Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 sie 2013 - 16:02:13
Specjalizacja: Alergolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Zyrtec, ale z moich obserwacji nie pomaga.
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Od czasu do czasu dostaje alergii/ wysypki. Występuje na całym ciele, na twarzy relatywnie mniej. Są to wypryski jasno-różowe o różnej intensywności. Czasami wysypka jest tak intensywna, że zlewa się w wielkie plamy. Jest swędząca, ale ja nie drapię. Niejednokrotnie występuje na dłoniach, pomiędzy palcami wówczas mam spuchnięte dłonie. Podobnie dzieje się ze stopami- czasami mam tak spuchnięte, że nie mogę chodzić. Bywało tak że miałam spuchnięte tylko usta, powieki.Dzięki obserwacji odkryłyśmy z mamą że, wysypuje mnie również po spożyciu napojów które w swoim składzie mają:kwas cytrynowy, , regulator kwasowości, cytrian trójfazowy, kwas askorbinowy. Nie mogę jeść : truskawek, malin, pić kolorowych soków, jeść żelek owocowych. jak jestem przeziębiona nie mogę brać : strepsilu, unikać muszę aspiryny i dużej ilości witaminy C. Czasami przy dużej wysypce boli mnie brzuch. Ostatnio jak rano się obudziłam i byłam cała obsypana to bolał mnie bardzo brzuch. Po wypiciu dużej ilości wody, herbaty, połknięciu nospy i floridanu po godzinie mi przeszło. Uspakaja wysypkę zimny prysznic. Ostatnio jak mnie wysypało-pojechałam z wysypka na przejażdżkę rowerową z koleżankami- wysypka szybko zniknęła. Ale zauważyłam, że jest coraz obfitsza, chyba podobnie jak mój okres.
Od jak dawna się pojawiają:
Pojawiły się od marca
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Na pewno jak mam miesiączkę.W tym miesiącu mam obfite krwawienie- pierwszy raz takie duże od marca- no i wysypka obfita. Na jednej nodze duża rozlewając się, a na drugiej alergia jest bardziej rozproszona w postaci wyprysków o średnicy 0,5 cm-1cm. Pierwsze plamienie miesiączkowe dostałam 1 kwietnia, natomiast pierwsze uczulenie z bólem brzucha dostałam w lutym.
Jakie mają nasilenie?
Raczej mają nasilenie bardzo intensywne.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Lekką ulgę przynosi zimny prysznic- mniej swędzi, ale wypryski nieustepują- zwłaszcza te które ujawniają się podczas menstruacji. Natomiast te które dostaje jak coś zjem to- tak mi się wydaje - przechodzą po wypiciu dużej ilości wody, herbaty-generalnie płynów. Łykam nospę- jak mnie boli brzuch i ostatnio wzięłam 2 tab floridanu.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
19 września jestem zapisana do alergologa. Do tej pory nie robione były żadne bardania.
Jakie było dotychczas leczenie?
Zyrtec- co raczej nie pomaga, picie dużych ilości wody. Brałam floridan- kiedyś na ostrym dyżurze przepisał mi lekarz, la już mi się skończył.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Powyżej.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Zyrtec biorę do tej pory. Nic więcej.
Odpowiedz Cytuj
13 sie 2013 - 16:03:50
Czekam na odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 sie 2013 - 16:18:01
to że dolegliwości skórne nasilają się w trakcie miesiączki wiele tutaj raczej nie zmienia, leczenie przeciwalergiczne jest podobne, głównie właśnie leki przeciwhistaminowe takie jak Floridan, czasmi odpowiednie maści, jest to jednak leczenie objawowe, tak jak piszesz - warto obserwować swój organizm i zwracać uwagę co nasila dolegliwości i starać się tego unikać
poczekaj też na wizytę u alergologa, może zleci odpowiednie testy alergiczne, późniejszym czasie będzie można rozważyć ewentualne odczulanie Odpowiedz Cytuj
14 sie 2013 - 10:00:00
Dzięki, Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 sie 2013 - 10:30:37
proszę bardzo
polecamy się na przyszłość winking smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.