Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 maj 2011 - 17:02:00
Wiem, że to może i głupie podważać opinie lekarzy i pytać o takie rzeczy na forum, jednak mam wrażenie, że dzieje się ze mną coś bardzo dziwnego. W piątek robiłam badania krwi, w tym cukier, który wyszedł za pierwszym razem 270, po ok 10 minutach 255 (byłam na czczo, a ostatni posiłek jadłam dzień wcześniej w południe, raczej niskowęglowodanowy). Dostałam skierowanie do szpitala i bardzo niechętnie, ale tam poszłam. Pierwszego dnia cukier utrzymywał się na poziomie 170-190, dopiero po kolacji (pierwszy posiłek tego dnia) spadł do 136. Przez następne dni cukier był raz wysoki, raz w miarę normalny, jednak 200 przekroczył tylko kilka razy (dziwne, bo taki poziom zazwyczaj miałam o godz 23 lub 3 w nocy, pomimo iż ostatni posiłek jadłam o 17). Odniosłam wrażenie jakby jego poziom w ogóle nie zależał od tego co, kiedy i ile zjadłam. Ostatecznie po krzywej cukrowej (wynik 162 po 2 godzinach od wypicia 65g glukozy) wykluczono cukrzycę. Kazano mi stosować dietę, choć nie wiem czy ona cokolwiek zmieni, gdyż ja od 2 lat stosuję dietę "cukrzycową" 1000-1200 kcal.

Dzisiaj chcąc sprawdzić do jakiego poziomu może mi wzrosnąć cukier po baaardzooo słodkim jedzeniu zjadłam 3 naleśniki z serem, po godzinie cukier wynosił 332 :| No i już sama nie wiem co jest grane, czy taki poziom może się zdarzyć u zdrowego człowieka nawet po dużej ilości słodyczy? Co teraz mam zrobić? Nie chcę wyjść na jakąś hipochondryczkę która biega do lekarza z każdą bzdurą ale to mnie mocno dziwi i sama nie wiem czy to jest normalne? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 maj 2011 - 21:04:44
generalnie stwierdzenie w dwóch kolejnych dniach glikemii na czczo powyżej 125mg/dl, pojedynczy wynik powyżej 200mg/dl (niekoniecznie na czczo) już zasadniczo uprawnia do rozpoznania cukrzycy, natomiast test obciążenia glukozą wskazał u Ciebie na nieprawidłową tolerancję glukozy, czyli stan przedcukrzycowy, z którego z dużym prawdopodobieństwem może rozwinąć się cukrzyca, dietę na pewno powinnaś trzymać, no i porozmawiać jeszcze z jakimś lekarzem o tych wynikach, z rodzinnym lekarzem, z endokrynologiem albo diabetologiem
glukozę trzeba kontrolować Odpowiedz Cytuj
19 maj 2011 - 17:26:45
Czyli to jadnak nie cukrzyca, tak? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 maj 2011 - 11:33:28
moim zdaniem u Ciebie można już rozpoznać cukrzycę, spełniasz kryteria jej rozpoznania, a już na pewno masz nieprawidłową tolerancję glukozy, która jeżeli nie już to może w przyszłości rozwinąć się w cukrzycę, porozmawiaj jeszcze ostatecznie z jakimś lekarzem odnośnie tego wszystkiego, ale moim zdaniem to może być już cukrzyca Odpowiedz Cytuj
26 maj 2011 - 13:19:17
Wyniki moich pomiarów z ostatnich kilku dni: (wartości w nawiasie - na czczo)
Dzień I (193), 228, 169
Dzień II (146), 297, 172
Dzień III 315
Dzień IV (172), 300, 218
Dzień V (108)

Dodam iż jestem na diecie nieskotłuszczowej z ograniczeniem węglowodanów. Czy to normalne, że bez żadnych leków cukier raz jest normalny a raz tak wysoki? Dostałam skierowanie do diabetologa, problem w tym, że jak pytałam w kilku przychodniach to trzeba czekać ok 3-4 miesięcy. Rodzinny rozkłada ręce, bo twierdzi, że bez stwierdzonej cukrzycy nawet pasków nie może mi wypisać, ani leków. Więc nie wiem już co mam zrobić, mogę spokojnie poczekać te pare miesięcy? Odpowiedz Cytuj
26 maj 2011 - 13:20:47
wartości nie w nawiasie to 2 godziny po posiłku Odpowiedz Cytuj
27 maj 2011 - 23:01:04
Cukier 2 godziny po posiłku powinien być nie wyższy niż 140, ale Twoje pozostałe cukry są bardzo wysokie, wiec to zapewne cukrzyca. Czekanie 3 miesiące na wizytę jest bardzo ryzykowne, możesz wpaść w śpiączkę a to bardzo niebezpieczne dla życia, tutaj liczy się czas, im szybciej zaczniesz leczenie, tym lepiej.
Najlepiej zgłoś się do szpitala na izbę przyjęć albo idź prywatnie do diabetologa, nie ma na co czekać, sama mam cukrzycę już 13 lat i wiem jak to jest.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2011 - 01:08:47
wyniki nie są dobre, moim zdaniem na ich podstawie można już stwierdzić cukrzycę i nie potrzeba do tego diabetologa, to widać po wynikach, zresztą jak wpiszesz w google "kryteria cukrzycy" to możesz sobie o tym poczytać i sama stwierdzisz że już je spełniasz, trochę mętne to wytłumaczenie Twojego lekarza, myślę że powinien od razu wprowadzić odpowiednie leczenie a nie kazać Ci czekać na wizytę u diabetologa miesiącami Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.