Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 sie 2013 - 15:34:05
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Jakie to są dolegliwości:
Po wymianie kolana na endoprotezę za wszelką cenę w wg. zaleceń poradni leczenia otyłości zrzuciłem powyżej 50 kg wagi.
Schudło wszystko za wytkiem brzcha który teraz premieszcza się we mnie jak twarda bania dociskając do bolącego złamanego kompresyjnie kręgosłupa lędźwiowego co powoduje bóle i cierpnięcie kończyn. To ogranicza znacznie moją sprawność fizyczną a muszę się ruszać by ni utyć ponownie. Żołądek mam skurczony więc spożywam tylko niewielkie pocje wiela razy dziennie i wciąż spadam z wagi. Niestety brzuch nic prawie nie maleje. Ostatnio po tej drakońskiej diecie odezwała się choroba wrzodowa więc musiałem ograniczyć spożycie surowizn i gruboziarnistego pieczywa. Brzuch nie maleje i powoduje bóle docsając do kręgosłupa po tym jak zmalała podkładka tłuszczowa po bokach. Teraz brzuch zaczyna we mnie pływać i wtedy boli. Co mi należy czynić bo wszystkie internetowe rady w tym zakresie nie są w stanie ulżyć

Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2013 - 20:59:04
może powinieneś wziąć się za ćwiczenia mięśni brzucha, może w ten sposób pobudzisz tkankę tłuszczową tej okolicy ciała do spalania zgromadzonego w niej tłuszczu
z brzuchem zawsze jest problem, organizm z tej okolicy jakoś niechętnie pozbywa się nadmiaru tłuszczu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.