Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 sie 2013 - 13:01:28
Specjalizacja: Psychiatra
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Refluks zoladkowo przelykowy, alergie na pylki,kurz,trawy,cytrusy niektore zapachy, nerwica ,
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Controloc Control, Zotral 50 mg
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Nudnosci czasami wymioty szczegolnie po obfitym posilku badz z powodu pustego zoladka , dusznosci szczegolnie w trakcie wysilku fizycznego badz w pozycji lezacej, przyspieszone bicie serca w spoczynku wynoszace okolo od 70 do 90 uderzen na minute , (najczesciej przyspieszone bicie po posilku) ,przy zmianie pozycji moje serce przyspiesza czesto z 60 na 100 gdy wstane z pozycji siedzacej w stojaca lub z 80 na 110 itd. Szybko sie mecze oddycha mi sie ciezko przy chodzeniu przy jakiej kolwiek czynnosci wymagajacej wysilku, moj cisnieniomierz czasami pokazuje arytmie , cisnienie mam 108 na 69 puls 79 w tej chwili , czuje kolatanie
Od jak dawna się pojawiają:
3 miesiace
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
2 razy morfologia z odstepem 2 tygodni, 2 razy Crp, Troponiny T, Kreatynina, Glukoza , D dimery , elektrolity , Tsh (na poczatku podwyzszone bylo 4,89 po miesiacu spadlo do 3,8 a pozniej do 3,2) ft3 i ft4 ,anty tpo, 2 razy ekg , badania moczu,badania powietrza we krwi
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wszystkie wyniki poprawne
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Controloc Control 20 mg rano przed posilkiem, Zotral 50 mg w obiad 1,5 tabletki ( 75 mg Od 3 miesiecy ), pije magnez musujacy doppelherz z witaminami raz dziennie
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
3 miesiace brania Zotralu lekka poprawa nastroju troche zmniejszone dolegliwosci, 5 dni brania Controloc Control troche zmniejszone uczucie nudnosci nie wymiotuje ale ciagle mnie mdli,( pije tez 3 razy dziennie rumianek i melise)
Inne uwagi:
Witam od 3 miesiecy mecza mnie straszne dolegliwosci zaczelo sie od naglego skoku pulsu i dusznosci do 190 nie wiadomo z jakiej przyczyny po tabletce zmniejszajacej puls dopiero sie unormowalo, pozniej juz nie bylo az takich skokow pulsu, lecz dusznosci i uczucie braku powietrza w plucach pozostalo czesto tez mnie mdli nie wiem czy to zwiazek z refluksem ? Miewalem tez czesto zgage ale nudnosci pojawiaja sie czesciej towarzysza mi codziennie prawie, czasami po wypiciu herbaty rumiankowej jest lepiej. Lekarze pierwszego kontaktu i w szpitalu stiwerdzili nerwice czy mogli cos przeoczyc? Lecze sie u psychiatry lecz brakuje widocznej poprawy martwi mnie fakt uduszenia nie mam sily sie uczyc bo ciagle mi duszno i mnie mdli jestem na 3 roku studiow
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 sie 2013 - 14:48:53
Witam, z tego co piszesz oraz na podstawie wyników badań rzeczywiście można by było podejrzewać, że to nerwica, ale musi to zweryfikować psychiatra na wizycie i dopiero wtedy można mówić o takim rozpoznaniu, więc proponuje udać się do psychiatry. Odpowiedz Cytuj
13 sie 2013 - 15:33:12
Bylem 3 razy u psychiatry chodze co miesiac po leki. Nie wiem co o tym sadzic czy refluks moze powodowac mdlosci? Czy to jakas choroba serca badz pluc?? Odpowiedz Cytuj
13 sie 2013 - 17:41:42
Mam straszne obawy przed uduszeniem ale dziwi mnie fakt iz moje dusznosci wystepuja juz tak dlugo i na tym samym poziomie. Prosze tylko powiedziec czy jest jakas szansa ze jestem powaznie chory? Pomimo dobrych wynikow z czego moga pochodzic dusznosci oprocz nerwicy? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 sie 2013 - 10:52:31
Moim zdaniem po tych wszystkich badaniach wykluczono już większość przyczyn chorobowych i pozostaje tutaj podłoże nerwicowe, a co w takim razie myśli o tym psychiatra, czy on również uważa, że to nerwica?? Odpowiedz Cytuj
15 sie 2013 - 10:59:10
ja mam takie same objawy,oprócz refluksu.a duszności okazalo sie w klatce mam od kregoslupa Odpowiedz Cytuj
15 sie 2013 - 11:27:43
Psychiatra uwaza ze to nerwica tylko dziwi sie ze leki nie pomagaja jeszcze i nadal mam te dusznosci . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 sie 2013 - 15:15:19
Może potrzeba więcej czasu, albo zwiększenia dawki lub w ogóle zmiany leku na inny. Ja w każdym razie również uważam, że ma to związek z nerwicą. Odpowiedz Cytuj
17 sie 2013 - 16:19:24
ja obecnie mam dusznośc od 2miesięcy z powrotem i do tego dochodzi klujaco uciskówy ból w nadbrzuszu,lekarze tez mówią ze nerwica,z tym ze mi te duszności przechodzą po wizycie u rehabilitanta. Odpowiedz Cytuj
22 sie 2013 - 14:42:23
na pewno lekarze tego nie przeoczyli i wykluczyli asmę oskrzelową, ale jesli masz alergie+duszności to pierwsze co mi się nasuwa. Leki jesli zawierają salicylany pogarszają stan pacjenta, przy astmie oczywiscie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.