Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 maj 2011 - 09:14:42
Z wyniku TK głowy wynika , że : zwapnienia o wymiarach 7x3 mm w sąsiedztwie zbiornika blaszki czworaczej i zbiornika móżdżkowego górnego , dodatkowe zwapnienia wzdłuż szczeliny międzypółkulowej na wysokości sklepienia . W obrębie jąder podkorowych lewej półkuli mózgu jamka poudarowa średnicy 4 mm . Poza tym wszystko inne prawidłowe . Co ten wynik dla mnie oznacza , czy grozi mi udar ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 maj 2011 - 09:39:36
a w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś?
leczysz się na nadciśnienie? cukrzycę? choroby serca? palisz papierosy? masz nadwagę?
masz jakieś dolegliwości? z jakiego powodu było wykonywane badania?
czy miałaś już epizod udaru w przeszłości?
czy zdarzają się takie przejściowe trwające minuty albo godziny
przejściowe problemy z widzeniem, mówienie, drętwienia, mrowienia, niedowłady czy inne objawy neurologiczne? Odpowiedz Cytuj
27 maj 2011 - 09:51:48
mam 47 lat , leczę się na nadciśnienie , mam też niedoczynność tarczycy , żadnych podanych objawów nie miałam Odpowiedz Cytuj
27 maj 2011 - 09:54:37
dodam , że nie palę papierosów , przy wzroście 160 ważę 64 kg , przytyłam ostatnio przez tą tarczycę , badania robiłam z powodu ciągłych bóli głowy Odpowiedz Cytuj
27 maj 2011 - 10:47:31
miewam drętwienie prawej ręki , ale to podobno od kręgosłupa , od paru miesięcy mam wewnętrzne roztrzęsienie ( ale nie serce ) podobno to nerwica , brałam leki uspakajające ale jedynie podniosła mi się od tego kreatynina , teraz już jest w porządku Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 maj 2011 - 12:32:58
ta zmiana poudarowa jak to określił radiolog nie jest duża, być może jest to po prostu zwykła zmiana naczyniowa, chociaż oczywiście słowo "udarowa" trochę zaniepokoiło nie tylko ciebie ale mnie również, z tego jednak co opisujesz to nie masz jakichś typowych objawów które mogą wskazywać na epizody niedokrwienia mózgu, nie masz też chorób które mogłyby do tego predysponować
w najbliższej rodzinie ktoś miał udar mózgu?
ostatecznie i tak neurolog powinien się na ten temat wypowiedzieć Odpowiedz Cytuj
27 maj 2011 - 14:00:24
Dziękuję bardzo za poradę , oczywiście zgłoszę się do neurologa , ale mam wizytę dopiero w sierpniu , moja babcia umarła z powodu wylewu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.