Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 maj 2011 - 20:31:09
Witam Serdecznie mam 49 lat jestem mężczyzną i dziś odebrałem wynik MR kręgosłupa szyjnego powiem ze czytając opis bardzo się zmartwiłem mam mieszane myśli i nie wiem co dalej z tym wynikiem się udać , kto mógłby mi pomóc . Od dawna mam bóle szyi , głowy i to za każdym razem jest inny ból . przepiszę dokładnie wynik i może ktoś doradzi mi co dalej mam zrobić gdzie się udać z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Wyrównanie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego w części górnej . Cechy niewielkiej niestabilności kręgosłupa na poziomie C5-C6z przesunięciem kręgu C5 ku tyłowi o około 2mm z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowej C5-C6 . Nie stwierdza się patologicznych sygnałów z rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym

Przestrzeń C5-C6
Przepuklina krążka międzykręgowego typu bulging oraz wyostrzenia na tylno bocznych krawędziach trzonów kręgów oraz dyskretnie przemieszczone względem siebie trzony kręgów powodują modelowanie worka oponowego i spłycenie zachyłków bocznych
Przestrzeń płynowa-przedrdzeniowa zmniejszona , zwężone obustronnie kanały korzeniowe . Sąsiadujące ze sobą blaszki graniczne trzonów kręgów o nierównych obrysach z osteofitami zwyrodnieniowymi na przednich krawędziach trzonów kręgów
na pozostałych poziomach kręgosłupa szyjnego ewidentnych cech dyskopatii nie stwierdza się . Kanały korzeniowe symetryczne .

Proszę o odpowiedź po tak obszernym opisie badania jeszcze bardziej się zamartwiam . czy grozi mi operacja ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 maj 2011 - 21:34:14
a więc tak, w szyjnym odcinku kręgosłupa (nie wiem jak w innych) masz zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatię, to znaczy dyski międzykręgowe uległy zwyrodnieniu, osłabieniu, pękaniu i tworzą się wypukliny które uciskają struktury nerwowe, co z kolei powoduje dolegliwości bólowe, drętwienia i mrowienia
leczenie zależy od tego jak bardzo nasilone są te zmiany, w pierwszej kolejności są to leki przeciwbólowe, fizjoterapia i rehabilitacja, jeżeli to nie pomaga to faktycznie czasami rozważa się skierowanie na zabieg operacyjny, ale pamiętaj operacja ma pomóc, nie jest czymś złym, jeżeli już się ją wykonuje to po to żeby po niej było lepiej a nie gorzej Odpowiedz Cytuj
31 maj 2011 - 21:44:12
dziękuję za odpowiedź wiem że wszystko zależy od tego jakie leczenie zostanie podjęte przez lekarza i w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie do jakiego udać się lekarza z tymi wynikami - ortopedy czy może neurologa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.