Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 maj 2011 - 18:00:02
Witam. Dziś skończyłam 20tc. Ciąża jak na razie przebiega prawidłowo. Na początku ciąży robiłam badania serca, gdyz bardzo często pojawiało mi się dziwne kołatanie. Wyniki tarczycy mam w normie, gdyż jestem pod opieką endokrynologa. W opisie usg serca mam: "Prolapsujące płatki MU(wiotkie) z obecnością śladowej/+ Trochę jak w zespole MR Barlova zresztą objawy tez sugerują. W trakcie badania 4 pojedyńcze ES AV+TV=b/2"
Kardiolog zalecił również badanie Holtera. Zrobiłam je na początku ciąży. Wynik: Wystąpiło 580 pobudzeń komorowych, 578 pojedyńczych pobudzeń, 0 par i salw, 1 bigeminii komorowych. Wystąpiło 17 pobudzeń nadkomorowych z 17 pojedynczych pobudzeń. Maksymalne obniżenie ST wynosiło 1.50mm na kanale 2. Maks. uniesienie ST wynosiło 1.18mm na kanale 1.

Mój problem w tej chwili polega na tym, że o kilku dni kiedy kładę się na lewym boku odczuwam taki dziwny ból między żebrami który promieniuje do łopatki. Ból jest tępy, nie kłujący, Mam wrażenie, że coś mnie w te żebra i łopatkę uciska. Trochę się martwię, gdyż mój kardiolog jest na urlopie i mogę do niego zawitać dopiero za miesiąc. Nie wiem czy ten ból związany jest w jakikolwiek sposób z ciążą czy być może z sercem. Serce nadal kołacze jak przed ciążą. Teraz w 2 trym. znacznie częściej niż w 1. Przestaje boleć po dłużej chwili jeśli położę się na prawym boku lub na wznak. Bardzo proszę o odpowiedź bo strasznie się martwię sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 maj 2011 - 11:11:55
osobiście wydaje mi się że te bóle w klatce piersiowej które opisujesz wcale nie są od serca, z zagrożeniem dla ciąży też raczej nie są związane, mogą być na tle nerwowym, może to być jakiś stan zapalny, czy na przykład jak kaszlesz, ktoś uciska Ci mostek to bóle się nasilają?
czy z kręgosłupem nie masz problemów, bo to też może być przyczyną
oczywiście dobrze byłoby to wyjaśnić u lekarza, nie musi być kardiolog, tak jak mówiłem nie wydaje mi się aby to była sprawa sercowa, wystarczy lekarz rodzinny Odpowiedz Cytuj
29 maj 2011 - 13:41:10
Bardzo dziękuję. Uspokoił mnie Pan. Jak kaszlę to nic mnie nie boli. Ból właściwie jest tylko przy leżeniu. Wczoraj bardzo dużo czasu spędziłam w pozycji siedzącej i zauważyłam wieczorem jak leżałam już w łóżku, że na prawym boku też zaczynam czuć taki ból. Tyle tylko że nie w łopatce a pod nią. Oprócz tego właśnie dziwiło mnie, że przez cały dzień nic się nie dzieje, nic mnie nie boli, a jak tylko się położę to od razu zaczyna mi dokuczać. Więc chyba faktycznie będzie to od kręgosłupa. Wiem, że mam go skrzywiony na wysokości łopatki, ale skrzywienie skierowane jest w kierunku prawej łopatki nie lewej. Tak czy inaczej, wczorajszy ból doskwierający również z prawej strony rzeczywiście sugeruje bóle od kręgosłupa. Bardzo serdecznie dziękuję za tak szybką odpowiedź. We wtorek na pewno zawitam u internisty smiling smiley Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.