Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 wrz 2013 - 10:37:31
Specjalizacja: Proktolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
ostre bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
jestem przy końcowej fazie leczenia ostrego bakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego.
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
biegunka od 6 miesięcy obiaw ten nasilił się, jestem ospały , nie mam siły w rękach, zaburzenia wzroku i moja waga znacząco spadła mimo tego że dużo jem i mam mega apetyt do tego szybsze bicie serca, no i niekiedy to serce mnie boli , nie jest to jakis ciagły ból ale od czasu do czasu zaboli
Od jak dawna się pojawiają:
biegunka od 6 miesięcy, bóle serca też wcześniej bywały, na zgięciu lewej dłoni mam widoczną wąską widoczną zyłę, teraz jak by się po tej antybiotykoterapii poprawiło już tej żyły tak nie widać ale serce dalej pobolewa.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
biegunkę mam praktycznie po każdym posiłku nie jest to jakaś duża ilość stolca no ale za każdym razem jednak coś tam jest, zauważyłem że w ogóle nie pachnie.
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
wcześniej gdy miałem biegunkę bolał mnie odbyt po oddaniu stolca, teraz te objawy mięły nie czuje tak bólu jak przed miesiącem
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
posiew moczu wymaz z cewki moczowej , badanie ogolne moczu i krwi
Jakie były wyniki wykonanych badań?
z najświeższego wyszło że mam E-coli w organizmie.
z wymazu z cewki moczowej też coś wyszło ale nie zostałem poinformowany co , dostałem na to lek duomox 1g dwa opakowania. z krwi tylko mi powiedziano że jest bardzo gęsta, o moczu nic nie wspominali, przy wcześniejszym leczeniu biseptolem 960 ktory bralem 2 miesiace prawie, w wyniku wyszło że mam leukopenie i zapalenie nerek , urolog jednak przy wizycie zaprzeczył diagnozom poprzednich lekarzy na SOR
Jakie było dotychczas leczenie?
Zapalenie gruczołu krokowego
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Cipropol500, Cipronex500 Nimesil, Wierzbownica drobnokwiatowa, Furaginum 50mg (teraz biorę tylko furaginę i piję wierzbownicę drobnokwiatową
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
kuracje cipropolem, cipronexem 500 zaczołem miesiąc temu trwała ona 25 dni owszem jest lepiej ale to jeszcze nie to martwi mnie to że oprócz tej E coli mogę mieć coś jeszcze bo wzwód jako taki jest ale nie ma tego podniecenia, tej chęci na seks.
Inne uwagi:
dodam jeszcze że zwieracze odbytu są jakby luźniejsze.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 wrz 2013 - 12:03:14
Witam, jeżeli biegunka trwa już tak długo to na pewno lekarz rodzinny powinien skierować Pana do gastrologa. Czy było wykonywane USG brzucha?? od jakich dolegliwości w ogóle zaczął się problem ze zdrowiem - od biegunki?? Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2013 - 13:10:58
Tak Usg było robione wielokrotnie byłem u wielu lekarzy urologów i wenerologów po lekarza chorób wewnętrznych z Tym moim nieszczęsnym gruczołem krokowym bo od tego się zaczeły moje problemy ze zdrowiem, jestem przekonany stuprocentowo, wcześniej byłem okazem zdrowia na nic nie narzekałem nic mi nigdy nie było, ja nawet ngrype czy ból głowy nigdy nie narzekałem, grype w życiu może ze dwa razy miałem. w Usg wszystko ok watroba nie powiększona w prawidłowym położeniu trzustka też ok , nerki raz był lekki stan zapalny tzw zapalenie pierwszego stopnia, po jakimś czasie znowu miałem robione usg i wszystko było w porządku , moje problemy ze zdrowiem zaczeły się od tego że uprawiałem seks z kobietą muszę dodać że z niewyżytą seksualnie, był to seks oralny, po ktorym doszło do zerwania wędzidełka , poleciało trochę krwi , bólu nie odczułem aż tak bo byłem pod wpływem alkocholu, zbagatelizowałem problem odczuwałem trudności w oddawaniu moczu, było pieczenie cewki moczowej , po kilku dniach zaczeły lecieć razem z moczem jakieś brudy, odczekałem jeszcze kilka dni z nadzieją że przejdzie samo , niestety nie przeszło udałem się do wenerologa,lekarka wysłała mnie na badania krwi i moczu , przepisała ketanol, unidox solutab, detromecyne i clotrimazolum hasco, osłonowo bactilac miałem to brać, robiłem błąd , bo nie przykładałem się do tego leczenia , raz wziełem raz nie , raz posmarowałem raz nie, no i w efekcje nie przechodziło mi to, udałem się do swojego lekarza specjalisty chorób wewnętrznych ten bez robienia jakichkolwiek badań leczył mnie biseptolem 960 przez prawie dwa miesiące owszem też te tabletki brałem jak sobie przypomniałem , owszem mocz wyklarował się , ucieszony na euro2013 poprawą stanu zdrowia napiłem się z kolegami wódki , no i tu się rozegrał koszmar, doszło do chwilowego zatrzymania moczu, poszedłem na SOR , tam zrobili mi badania z których wyszły złe wyniki z moczu i krwi podejrzewali leukopenie, (białaczkę) dostałem skierowanie do urologa i do hematologa, u hematologa dostałem dużo witamin, i kwas foliowy, z racji tego że nie szczędze alkoholu i prowadziłem imprezowy styl życia. Urolog po zobaczeniu moich wyników przyjoł to ze śmiechem mówiąc że jak bym miał białaczkę to bym już dawno leżał w szpitalu. zrobił usg i stwierdził że gruczoł krokowy, nerki, wątroba, jest wporzadku i kazał przyjść za trzy miesiące, przyszłem zrobił posiew moczu z którego wyszło E-Coli,z diagnogramu wyszło że jest to już ostre bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego , przepisał cipropol , cipronex 500mg wierzbownicę drobnokwiatową nimesil i furaginę , antybiotykoterapia trwała 25 dni teraz juz tylko biore furaginę 50mg 2x3 razy dziennie , mówiłem lekarzowi że mam biegunkę i po oddaniu stolca mnie piecze dosyć długo na co on no tak jak ma pan biegunke to normalne że pana boli . po tych lekach jak by się nasiliła biegunka senność , zaburzenia wzroku brak sił w rękach , tak jak by mi elektrolitów brakowało nie wiem nigdy czegoś takiego nie miałem .Tak wygląda moje dotychczasowe dwuletnie leczenie gruczołu krokowego , proszę o pomoc, jak to leczyć gdzie się udać, może jakieś cenne wskazówki, jakieś badania porobić? może jakieś płyny leki pić na wzmocnienie organizmu, pojęcia nie mam , ręce opadają. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.