zdrowie, medycyna, badanie online, slownik, medyczny, lekarze
Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

[Laryngolog] - K, 21 - Ropna wydzielina spływająca po gardle

Wysłane przez paulik96 
[Laryngolog] - K, 21 - Ropna wydzielina spływająca po gardle
09 mar 2018 - 21:09:04
Specjalizacja: Laryngolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła. Zazwyczaj koloru żółto-brązowego czasami zielonkawa. Ciągła konieczność przełykania tej wydzieliny lub odchrząkiwania i wypluwania. Powiększone migdały i węzeł chłonny przy szyi po prawej stronie.
Od jak dawna się pojawiają:
Od ok 1,5 miesiąca.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Nasilają się nad ranem. Wydzielina spływa jakby z miejsca między nosem a gardłem. Nos nie jest zatkany.
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Nie zauważyłam aby coś miało wpływ na nasilanie lub osłabianie
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
brak wykonywanych badań
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Brak
Jakie było dotychczas leczenie?
Ok 1,5 miesiąca temu zachorowałam na anginę, został mi przepisany Amotaks dis, kuracja antybiotykowa trwała 10 dni, antybiotyk pomógł, ból gardła i ropnie z migdałów zniknęły. Po ok tygodniu miałam nawrót anginy i ponownie brałam amotaks dis tym razem przez 7 dni (20 tabletek). Ponownie poskutkowało jednak migdały nadal były powiększone a wydzielina nadal spływała po gardle. Po 4 dniach od zakońcenia kuracji antybiotykowej znów wrócił ból gardła, pojawiła się też delikatna gorączka 37,5 stopnia. Poszłam do lekarza i został mi przepisany lek przeciwgrzybiczy Flukonazo. Leczyłam się też wtedy "domowymi " sposobami takimi jak czosnek, napary z szałwii, rumianku, miód. Po zakończeniu leczenia wydzielina nadal spływa po gardle co jest dla mnie bardzo uciążliwe.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Amotaks dis pierwszy raz 16 tabletek drugi raz 20 tabletek- angina
Flukonazol 7 tabletek - grzybica poantybiotykowa
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Poprawa nastąpiła jeśli chodzi o ustąpienie takich objawów jak gorączka, osłabienie, ból gardła. Nadal jednak mam problem z koniecznością odchrząkiwania i wypluwania wydzieliny.
Re: [Laryngolog] - K, 21 - Ropna wydzielina spływająca po gardle
09 mar 2018 - 21:18:48
Witam. Ok 1,5 miesiąca temu zachorowałam na anginę. Objawy były typowe: ostry ból gardła, trudności z przełykaniem, powiększenie i ropne migdałki. Lekarz rodzinny przepisał Amotaks dis (16 tabletek - 2 razy dziennie). Po wzięciu antybiotyku objawy zaczęły ustępować. Po zakończeniu kuracji jednak migdałki i węzły nadal były powiększone oraz po tylnej ścianie gardła nadal spływała wydzielina (wtedy była przeźroczysta i kleista). Po ok tygodniu nastąpił nawrót anginy (objawy takie same jak poprzednio) i ponownie został mi przepisany Amotaks dis tym razem 20 tabletek 3 razy dziennie. Objawy ustąpiły i tak samo jak poprzednio migdałyki i węzły nada były powiększone. Po ok 4 dniach od zaprzestania brania antybiotyku znów pojawił się ból gardła. Lekarz przepisał wówczas Flukonazol (7 tabletek raz dziennie). Do tej pory jednak mam powiększone migdałki i węzły chłonne. Codziennie rano dzień zaczynam od wypluwania wydzieliny. Ma ona kolor zazwyczaj zółto-brązowy, czasami zielony. Nos zatyka się tylko po przebudzeniu, w ciągu dnia swobodnie oddycham. Mam wrażenie, ze ta wydzielina spływa z miejsca między nosem a gardłem. jestem już dość zdesperowana i nie wiem co mam zrobić, jest to dla mnie bardzo niekomfortowe i frustrujące. Proszę o poradę.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.