Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 paź 2013 - 14:34:23
Specjalizacja: Alergolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Opuchnięta czerwona twarz po przebywaniu na powietrzu po jakiś 10 minutach, na rękach pokrzywka, twarz jest aż bordowa usta napuchnięte uczucie palenia twarzy. Znika po jakiś 30 minutach w pomieszczeniu w lecie tego nie ma.Byłam dzisiaj u arelgologa zrobił podstawowe testy i wyszły ok mam przyjsć za miesiąć na inne testy powiedział coś czego za bardzo nie zrozumiałam że to ni musi być alergiczne i że to może coś z układem krwionośnym
Od jak dawna się pojawiają:
od kilku lat
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
pojawiają się jak jest wiatr i zimno na dworze
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 paź 2013 - 15:05:17
Witam - a czy do tej pory chorowała Pani na coś poważniejszego - w dzieciństwie nie było takich problemów, pojawiło się to dopiero kilka lat temu?? Odpowiedz Cytuj
04 paź 2013 - 15:13:33
W dzieciństwie na nic takiego nie chorowałam pojawiło się to jakieś 10 lat temu jak wróciłam z nad morza mocno opalona ale nie wiem czy to ma znaczenie najpierw było tylko na brodzie teraz jest na całej twarzy usta puchną twarz jest obrzęknięta jest to bardzo uciążliwe Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 paź 2013 - 17:33:03
No niestety jest to możliwe - opisywane są reakcje alergiczne na zimno objawiające się właśnie w taki sposób jak u Pani. Zwykle bada się to przykładając kostkę lodu do skóry i obserwując czy pojawiają się zmiany. W leczeniu stosuje się typowe leki przeciwalergiczne - przeciwhistaminowe. O wszystkim poinformuje Panią alergolog. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.