Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 sie 2013 - 14:39:01
Specjalizacja: Lekarz rodzinny
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
ELICEA, DAYLETTE
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
CODZIENNE UCIĄŻLIWE BÓLE GŁOWY OD PONAD MIESIĄCA

Odpowiedz Cytuj
23 sie 2013 - 14:40:23
MCHC na poziomie 36,9 g/dl, a RDW-SD 34,2
Pozostałe paramety w normie:
MCH 30,5 pg;
RDW-CV 13%;
MCV 82,7 fl;
Hematokryt 37,7%

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 14:48 przez olka1987. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2013 - 15:25:35
a od jak dawna bierzesz Daylette i Elicea? zauważyłaś że bóle głowy zaczęły się pojawiać po rozpoczęciu przyjmowania któegoś z tych leków?
gdzie lokalizują się te bóle? w której części głowy? po której stronie? zawsze w tym samym miejscu?
czy pojawiają się wtedy jakieś nudności? drętwienia? mrowienia? mroczki przed oczami?
Elicea bierzesz z powodu depresji? lęków? fobii? nerwow? Odpowiedz Cytuj
23 sie 2013 - 17:58:58
Daylette biore juz 2 lata a Eliceę od roku. Eliceę biore ze wzg na nerwy. Nie czulam sie po nich zle i nie sadze zeby bol glowy byl nimi spowodowany. Glowa boli mnie po obu stronach naraz lub na zmiane. Na poczatku bol pojawial sie popoludniu a teraz boli od samego rana. Nie miewam przy tym zadnych nudnosci wymiotow czy mroczkow ale jestem senna. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2013 - 13:29:21
ciśnienie krwi masz w porządku?
zauważyłaś że głowa boli po jakich stresujących sytuacjach?
te dolegliwości bólowe trwają jak długo? mniej niż godzinę? kilka godzin? ponad dobę?
jakie jest ich nasilenie (lekkie, umiarkowane, silne)?
może są to po prostu napięciowe bóle głowy, czyli właśnie takie związane ze stresem i nerwami
raczej na migrenowe bóle głowy to nie wygląda
można udać się do lekarza rodzinnego z tym problemem, pewnie skieruje Cię do neurologa, może zrobi diagnostykę, żeby ustalić przyczynę Odpowiedz Cytuj
24 sie 2013 - 17:03:48
dość często miewam bóle oczodołów przechodzące w ból głowy przeważnie po porannym przebudzeniu żeby trochę uśmieżyć ból muszę wziąść dużą ilość ibuprofenu a i tak do końca nie przechodzi co to może być Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2013 - 17:53:59
może jakieś bóle wynikające z podrażnienia nerwów i przesyłania nieprawidłowych informacji do mózgu, można to leczyć takimi lekami jak Carbamazepinum, ale raczej objawowo, to są takie nerwobóle, często właśnie wygląda to tak że ból pojawia się w okolicy twarzy i promieniuje
często trudno znaleźć tutaj uchwytną przyczyną i jeżeli bóle są silne to właśnie leki przeciwbólowe w nadziei że po pewnym czasie bóle same miną Odpowiedz Cytuj
26 sie 2013 - 12:46:55
Ciśnienie mam w normie. Glowa mnie boli nawet gdy nie jestem zestresowana. Ból jest umiarkowany i trwa kilka godzin w ciągu doby. Do lekarza rodzinnego idę w czwartek. Tez podejrzewam napieciowe bole glowy (przynajmniej mam takie objawy), ale jak je leczyc? A moze jestem odwodniona sądząc po wynikach krwi i podwyższonym MCHC? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2013 - 10:15:07
nie sądzę aby było tutaj jakieś odwodnienie
jeżeli potwierdzi się to że mogą to być napięciowe bóle głowy to leczenie głównie polega na unikaniu stresowych sytuacji (w miarę możliwości), doraźnie po prostu lek przeciwbólowy jeżeli dolegliwości są silne, w razie bardzo częstych i uporczywych bólów niekiedy stosuje się leki wykorzystywane również w leczeniu nerwic jak np. Cital Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.