Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 paź 2013 - 09:46:21
Specjalizacja: Pneumonolog (pulmonolog)
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
jak narazie nie wiadomo na co
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
2 lata temu wystapila infekcja gornych drog oddechowych, oslabienie , zle samopoczucie, lekka goraczka oraz krowioplucia( sama zywa czerwona krew bez zadnej flegmy) w ciagu 2 tygodni przez caly czas utrzymywaly sie krwioplucia oraz w przeciagu 2 tygodni schudlam 6kg. Otrzymalam antybiotyk z pencylina, lekarz wykonal przeswietlenie pluc oraz badanie krwi wszystko w jak najlepszym porzadku.
Po 2 dniach wystapily kolejne nie wyjasnione objawy: pieczenie w plecach, oslabienie , bol w klatce piersiowej, nocne obfite poty, bol nog, oslabienie lewej reki dretwienie oraz mrowienie palcow u rak i nog, zimne stopy ktore ciezko bylo w jakikolwiek sposob rozgrzac. Lekarz stwierdzil ze moze to refluks, przepisal leki ale niestety nie pomogly. Zrobiono gastroskopie wszystko ok, objawy nie ustepowaly. Trafilam na oddzial pulmonologii gdzie zrobiono mi bronchoskopie, obrazowo wszystko ok tylko stwierdzono gronkowca zlocistego. Przepisano antybiotyki, objawy dalej sie utrzymywaly jedynie krwioplucie minelo. W obecnej chwili mam nastepujace objawy: pieczenie w plecach, mrowienie dretwienie palcow u rak i nog, zimne stopy,pocenie w nocy w obrebie klatki piersiowej, wykrztuszam zolta gesta flegme czasami biala gesta z czarnymi niteczkami,odczuwam bol przy chodzeniu.
Bylam u kilku neurologow bo myslalam ze moze te odczucia sa od strony neurologicznej ale niestety zaden z lekarzy niczego mi nie zainsynuowal, za tydzien bede miala wykonane badanie EMG lewej reki gdyz dretwieje odczucie mrowienia i oslabienia. Mam pytanie czy to badanie jest w stanie okreslic czy mam jakies problemy od strony neurologicznej? Szczerze duzo sie naczytalam na internecie wiem ze to nie jest ta droga ale niestety czlowiek lapie sie wszystkiego mam jeszcze jedno pytanie rozwazam jeszcze taka chorobe jak zespol Guilliaina- Barrego czy jest mozliwe ze moge na to chorowac??????bo wszystkie objawy od strony neurologicznej pojawily sie po infekcji drog oddechowych
Od jak dawna się pojawiają:
objawy utrzymuja sie od 2 lat
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
objawy wystepuja ciagle, bez znaczenia czy po ruchu czy po spoczynku, czy w nocy czy w dzien

bol plecow odczucie pieczenia
bole palcow dloni oreaz stop odczucia dretwienia mrowienia
bol przy oddychaniu w plecach lub po odkrztuszeniu flegmy
Jakie mają nasilenie?
wczesniej intensywne obecnie umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
jesli chodzi o bol, niestety tabletki przeciwbolowe nie dzialaja jedyna ulga sa gorace kapiele, kompresy, elektryczna poduszka lub termofor
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
rtg klatki piersiowej- w normie
bronchoskopia w normie
rezoznans kregoslupa odc. szyjnego i piersiowego w normie
gastroskopia w normie
tk klatki w normie
Jakie było dotychczas leczenie?
antybiotyki zwiazane z infekcja gornych drog oddechowych
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 paź 2013 - 17:06:32
Witam, a czy nadal jest Pani pod kontrolą pulmonologa - jeśli tak to co on na to odkrztuszanie flegmy?? Odpowiedz Cytuj
10 paź 2013 - 21:34:03
lekarz pulmonolog nie jest w stanie stwierdzic skad bierze sie flegma, napewno jest to ropna flegma gdyz robilam badanie plowociny w UK i na wyniku bylo napisane ze wystepuje ropna flegma. Do tego mam nocne poty od ponad 2 lat, na poczatku byly to bardzo obfite pocenie gdzie musialam sie kilka razy w nocy przebierac, ale wowczas wystepowalo krwioplucie, ktore do dnia dzisiejszego lekarze nie sa w stanie okreslic skad one sie bralo. Obecnie prawie kazdej nocy nadal mam poty ale jedynie w obrebie klatki piersiowej i karku. Zastanawiam sie czy te dolegliwosci moga byc zwiazane z jakas infekcja?, badania krwi sa w normie nigdy nie mialam podwyzszonego OB ani CRP nawet jak mialam krwioplucia i bylam w ciezkim stanie. zasatanawiam sie czy warto bylo by zrobic badanie na mycoplasme pneumonie?
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 paź 2013 - 13:01:15
Jeżeli chodzi o dolegliwości takie jak drętwienie i mrowienie rąk to przede wszystkim powinna mieć Pani wykonany rezonans kręgosłupa szyjnego i piersiowego - często tego typu problemy związane są ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Co do odkrztuszania flegmy to czy był wykonany posiew odkrztuszanej wydzieliny - czy wyhodowano jakąś bakterię?? badanie w kierunku mycoplasmy i chlamydii można by było dla pewności wykonać, ale generalnie całą diagnostyką powinien pokierować leczący Panią pulmonolog - bo to on wie, które badania zostały już wykonane, a które jeszcze warto by było sprawdzić. Odpowiedz Cytuj
14 paź 2013 - 17:28:31
Mialam wykonany rezonans kregoslupa odcinka szyjnego i piersiowego ktore nic nie wykazaly.
Podczas wykonywania bronchoskopii pobrano do hodowli popluczyny oskrzelowe, z ktorych wyszedl gronkowiec zlocisty., ale nie jestem w stanie stwierdzic czy po badaniu bronchoskopii lekarz zlecil hodowle innych bakterii. Jedyne co wiem to napewno bylo robione badanie w kierunku gruzlicy, ktore wyszlo ujemne. NIe dawno sie dowiedzialam. ze badanie flegmy wykonane w UK wykazaly ropną flegme (ale dla nich to nie jest istotne najwidoczniej). Mycoplazme z krwi robie za pare dni.
Doszedl mi kolejny objaw pojawiaja mi sie na migdalach biale kulki, ktore po wyciagnieciu pozostawiaja dziury w migdałach oraz po wyciagneciu ich wacikiem i roztarciu wydzielaja dziwny smierdzacy chyba ropny zapach. Co to moze oznaczac? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 paź 2013 - 12:04:20
To akurat nie jest nic groźnego - są to czopy w kryptach migdałkowych i świadczą o przewlekłym stanie zapalnym migdałków. Można skonsultować się z laryngologiem w tej sprawie. Ale nie ma to związku z Pani pozostałymi dolegliwościami. Odpowiedz Cytuj
25 paź 2013 - 17:13:05
dzis odebralam wynik na borelioze, nie wiem co mnie tknelo ale postanowilam zrobic ponownie badanie na przeciwciala w tym kierunku.(badanie robione w Polsce)
Okazalo sie ze wyszlo powyzej >90 BBU/ml klasa IGg
normy badania :
<9 BBU/ml - ujemny
9-11 - watpliwy
11-30 - niskododatni
>30 - wysokododatni

rozumiem ze choruje na borelioze tak? zastanawiam sie co mam teraz zrobic? jestem za granica w Uk. W Polsce mialam robione badanie na borelioze 11/11/2011r w klasie IGg i IMg bodajze i wyniki wyszly wowczas ujemne dlatego w pozniejszym czasie nie bralam tego w ogole pod uwage. Czy ta choroba zagraza zyciu? do jakiego lekarza powinnam sie udac? neurologa? .
Tak jak wczesniej opisałm mam rozne objawy od strony neurologicznej zastanawiam sie czy przypadkiem nie moge chorowac na neuroborelioze? co to w ogole za choroby? prosze o szybka odp. z gory dziekuje Odpowiedz Cytuj
25 paź 2013 - 18:04:06
nie wiem czy ma to znaczenie rowniez zrobilam badanie krwi na witamine D, ktore wyszło 17ng/ml
normy:
niedobor <10ng/ml
poziom nie wystarczajacy 10-30ng/ml Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.