zdrowie, medycyna, badanie online, slownik, medyczny, lekarze
Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

utrata węchu

Wysłane przez arturo 
Doppler tsz
21 kwi 2010 - 22:41:00
Witam.
Miałam robione badanie doppler tętnic szyjnych dwa razy. Jedno badanie wykazało krytyczne zwężenia natomiast drugie badanie wykazało tylko zmiany przyścienne oraz przepływy prawidłowe. Lekarz dokonujący drugiego badania stwierdził, że pierwsze badanie zostało zrobione źle ponieważ użyto nieprawidłowej głowicy. Komu mam wierzyć!!!!!!
Czym się różnią głowice w Dopplerze ?
Doppler tsz
22 kwi 2010 - 19:23:14
szczerze mówiąc to nie znam się zbytnio na technicznej stronie wykonywania takich badań i nie jestem Ci w stanie powiedzieć czym różnią się te głowice i czy faktycznie mogło być tak jak mówi lekarz
wydaje mi się jednak że przy krytycznym zwężeniu tętnic szyjnych sytuacja byłaby nagła, mogłoby dojść u Ciebie do utraty przytomności i zagrożenia życia, jeśli masz się w miarę dobrze i lekarz twierdzi że zwężenie nie jest aż takie poważne to chyba trzeba w to uwierzyć
utrata węchu
05 lip 2009 - 14:17:33
utrata węchu i upośledzenie smaku mogą być powikłaniem po niektórych infekcjach i mogą być spowodowane utrzymującym się stanem zapalnym
proponuję posłuchać laryngologa i stosować te sterydy, proszę się nie obawiać tych leków, wziewne sterydy są zupełnie bezpieczne, astmatycy stosują je latami regularnie i nie szkodzą im, tak więc u Ciebie tymczasowe leczenie także jest bezpieczne a może przywróci czucie węchu

jeśli nie trzeba szukać innej przyczyny, wykonać dodatkowe badania, to bardzo ważne żeby nie bagatelizować takich objawów

masz jakieś inne problemy? ze słuchem, ze wzrokiem, z równowagą, koordynacją, częste bóle głowy, nudności, wymioty, drętwienia, mrowienia, osłabienie czucia skórnego, osłabienie mięśni?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować