Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 maj 2011 - 09:52:19
Matinka:

"Czesc. Widze, masz dosc juz wielka wiedze wiec nim pojde z moim problemem do lekarza chce sie Ciebie poradzic czy w ogole mam do niego isc... Moj problem opiera sie na tym, iz od 3-4 miesiecy mam problem z moja "głowa". Po niewielkim wysiłku fizycznym np wejsciu po schodach na 1 pietro odczuwam silne pulsowanie w glowie mam uczucie jakby cały mozg mi pulsowal(wiem to glupie):/ czesto glowa mnie boli zwlaszcza popoludniami... mam tez straszne zaniki pamieci cos mi ktos powie a ja po chwili tego nie pamietam, albo chce isc cos zrobic np do kuchni wchodze do kuchni i juz nie pamietam co mialam zrobic;/(dzieje sie tak bardzo czesto) naprawde bardzo mi to uprzykrza zycie...:/ Najgorsze i tak jest to ze od pewnego czasu bardzo latwo i bardzo szybko wpadam w szal zawsze bylam spokojna osoba cierpliwa a teraz nie potrafie nad tym zapanowac:/ Jestem nienormalna? Mam isc do psychiatry czy co? Doradzisz mi?"

a w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? leczysz się jakimiś lekami?
czy jesteś osobą podatną na stres? łatwo się wszystkim przejmujesz?
różnymi błahostkami? nie jest tak że po stresującym dniu bóle się nasilają? bo to mogą być napięciowe bóle głowy

czy zanim pojawią się te bóle głowy nie jest to poprzedzone jakąś aurą, dziwnym samopoczuciem? drętwieniem, mrowieniem kończyn, twarzy albo innych części ciała? nie masz żadnych problemów z widzeniem wtedy? nudności? światłowstrętu? pytam pod kątem migreny

do lekarza warto się udać, zrobi morfologię krwi, zbada cukier, ciśnienie, posłucha serca, wtedy będzie można coś więcej jeszcze powiedzieć Odpowiedz Cytuj
28 maj 2011 - 14:14:33
Mam 21 lat. Przeżyłam niedawno "zalamanie" wiesz dowiedzialam sie ze facet mnie zdradza oklamuje caly czas czyli jakas trauma jest... jezli chodzi np o dretwienie to czasem dretwieje mi prawa reka...;/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2011 - 14:23:37
no dobra, ale kiedy się o tym dowiedziałaś? czy to było przed tym jak pojawiły się te bóle głowy czy już po?
dobrze byłoby pokazać się lekarzowi żeby zbadał podstawowe sprawy czyli ciśnienie, cukier, morfologia krwi, posłuchał serca, tak żeby wykluczyć pewne przyczyny tych dolegliwości, jeżeli nic się nie uda znaleźć to lekarz może spróbować przepisać Ci coś na migrenowe bóle głowy, ewentualnie skierować do neurologa na dokładniejsze badania
jam myślisz, czy te bóle mogą mieć związek z "załamaniem" które opisujesz? Odpowiedz Cytuj
28 maj 2011 - 21:49:23
nie mam pojecia czy to przez te załamanie aczkolwiek pojawiły sie po nim... dodam ze bardzo duzo czasu spedzam na telefonie kilka godzin dziennie (taka mam prace)... Myslalam nad tym czy nie mam jakiegos guza czy cos;/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 maj 2011 - 10:33:12
bardzo często jest tak że ludzie utożsamiają bóle głowy z jakimiś organicznymi zmianami w mózgu, z guzami, z tętniakami czy też krwiakami, natomiast najczęściej przyczyna jest dużo bardziej prozaiczna, to co opisujesz to nie są też raczej typowe zaburzenia pamięci, a bardziej roztargnienie, problemy z koncentracją na które może mieć wpływ Twój stan emocjonalny, oczywiście pokaż się lekarzowi rodzinnemu, jeżeli bóle nie będą mijały to pewnie skieruje Cię do neurologa, ale myślę że nie musisz się nadmiernie tym wszystkim przejmować Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.