Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 wrz 2013 - 18:11:41
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Zwyrodnienie stawu biodrowego, astma, alergia
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Zenaro, Seretide Dysk
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Te wyżej wymienione
Jakie to są dolegliwości:
Ból lewego i prawego biodra. Ból w dolnej części kregosłupa i lewe kolano.
Od jak dawna się pojawiają:
Bóle nasilają się od ponad 14 lat (lewa noga).
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Pojawiają się dość często przynajmniej raz na 2-3 dni lub codziennie przy dużym wysiłku ( ból nogi lewej). Prawe biodro zaczyna mnie boleć wieczorami ale pewnie od tego że przenoszę ciężar na prawą stronę. Kręgosłup boli gdy zaraz nie wezmę tabletki przeciwbólowej. A kolano boli mnie pewnie że biodro przenosi tam ten ból żeby odciążyć staw.
Jakie mają nasilenie?
Zależy od tego co robię jeśli zbyt długo chodzę to jest to ból intensywny a jeśli od np. pogody lub od zdenerwowania to umiarkowany.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Nasila je chodzenie lub inny wysiłek fizyczny, długie siedzenie niewygodnie łóżko, a lekarstwa przeciwbólowe przynoszą ulgę ( Olfen 75)
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG i przez lekarza sprawdza sprawność ruchowa.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
W 1997 ( zaraz po narodzinach) stwierdzono zwichnięcie stawu biodrowego później zwyrodnienie stawu. Przeprowadzono operację w wieku 2 lat. Gdy miałam 6 lub 7 lat wystąpiły bóle w lewej nodze i stwierdzono dysplazję stawu biodrowego wtedy juz miałam krótrzą nogę o 0,5 cm. Po paru latach zaczeła mnie jeszcze bardziej noga bolec wiec udałąm się do lekarza ktory zrobił mi prześwietlenie i o to opis prześwietlenia : Lewy staw biodrowy dysplastyczny, panewka stroma, głowa kości udowej przemieszczona dogłowowo i bocznie, nieco zniekształcona z wyciągnięciem dolnej krawędzi, przyparta do górnego brzegu panewki, z sklerotyczną przebudową i torbielkami przyległej częsci trzonu kości biodrowej. Prawy staw biodrowy i pozostałe objęte badaniem struktury kostne bez zmian.
proszę o dokadnie wytłumaczenie opisu RTG.
teraz mam któtrzą nogę o ok. 2cm.
Jakie było dotychczas leczenie?
Wymienione wyżej operacje.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Przeciwbólowe np. apap, Olfen 75,50 i 100.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Brak poprawy.
Inne uwagi:
Wymieniono wyżej.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
12 wrz 2013 - 20:34:53
Witam, opis wskazuje na to, że budowa tego stawu biodrowego jest nieprawidłowa - nadal jest to staw dysplastyczny i to z tego powodu pojawiają się dolegliwości. Natomiast nie umiem powiedzieć jakie leczenie jest możliwe w takim przypadku i czy na przykład trzeba już rozważać leczenie zabiegowe (jakiś rodzaj endoprotezy stawu) - musi to stwierdzić ortopeda. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.