniu codzinnym , ale spanikowałam i wole sie upewnic czy to nie jest zakrzepica
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.