zdrowie, medycyna, badanie online, slownik, medyczny, lekarze
Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

kregosup ledzwiowy

Wysłane przez damianrzepka1 
kregosup ledzwiowy
12 cze 2013 - 13:19:23
Badanie odcinka ledzwiowego kregosupa wykonane w sekwencji Se. STIR w obrazach T1,T2 w płaszczyżnie strzałkowej i poprzecznej.
Badanie wykazuje:
Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3- L4.
Widoczne guzki Schmorla.
Zmiany zwyrodnieniowe w postaci przebudowy struktury kostnej wzdłuż blaszek granicznych sąsiadujących trzonów L3- L4 oraz wzdłuż dolnej powierzchni L2 i górnej L5.
Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych w całym odc. Ledzwiowym.
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L3- L4.
Na poziomie L5- S1 kręgozmyk przedni wynoszący 4mm.
Na poziomie L3- L4 na lewo od linii pośrodkowej nieznacznie uwypuklenie krążka międzykręgowego z nieznacznym uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego.
Na poziomie L5- s1 krązek międzykręgowy wpukla sie do dolnej czesci obu otworów miedzykregowych przylegając do korzeni nerwów ich obrebie.
Badanie wykonane po podaniu Sk nie wykazuje ognisk wzmocnienia patalogicznego w obrębie struktur kostnych kręgosupa.Nie stwierdza sie również obszarów nieprawidłowego wzmocnienia samego kanału kręgowego.
Stożek rdzenia o regularnych zarysach.

Zabieg miałem robiony 2010.09.27
A od tygodnia zaczeła mi dretwiec lewa noga. Przez pół roku żadnego bólu nie odczuwałem.A od tygonia zaczeła mi noga dretwieć.Co można ztym zrobić.Chciałem zaznaczyc ze płytki przenosiłem z parteru na czwarte pietro. I przy przymeblowaniu pomagałem rodzicom. I po jakims czasie noga zaczeła mi lewa dretwiec. .Nie raz jest tak ze utrzymuje sie na łytce a nie raz jest ze przy stopie odczuwam dretwienie,
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować