zdrowie, medycyna, badanie online, slownik, medyczny, lekarze
Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Nieprzyjemne zawirowania po wyciskaniu sztangi leżąc

Wysłane przez mat1234 
Nieprzyjemne zawirowania po wyciskaniu sztangi leżąc
26 lis 2013 - 16:25:39
Witam,

dzisiaj po wyciskaniu sztangi leżąc zacząłem się uskarżać na dolegliwość ze strony głowy.
Ważę 85 kg, maksymalnie wyciskam leżąc obecnie ok 42,5 kg, czyli stosunkowo niewiele.
Dotychczas nie było problemów, co najwyżej po końcowych seriach leciutkie oszołomienie/lekki zawrót przechodzący chwilę po wstaniu.

Po pierwszych seriach (sam gryf, + 10 kg + 15 kg) - żadnych problemów.
Potem 3 serie (gryf + 20 kg) po odpowiednio 10 / 8 / 5 powtórzeń. Po drugiej serii zacząłem się uskarżać, więc ostatecznie po 3 zszedłem z siłowni.

Opis: uczucie oszołomienia w głowie, raz na jakiś czas narastające uczucie jakby rozpychania głowy na czubku, po skręcie głowy na boki lekki zawrót. Przejściowo czułem parcie na stolec (puszczanie zwieraczy?). Momentami uczucie jakby mnie mdliło. Po kilkunastu minutach przeszło, obecnie jedynie co mi doskwiera to tylko lekki zawrót głowy, nasilający się po zmianie pozycji (siedząca/leząca/stojąca) i gwałtownych skrętach głowy.

Przyznam, że ostatnim czasy czuję się przemęczony, może przetrenowany (2 razy siłownia w tygodniu, raz ćwiczenia w domu, 2 razy piłka nożna po 1,5h). W internecie na ten temat znalazłem zarówno stwierdzenia, że to typowe tą porą roku (rzekomo zatoki; fakt ostatnio spadła gwałtownie temperatura, uskrażam się na lekką suchość gardła, czy lekkie swędzenie w uszach) po wzrost ciśnienia wysiłkowego (40 min po wysiłku: 120/61, puls:61). Mam wątpliwości co do wartości takich twierdzeń.

Prosiłbym o rady.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować