Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 maj 2011 - 08:48:44
Witam! Moja mama ma raka płuc płaskonabłonkowego,najprawdopodobniej dosyć rozwiniętego,ale bez przeżutów.Jutro jedzie na 2 serie chemioterapi(ma ich chyba 4zaplanowanych)pózniej będzie najprawdopodobniej radioterapia. w tej chwili mama jest leczona w wałbrzychu i tam na skierowaniu ma napisane że jest to rak nieoperacyjny,aczkolwiek inny lekarz z innego szpitala mówił nam że w tej chwili jest on nieoperacyjny ponieważ guz leży na głównej aorcie płucnej i po prostu operacja jest nie możliwa bo mama mogła by się wykrwawić podczas operaci.Mówił też że po chemioterapii jeżeli guz się zmniejsz(jest 2cm) lub rozpadnie (czy jakoś tak) to wtedy operacja jest jak najbardziej możliwa,a lekarka z wałbrzyskiego szpitala powiedziała bratu że jest on nieoperacyjny. Jak myślicie Państwo,czy waszym zdaniem operacja jest możliwa? Zdaje sobię sprawę że tylko właśnie operacja pomoże mamie tak naprawdę. Niestety nie mam przy sobie wypisów ale pamiętam że na karcie było napisane 34.9.Co to może oznaczać?I jeszcze jedno mam pytanie,otóż jaka jest długość przeżywalności tylko po chemii i radioterapii a jaka po operacji? Wspomne jeszcze że mama jest w dobrym stanie,tak jakby nie była chora.Jutro jedzie na drugą chemię ,bierze czarną.A propos chemii-mama podczas pierwszego 7 dniowego pobytu w szpitalu brała chemię w kroplówkach następnie była przerwa a potem dostała chemię w tabletkach i to wszystko w przeciągu siedmiu dni .Czy ktoś wie dlaczego tak lekarze postąpili? Z koleii teraz czyli jutro mama jedzie na 3 dni lub na 7 dni tak powiedziała lekarka podczas ostatniego pobytu,ciekawa jestem czy to jest spowodowane ? Bardzo proszę o odpowiedż za każdą będę bardzo wdzięczna! Pozdrawiam ! Sylwia Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 maj 2011 - 20:55:39
34.9 to może być kod rozpoznanej choroby w klasyfikacji ICD, tylko że przed tym numerem chyba powinna być jeszcze jakaś litera, wtedy kod jest pełny i można powiedzieć co on oznacza
co do samej choroby to jeżeli lekarze uznali że guz jest operacyjny to tylko się cieszyć, a co do rokowania to nie jestem Ci w stanie powiedzieć bo to zależy od wielu czynników, lekarze na podstawie szczegółowych badań są w stanie dopiero powiedzieć jakie są szanse na wyleczenie czy też długoletnie przeżycie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.