Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 wrz 2013 - 07:16:49
Specjalizacja: Reumatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Po kilkunastodniowym treningu biegowym (35 min marszobiegu - 5 min marszu, 1 min biegu dziennie),zaczęły mnie boleć kolana. Lekarz ortopeda zalecił mi brać profilaktycznie lek Structum 500 . Po 10 dniach przyjmowania leku na stawach kolanowych pojawiły się nabrzmiałe, początkowo nie swędzące opuchlizny, które były dużo cieplejsze niż reszta ciała.Na izbie przyjęć dostałam Deksawen domięśniowo Konsultacja lekarska oparła się o konsultację na oddziale zakaźnym i tam lekarze wykluczyli (na oko) chorobę zakaźną . Diagnoza zmierzała w kierunku uczulenia, więc zapisano mi Clatrę oraz wapno. Odstawiłam Structum. Lecz po Deksawenie tylko na chwilę nastąpiła poprawa, i po kilku dniach swędzenie opuchlizn zmusiło mnie do kolejnej wizyty. Zmieniono mi lek na Alertec i Clemastin. To też nie pomogło. Ortopeda widząc napuchnięte, zaczerwienione kolana stwierdził, ze to stan zapalny stawów i zalecił żel Fastum. To też nie pomogło wiec lekarz rodzinny zapisał mi Ketonal forte 1 x dz, Mydocalm forte 2 x dz, Rutinoscorbin 3 x dz 2, calcium pantotenicum 3 x 1. No i oczywiście zlecił badania w kierunku boroliozy i badania podstawowe. Na drugi dzień po zażywaniu Ketonalu zaczęły pojawiać się takie same wykwity na przedramionach.Lekarz powiedział, ze jeśli będzie to postępowało, to mam odstawić Olfen Ponieważ bardzo bolał mnie żołądek zmieniłam Ketonal na Olfen i lekarz przepisał mi IPP 40 lek osłonowy. Wykwity nie zmalały , a wręcz nasilają się wiec dzisiaj odstawiam Olfen.
Od jak dawna się pojawiają:
Trwa to już prawie trzy tygodnie
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Kolana i przedramiona
Jakie mają nasilenie?
rano są słabsze , a wieczorem zaczynają swędzieć
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
zimne okłady przynoszą ulgę
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
ASO, rf, crp, tsh,ALAT, LIPIDOGRAM (ICD-9;-), CHOLESTEROL CAŁ, CHOLESTEROL HDL, CHOLESTEROL LDL TRÓJGLICERYDY, GLUKOZA (ICD-9;L43), KREATYNINA(ICD-9;M37), eGFR(ml/min/1,73m*2), KWAS MOCZOWY(ICD-9;M45), Morfologia 18 parametrów (ICD-9,C53)
Badanie w kierunku boreliozy
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wszystkie wyniki są w normie.
Badanie w kierunku boreliozy - wyniki są ujemne
Jakie było dotychczas leczenie?
Leki przeciwuczuleniowe. Na późniejszym Etapie przeciw bólowe i przeciw zapalne
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Ketonal forte 1 x dz, Mydocalm forte 2 x dz, Rutinoscorbin 3 x dz 2, calcium pantotenicum 3 x 1.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Dotychczasowe leczenie trwa już 3 tyg i nie ma poprawy, no może zniknęła opuchlizna na kolanach, ale są nadal zaczerwienione
Inne uwagi:
Po wykluczeniu alergii zażywałam Ketonal forte 1 x dz, Mydocalm forte 2 x dz, Rutinoscorbin 3 x dz 2, calcium pantotenicum 3 x 1.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 wrz 2013 - 08:59:38
Witam, a czy te zmiany nadal są widoczne?? jeśli tak to proszę o zamieszczenie kilku wyraźnych zdjęć. Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2013 - 13:14:42
Dziękuję za zainteresowanie moim przypadkiem. Tak plamy są widoczne. Na kolanach nie ma opuchlizny, są pozostały blade, ale widoczne plamy. Natomiast na rękach plamy mają pod skórą małe gródki.Niestety nie wiem jak zamieścić zdjęcia . Może mogłabym wysłać na e maile? Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2013 - 16:52:16
[postimg.org]
To jest odnośnik do zdjęć ręki.W tej chwili te zaczerwienienia jakby się zmniejszyły. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.