Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 paź 2013 - 14:41:23
Witam

artroskopie barku mialam 21 wrzesnia bezacego roku, nosic orteze mialam 4 tygodnie (dzis mija 4 tygodnie)
po tym czasie udac sie na rehabilitacje tylko ze ja rehabilitacje mam miec 29 pazdziernika a do tego czasu niewiem jak mam rehabilitowac bo bol okropny, troche zaczelam ruszac reka ale co dalej?

prosze o pomoc

z gory dziekuje smiling smiley Odpowiedz Cytuj
12 sty 2014 - 00:28:18
a w jakim celu wykonywana była ta artoskopia? Polecam Pani ruszać nią w jak najwięszym możliwym zakresie, nieco przekraczając granicę bólu.jeśli nię będzie pani tego robiła z obawy przed bólem, bark może \"zamarznąć\" czego raczej nie chcemy.stopniowo polecam stosowanie niewielkich obciążeń i ćwiczenia izometryczne (takie w których mięśnie się napinają, ale ręka nie zmienia swojego położenia). Może Pani sobie ten bark schładzać co jakiś czas jeśli nadal boli. Odpowiedz Cytuj
27 gru 2014 - 06:46:03
Też uważam, że nie ma co czekać na rozpoczęcie rehabilitacji, bo nieruszanie ręką może potem utrudnić rehabilitację. Ja w podobnej sytuacji miałam od lekarza skierowanie na rehabilitacje na \"cito\". Poza tym mniej bolał mnie bark i szyja gdy spałam na specjalnej szwedzkiej poduszce ortopedycznej Sissel. Ta poduszka tak się układała, że nie napinały mi się mięśnie co było przyczyną bólu. Odpowiedz Cytuj
30 sty 2016 - 01:09:18
Ja po zdjęciu gipsu z nogi (rozwalona cała rzepka kolanowa) miałam termin rehabilitacji na pół roku później wyznaczony. Zaczęłam samodzielną rehabilitację i już po miesiącu nie kulałam i noga zginała się całkiem dobrze. Po pół roku to już praktycznie wszystko było ok. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.