Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 paź 2013 - 09:54:43
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
jeszcze nie wiadomo na co sad smiley
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
2 lata temu wystapila infekcja gornych drog oddechowych, oslabienie , zle samopoczucie, lekka goraczka oraz krowioplucia( sama zywa czerwona krew bez zadnej flegmy) w ciagu 2 tygodni przez caly czas utrzymywaly sie krwioplucia oraz w przeciagu 2 tygodni schudlam 6kg. Otrzymalam antybiotyk z pencylina, lekarz wykonal przeswietlenie pluc oraz badanie krwi wszystko w jak najlepszym porzadku.
Po 2 dniach wystapily kolejne nie wyjasnione objawy: pieczenie w plecach, oslabienie , bol w klatce piersiowej, nocne obfite poty, bol nog, oslabienie lewej reki dretwienie oraz mrowienie palcow u rak i nog, zimne stopy ktore ciezko bylo w jakikolwiek sposob rozgrzac. Lekarz stwierdzil ze moze to refluks, przepisal leki ale niestety nie pomogly. Zrobiono gastroskopie wszystko ok, objawy nie ustepowaly. Trafilam na oddzial pulmonologii gdzie zrobiono mi bronchoskopie, obrazowo wszystko ok tylko stwierdzono gronkowca zlocistego. Przepisano antybiotyki, objawy dalej sie utrzymywaly jedynie krwioplucie minelo. W obecnej chwili mam nastepujace objawy: pieczenie w plecach, mrowienie dretwienie palcow u rak i nog, zimne stopy,pocenie w nocy w obrebie klatki piersiowej, wykrztuszam zolta gesta flegme czasami biala gesta z czarnymi niteczkami,odczuwam bol przy chodzeniu.
Bylam u kilku neurologow bo myslalam ze moze te odczucia sa od strony neurologicznej ale niestety zaden z lekarzy niczego mi nie zainsynuowal, za tydzien bede miala wykonane badanie EMG lewej reki gdyz dretwieje odczucie mrowienia i oslabienia. Mam pytanie czy to badanie jest w stanie okreslic czy mam jakies problemy od strony neurologicznej? Szczerze duzo sie naczytalam na internecie wiem ze to nie jest ta droga ale niestety czlowiek lapie sie wszystkiego mam jeszcze jedno pytanie rozwazam jeszcze taka chorobe jak zespol Guilliaina- Barrego czy jest mozliwe ze moge na to chorowac??????bo wszystkie objawy od strony neurologicznej pojawily sie po infekcji drog oddechowych
Od jak dawna się pojawiają:
od 2 lat
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
ciagle
Jakie mają nasilenie?
kiedys intensywne obecnie umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
goraca kapiel. gorace kompresy, elektryczna poduszka, termofor, tabletki przeciwbolowe nie dzialaja
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
rtg klatki piersiowej w normie
gastroskopia w normie
tk klaki piersiowej w normie
rezonans kregoslupa odcinka piers. i szyjnego w normie
Jakie było dotychczas leczenie?
antybiotyki stosowane podczas infekcji gornych drog oddechowych
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 paź 2013 - 16:58:46
a jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? doleliwości nie nasilają się właśnie pod wpływem stresu?
gdzie dokładnie pojawiają się te drętwienia, mrowienia? we wszystkich czterech kończynach? w tym samym czasie? jeżeli chodzi o ręce to czy one pojawiają się w konkretnych palcach? w innych częściach ręki? czy ręce albo nogi są wyraźnie cięższe? zwykłe przedmioty wydają się dużo cięższe niż normalnie? Odpowiedz Cytuj
08 paź 2013 - 21:37:31
nie jestem osoba nerwowa, dolegliwosci sa stale i nie nasilaja sie pod wplywem emocji.
mrowienie wystepuje w rekach od ramion do palcow natomiast dretwieja jedynie palce u rak, jesli chodzi o dokladne palce wystepuja zazwyczaj parami np. kciuk i palec wskazujacy, badz kolejne dwa palce (nigdy nie dretwial mi palec najmniejszy) .Zazwyczaj dretwienie wystepuje w spoczynku, rowniez zaobserwowalam ze podczas trzymania przedmiotu w rece po pewnym czasie nie czuje palcow i nie jestem wstanie stwierdzic czy palce dotykaja danego przedmiotu. Jesli chodzi o nogi wszystko skupia sie ponizej kostki stopa i palce. Jesli chodzi o ostatnie pytanie to raczej nigdy sie nad tym nie zastanawialam i chyba raczej nie odczuwam ciezkosci konczyn. Jedynie od samego poczatku czuje ze reka lewa jest duzo slabsza od prawej.
Zapomnialam wspomniec ze mialam robiony rezonans glowy w ktorym nie stwierdzono zadnych patologicznych zmian i dla pewnosci kazano wykonac mi kolejny rezonans po pol roku, lekarz twierdzil ze jezeli bylyby to ciezkie choroby od strony ukladu nerwowego po tym czasie wystapily by zmiany. Tak tez zrobilam wykonalam kolejny rezonans po 9 miesiacach nie stwierdzono zadnych zmian. Czy badanie EMG reki da odpowiedz czy te wszystkie dolegliwosci sa od strony ukladu nerwowego? Odpowiedz Cytuj
08 paź 2013 - 21:43:32
rowniez w nastepnym tygodniu bede miala wykonywane badanie krwi na borelioze oraz mycoplazme pneumonie, czy te zalecenia sa adekwatne do moim dolegliwosci? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 paź 2013 - 16:08:32
badania EMG i ENG służą między innymi do diagnozowania chorób obwodowych nerwów, na przykład wtedy gdy powstaje ucisk, podrażenienie czy jakieś inne uszkodzenie któregoś z nerwów, w kończynie górnej może to być np. nerw łokciowy, promieniowy, pośrodkowy, gdyby problem dotyczył jednej kończyny to dość prawdopodobne byłoby że właśnie gdzieś jest podrażenienie, ale to że szwankują różne nerwy w praktycznie wszysykich kończynach sprawia że takie podejrzenia są mniej prawdopodobne, ale jak chcesz badanie możesz wykonać, nie jest powiedziane że nic nie wniesie ono do diagnostyki Odpowiedz Cytuj
10 paź 2013 - 21:13:09
wiele infomracji czytalam ze badanie EMG jest w stanie ukazac plynnosc przewodzenia nerwow. chociazby w zespole Guilaina-Barre wowczas taki sygnal przewodzenia nerwu bedzie znacznie wolniejszy. Tylko zastanawiam sie czy zrobienie badania EMG jedynie reki wykazalo by takie zmiany? Pani` ktora bedzie wykonywac badanie powiedziala mi ze jesli dretwieni
e reki ma zwiazek z kregoslupem czy rdzeniem kregowym to badanie to wykaze. Juz sama nie wiem czy faktycznie tak jest:/. Mam jeszcze jedno pytanie czy oznaczenie przeciwcial anty- GM1 w klasie IgG umozliwilo by mi ustalenie badz wyeliminowanie okreslonych chorob neurologicznych? chcialabym je wykonac prywatnie tylko chcialabym sie upewnic ze oznaczenie tych przeciwcial da mi jednoznaczna odpowiedz, badanie bardzo duzo kosztuje stad ciagle wahania do jego wykonania.
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
25 paź 2013 - 17:31:52
dzis odebralam wynik na borelioze, nie wiem co mnie tknelo ale postanowilam zrobic ponownie badanie na przeciwciala w tym kierunku.(badanie robione w Polsce)
Okazalo sie ze wyszlo powyzej >90 BBU/ml klasa IGg
normy badania :
<9 BBU/ml - ujemny
9-11 - watpliwy
11-30 - niskododatni
>30 - wysokododatni

rozumiem ze choruje na borelioze tak? zastanawiam sie co mam teraz zrobic? jestem za granica w Uk. W Polsce mialam robione badanie na borelioze 11/11/2011r w klasie IGg i IMg bodajze i wyniki wyszly wowczas ujemne dlatego w pozniejszym czasie nie bralam tego w ogole pod uwage. Czy ta choroba zagraza zyciu? do jakiego lekarza powinnam sie udac? neurologa? .
Tak jak wczesniej opisałm mam rozne objawy od strony neurologicznej zastanawiam sie czy przypadkiem nie moge chorowac na neuroborelioze? co to w ogole za choroby? prosze o szybka odp. z gory dziekuje Odpowiedz Cytuj
25 paź 2013 - 18:02:56
nie wiem czy ma to znaczenie rowniez zrobilam badanie krwi na witamine D, ktore wyszło 17ng/ml
normy:
niedobor <10ng/ml
poziom nie wystarczajacy 10-30ng/ml Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 paź 2013 - 11:48:13
masz możliwość sfotografowania tego wyniku badania na boreliozę, wrzucenia gdzieś do internetu i wklejenia tutaj linku, tak aby można było to badanie zobaczyć?
badanie które wykonałaś nie jest jeszcze potwierdzeniem boreliozy, ale pewnie należy wykonać dokładniejsze badanie, najprawdopodobniej techniką western-blot, myślę że powinnaś wynik pokazać jakiemuś lekarzowi, albo lekarzowi pierwszego kontaktu albo lekarzowi chorób zakaźnych, oni Cię dalej pokierują Odpowiedz Cytuj
27 paź 2013 - 12:26:53
oczywiscie moge wkleic linki ze zdjeciami: badanie na borelioze oraz witamine D
oto linki:
[img21.otofotki.pl]
[img21.otofotki.pl]

wizyte u GP czyli lekarza pierwszego kontaktu mam we wtorek, czyli jednak nie jest to jednoznaczne badanie ktore moze potwierdzic ta chorobe, sadzi Pan ze az tak bylby sfalszowany wynik jesli wynik wyszedl powyzej 90? mam tylko nadzieje ze to nic bardziej powaznego jesli chodzi o choroby neurologiczne chociazby jak choroba Sm sad smiley. Czy po zrobieniu testu Western blot mialabym juz 100% pewnosc ze choruje na borelioze? z gory dziekuje za odp. Odpowiedz Cytuj
27 paź 2013 - 13:32:46
nie wiem czy to istotne ale mialam robione badania na przeciwciała ANA, ANCA całe panele, wszystko wyszło w normie( wczesniej przeciwciala ANAw 2012r wyszly 180 , ale niedawno robilam je ponownie i wyszlo juz 80: norma to 80). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 paź 2013 - 18:23:02
samo dodatnie badanie IgG jeszcze niczego nie przesądza, szkoda że nie masz do tego badania w klasie IgM, bo samo IgG może być podwyższone jeżeli kiedyś w przeszłości był kontakt z drobnoustrojem, zresztą nawet bez takiego kontaktu czasami badanie wychodzi dodatnio, niemniej jednak należałoby wynik skonsultować z lekarzem i wykonać dokładniejsze badanie, jak na przykład techniką western-blot, które już jest badaniem diagnostycznym, oczywiście nie daje nigdy 100% pewności ale jest dużo bardziej wiarygodne Odpowiedz Cytuj
28 paź 2013 - 10:57:25
zastanawiam sie ze jesli niby bylam zarazona kiedys ta bakteria i teraz niby mi to wykazało, to napewno musialo byc to w okresie od 2011do 2013r, ze wzgledu na fakt ze 11/2011 mialam robione badania na borelioze w klasie Igm i igg i wowczas wynik był ujemny. Badanie było wykonane po ponad 2 miesiacach od pierwszych objawow i wtedy wyszlo ujemne w obu klasach. Wiec jak to jest mozliwe zebym kiedys chorowała i dopiero teraz mi wyszło?? Szczerze nie spodziewałam sie ze w ogole cos wyjdzie ze wzgledu na to ze wczesniej nie wyszło, wiec dobrze nie przemyslalam tego badania i zrobilam jedynie w klasie Igg, fakt moj blad. Jutro ide do lekarza rodzinnego po skierowanie na badanie na borelioze metoda western blot we wszystkich klasach, zeby bylo juz wszystko jasne. Na dniach bede miala wyniki na mycoplasme pneumonie, czy ta bakteria mogła wywołać u mnie objawy neurologiczne oraz wczesniejsze objawy od strony ukladu oddechowego chociazby jak krwioplucia? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 paź 2013 - 10:51:08
trudno coś sensownego powiedzieć na podstawie tylko i wyłącznie badania IgG, poza tym że należy zrobić dokładniejszą diagnostykę, masz rację z tym że skoro wcześniej badania były ujemne to pewnie kontakt musiałby być w późniejszym terminie, poza tym badanie czasami wychodzi fałszywie dodatnio, trzeba po prostu zrobić western-blot
co do objawów neurologicznych to teoretycznie Borelia może je wywoływać, mówimy wtedy o neuroboreliozie, ale zazwyczaj w mri głowy są wtedy jakieś zmiany ogniskowe, natomiast u Ciebie jest czysto więc raczej nie sądzę aby to była przyczyna Twoich dolegliwości Odpowiedz Cytuj
29 paź 2013 - 11:59:55
witam
nie napisałam ze moje MRI glowy jest czyste tylko nie ma zmian patologicznych i lekarze neurolodzy nic nie pokojacego nie zauwazyli,nic mi nie powiedzieli ze jakiekolowiek zmiany ogniskowe to cos zlego ( a szczerze mowiec bylam nawet u Profesora neurologa ktory upierał się ze wszystkie moje objawy sa napewno od strony pulmonologicznej) ale w badaniu MRI glowy jak dobrze pamietam a akurat Pan wspominajac o tych zmianach ogniskowych spowodowal ze cos mi sie przypomniało i jest napisane ze sa zmiany ogniskowe. Zaden lekarz nie powiedział mi zeby to o czyms swiadczylo.
Moge napisac dokladnie co jest napisane na wyniku MRI glowy, ten drugi wynik z 8.2012r

W lewj polkuli mozgu w lokalizacji podkomorowej, bocznie od trojkata komory bocznej kilkumilimetrowy obszar podwyzszonego sygnalu w obrazach T2- zaleznych I FLAIR - identyczny jak w badaniu z dnia 01.2011- jego charakter niespecyficzny.
W zakresie jader podstawy po prawej drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zaleznych i hypointensywne lub niewidoczne w obrazach FLAIR moga tylko opodowiadac szerszym przestrzeniom okolonaczyniowym. Nie stwierdza sie innych zmian ogniskowych w zakresie mozgowia. Prawidlowy sygnal istoty białej. Ciało modzelowe w normie. Układ komorowy, przestrzen przymozgowa oraz zbiorniki podstawy bez zmian. Struktury tylnego dołu czaszki oraz pogranicze czaszkowo-szyjne w normie.

Czyli zmiany ogniskowe moga swiadczyc o boreliozie? czy moje zmiany opisane w badaniu MRI moga byc podstawa do twierdzenia ze jednak moze to byc podloze boreliozy?
Zaden lekarz nawet nie wspomnial ze takie zmiany moga o czymkolwiek swiadczyc.
Z gory dziekuje za odpowiedziec Odpowiedz Cytuj
29 paź 2013 - 12:59:32
ale moze nikt mi tego nie zasugerowal zwazywszy ze w tamtym okresie moje wyniki na borelioze byly ujemne . Odpowiedz Cytuj
29 paź 2013 - 14:57:11
własnie otrzymałam wynik z mykoplazmy pneumoni wyszedl 17,2
wynik pozytywny powyzej 11
co mi jest? jestem przerazonasad smiley Odpowiedz Cytuj
29 paź 2013 - 15:53:14
oczywiscie wynik zrobiony tylko w klasie igg, teraz mysle ze moglam wszystkie wyniki zrobic w dwoch klasach, ale szczerze to nie wiedzialam dokladnie o co chodzi z tymi klasami, myslalam ze igm wychodzi tylko na poczatku infekcji a igg wychodzi jak infekcja trwa dluzej i jest przewlekla. Tak to jest jak czlowiek bawi sie sam w lekarza i robimy wyniki na wlasna reke. Chociaz w moim przypadku lekarze nie byli wstanie postawic diagnozy ani nawet mnie pokierowac w jakim kierunku powinnam sie badac, jest to przykre a mecze sie juz ponad 2 lata i dalej bez diagnozy bez lekow bez zadnej pomocy ;(. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 paź 2013 - 12:10:13
ten dodatni wynik IgG na Mycoplasma również jeszcze o niczym nie świadczy, nie jest bardzo wysoki i być może kiedyś miałaś infekcję układu oddechowego spowodowaną tym drobnoustrojem, być może obecnie również coś tam jest ale tego na podstawoe sameg IgG się nie stwierdzi
w mri głowy masz jakąś zmianę ogniskową, ale radiolog nie opisuje jej jako coś niepokojącego, raczej nie przejmowałbym się, zresztą w kontrolnym badaniu wcale się ona nie zmieniła, jeżeli dodatkowo neurolog widział to badanie i mówił że jest ok to ja bym się tym nie martwił Odpowiedz Cytuj
30 paź 2013 - 12:29:49
Po prostu zrobie badania na western blot borelioza+ mykoplazme w dwoch klasach, jutro mam wizyte u GP, natomiast w poniedzialek wizyta u pulmonologa. Nie wiem jak to bdzie wygladac w UK.
Czy powinnam zrobic jeszcze jakies badania? jesli tak to prosilabym o dokladne napisanie, bo nie chcialabym popelnic ponownie bledu robiac tylko czastkowe badania. Odpowiedz Cytuj
31 paź 2013 - 20:16:30
Mialam dzisiaj wizyte u lekarza rodzinnego ( w UK), wedlug lekarza wyniki sa niepokojace. Oczywiscie w Uk niestety lekarz rodzinny nie moze przepisac Wester Blot, takze narazie otrzymalam skierowanie na ponowne badanie krwi w kierunku boreliozy i mykoplazmy zapewne teraz zrobia dokladne badania w roznych klasach. Natomiast jesli potwierdzi sie poprzedni wynik bede miala wizyte u specjalisty i wowczas wykonany western blot. Wiec nic wiecej nie pozostaje jak uzbroic sie w cierpliwosc. Lakarz twierdzi ze zmiany w MRI glowy jesli sie nie zmienily w przeciagu roku oznaczaja ze tak jest ma natura i faktycznie tak jak Pan napisal nie ma co sie tym martwic. Jesli potwierdzi sie ze mam borelioze ponownie wykonaja MRI glowy. Czy sadzi Pan ze warto wykonac jeszcze jakies badania w kierunku tych dwoch bakterii?? bo niestety ale borelioza jest rzadko wystepujaca choroba w Uk i lekarze nie do konca posiadaja odpowiednia wiedze na ten temat. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 lis 2013 - 13:01:09
myślę że na razie te badania wystarczą, wykonać ponownie badanie na boreliozę, jeżeli wyniki będą wysokie to dostaniesz skierowanie do specjalisty i na dodatkowe badania, w Polsce chyba też lekarz rodzinny nie może skierować na refundowane badanie western-blot, raczej takimi sprawami zajmują się lekarze chorób zakaźnych Odpowiedz Cytuj
04 lis 2013 - 21:59:23
dzis bylam u pulmonologa wedlug niego nie sa to objawy od strony pluc i powinnam udac sie do neurologa. Meczaca mnie flegma moze sugerowac astme wedlug lekarza. Chociaz nigdy nie mialam problemow z oddychaniem nie dusze sie, podobno spirometra wychodzi prawie zawsze dobrze nawet jesli ktos ma poczatki astmy.( a w przeciagu roku mialam wykonywana 3 raz). Nie wiem co mam o tym myslec.
Lekarz powiedzial ze jezeli faktycznie choruje na borelioze ( jeszcze nie potwierdzone bo narazie czekam dalej na wyniki przeprowadzone w UK) to podanie mi 2 lata temu (oczywiscie jesli juz wtedy chorowalam a od tamtego czasu pojawily sie wszelkie problemy i objawy) pencyliny podobno bylo najgorsza rzecza jaka mogl zrobic lekarza.( chociaz usprawiedliwiam go bo nie wiedzial co mi dolega jego glownym celem bylo to zebym nie miala krwiopluc).
Czy faktycznie gesta zota flegma moze swiadczyc o astmie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lis 2013 - 16:38:06
gęsta flegma nie jest objawem astmy, świsty, przewlekły kaszel już bardziej, byłaś u pulmonologa więc powinien się tym zająć i spróbować Cię zdiagnozować pod kątem astmy, można zastosować lek wykorzystywane przy astmie i sprawdzić czy po nich jest poprawa Odpowiedz Cytuj
06 lis 2013 - 01:17:18
lekarz nie wyklucza rowniez mozliwosci ze ta flegma jest od boreliozy ( o ile na nia choruje) przepisal mi doxycycyline 100mg do stosowania przez 3 tygodnie. Szczerze nie mam zamiaru jej brac do czasu kiedy nie bede miala pewnosci ze choruje na borelioze, najpierw chce zobaczyc sie z neurologiem.
Czy takie leki nie powinien przepisac neurolog lub lekarz chorob zakaznych ?.
Podobno lek mi nie zaszkodzi moze pomoc ale nie musi.
Co do astmy to mialam inne wyobrazenie o tej chorobie, mam przyklad mojej babci i wiem jak to wyglada. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lis 2013 - 16:30:46
niekiedy nadreaktywność oskrzeli (między innymi astma) może objawiać się bardzo delikatnie, niewielkimi dolegliwościami
co do doksycykliny to czy na pewno została ona przepisana z powodu podejrzenia astmy? bo niekiedy leczy się nią również inne infekcje, między innymi infekcje dróg oddechowych
możesz zrobić jak chcesz, masz do tego prawo, porozmawiaj z lekarzem chorób zakaźnych, będziesz wiedziała najlepiej Odpowiedz Cytuj
06 lis 2013 - 23:03:50
doksycylina byla przepisana z powodu podejrzenia boreliozy a nie astmy , tylko czy lekarz pulmonolog powinien podejmowac taka decyzje i przepisywac?
a co do astmy nie mam zadnych objawow , tylko fakt ze meczy mnie od ponad 2 lat gesta zolta flegma czasami pojawia sie sladowo krew ( po badaniu flegmy stwierdzono ze jest to ropna flegma ale nie wyhodowano zadnych bakterii). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 lis 2013 - 18:56:45
nie ma jakiegoś bezwzględnego zakazu przepisywania leków na boreliozę lekarzowi pulmonologowi, jeżeli ma wystarczająca wiedzę w tym temacie i chce Cię leczyć to nie widzę w tym nic złego, a to czy Ty się poddasz jego zaleceniom czy może jednak pofatygujesz się do lekarza chorób zakaźnych to już inna sprawa Odpowiedz Cytuj
17 lis 2013 - 10:27:58
Mija juz 17dni od zrobienia podstawowych badan na borelioze i mykoplazme w Anglii zaczynam sie denerwowac ze nadal nie ma wynikow. Czy faktycznie jest tak dlugi czas oczekiwania na wyniki metoda elisa?sad smiley . W czwartek wykonałam badania na borelioze metoda western blot oraz na chlamydie pneumonie w klasie igm igg metoda elisa na te wyniki bede czekac max 2 tygodnie (badania byly wykonywane w Polsce). Skad tak dlugi czas oczekiwania na wyniki metoda elisa?sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 lis 2013 - 12:00:28
nie wiem, proponuję zapytać w samym laboratorium kiedy będą wyniki, myślę że oni będą wiedzieć to najlepiej Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.