Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 sie 2013 - 11:36:10
Specjalizacja: Lekarz rodzinny
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
niedoczynność tarczycy
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
od 2 miesiecy mam na samym koncu jezyka na jego boku wlasciwie zmiany w postaci tak jakby krost, przerosnietych kubkow ciezko to nazwac. zmiany ulokowane sa po prawej stronie jezyka na samym jego koncu tak ze przy kazdym polknieciu sliny ja je czuje tak jakby ocieraly mi o to blonke. Internista nie wiedzial co to za zmiany odeslal mnie to stomatologa ten stwierdzil ze plomba moze byc zbyt ostra uraza to miejsce (choc uwazam ze nie ma szans by zęby tam dostawały) wygładził plombę i powiedział ze do tygodnia czasu powinno zejść. minęło 3 tygodnie nie zeszło. Laryngolog stwierdził ze to jakaś przeczulica i samo zejdzie. nie schodzi. plucze usta szalwia nie pomaga, nie mam pomyslu do kogo sie z tym udac kto moze zdiagnozowac te zmiany. mam wrazenie jakbym caly czas to miejsce czula.
Odpowiedz Cytuj
13 sie 2013 - 11:42:29
Dziękuje za odpowiedz. otworzyłam nowy wątek gdyż w poprzednim miałam problem z zalaczeniem zdjęc. Lekarz rodzinny odeslal mnie znowu do stomatologa bo twierdzi ze mogę sobie podczas snu zagryzać to miejsce ale wg mnie jest to niemożliwe gdyż zęby nie dosięgają tak daleko. umówiłam się do kolejnego laryngologa. dodam ze odczuwam tez ucho i węzeł zaraz pod uchem ale dr twierdzi ze to muzę być od dopiero co zdiagnozowanej niedoczynności tarczycy i upatruje związku z tymi krostkami. martwię się czy nie są to jakieś zmiany nowotworowe. Proszę o odpowiedz jeśli nasuwa sie Pani co to moze byc Odpowiedz Cytuj
13 sie 2013 - 21:57:36
Dodam jeszcze że nie odczuwam żadnych dolegliwości podczas jedzenia. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 sie 2013 - 22:44:43
jeżeli byłaś u laryngologa i ten nie stwierdził aby mogły to być zmiany nowotworowe to nie sądzę abyś miała powody do niepokojenia się tym, ponieważ takich rzeczy się raczej nie przeocza
możesz jeszcze próbować płukać jamę ustną dentoseptem, jeżeli lekarz uzna że to może być zapalenie grzybicze to może przepisać odpowiednie płukanie przeciwgrzybicze
czy nie masz problemów ze zgagą? pieczeniem w przełyku, za mostkiem, w gardle? bo czasami to również może mieć znaczenie Odpowiedz Cytuj
15 sie 2013 - 16:02:08
Byłam u kolejnego laryngologa dostałam nystatyne może coś pomoże aczkolwiek lekarz niebardzo wie z czego to. Zobaczymy czy nystatyne coś pomoże. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 sie 2013 - 21:38:30
Nystatyna to lek o działaniu przeciwgrzybiczym, dość często stosowany właśnie w przypadku grzybiczego zapalenia w obrębie jamy ustnej, nie powiem Ci czy faktycznie w Twoim przypadku okaże się strzałem w dziesiątkę ale myślę że warto spróbować, nie ma nic do stracenia a jeżeli będzie poprawa no to będzie już cenna informacja Odpowiedz Cytuj
15 sie 2013 - 22:44:30
proszę w internecie poczytać sobie o wirusie coxackie i poogladac zdjęcia czy te krosty nie sa takie same Odpowiedz Cytuj
18 sie 2013 - 21:29:48
nie sądzę żeby to był ten wirus. krostki są od ok 2 miesięcy nie przybywa ich , nie przypominaja tych na zdjęciach w necie, nie mam żadnych dolegliwości typu gorączką, są koloru języka wyglądają jak takie przerośnięte kubki smakowe. laryngolog stwierdził ze mogla mnie skaleczyć dentystka przy znieczulaniu zęba bo pierwszy raz właśnie te zmiany zauważyłam po wizycie u stomatologa. nie boli mnie to, bo to co czuje trudno nazwać bólem, nawet nie wiem jak to nazwać, ja czuje ten język w tym miejscu. narazie chodze od lekarza do lekarza i nikt nie ma pomyslu co z tym robic, 3 razy rodzinny, 2 razy laryngolog i jutro kolejna wizyta u stomatologa, nystatyne biore 4 dzien mozliwe ze zmniejszyly sie te krostki ja narazie jakiegos wiekszego efektu nie widze.

anusia-26 ale dzieki za podpowiedz kazda sugestia bedzie pomocna, bo jak narazie od 2 miesiecy nie uzyskalam jakiegos zadawalajacego rezulatatu, jeden lekarz odsyla mnie do drugiego itd Odpowiedz Cytuj
18 sie 2013 - 23:35:52
a czy nie masz jakieś alergii pokarmowej?czasem jest tak ze ludzie maja w niektorych miejscach bardziej wyczułone kubki smakowe ja np.dostaje czegos takiego jak Ty piszesz po jedzeniu pomarańczy,kiwi,pomidora,i ogolnie cytrusow..potem przez dlugi czas doskwiera mi język i różne narosla na nim...a ta opcja z tym ze zafundował ci to stomatolog jest rowniez prawdopodobna,tylko czemu utrzymuje sie to tyle czasu. Odpowiedz Cytuj
19 sie 2013 - 14:19:26
Czy są jakieś inne środki zamiast popularnej nystatyny na takie zmiany ? Coś mocniejszego od nystatyny jakiś nie wiem antybiotyk. Może jakieś witaminy powinnam jeść tylko z jakiej grupy? Odpowiedz Cytuj
20 sie 2013 - 14:33:54
Może jakieś napary ziołowe, jakieś tzw babcine sposoby? Odpowiedz Cytuj
27 sie 2013 - 21:34:05
witam ponownie. zmiany na jezyku nadal nie ustepuja. 3 opakowania nystatyny nie pomogly. narazie zaden lekarz u ktorego bylam nie jest w stanie mi powiedziec co to za zmiany. coraz bardziej mnie to martwi, nie mam pomyslu dokad sie udac. ciezko jest funkcjonowac najac caly czas uczucie jakby sie mialo cos przyklejonego do jezyka co sie czuje z kazdym polknieciem sliny, co potrafi dlawic, powodowac odruch wymiotny. przekopalam wiele stron na necie jedyne co przychodzi mi do glowy ze to zmiany brodawczakowate. lekarz rodzinny kilka razy, laryngolog - dwoch, stomatolog 2x. do kogo jeszcze mozna z tym isc? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2013 - 21:13:38
szczerze mówiąc ja też nie mam na to sensownego pomysłu, ale jeżeli chcesz nadal szukać pomocy i rozwiązania swojego problemu to myślę że możesz jeszcze pokazać się u dermatologa, oni zajmują się również chorobami błony śluzowej jamy ustnej więc myślę że może właśnie dermatolog będzie Ci w stanie powiedzieć coś więcej Odpowiedz Cytuj
29 sie 2013 - 17:42:24
To jest jakas myśl. Spróbuje u dermatologa bo już za niedługo to zwariuje tak mi to przeszkadza. Odpowiedz Cytuj
30 sie 2013 - 19:41:58
mam jeszcze jeden pomysl - zatkane kanaliki ślinianek? tylko kto sie tym zajmuje? periodontolog czy laryngolog? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 sie 2013 - 21:25:57
zdecydowanie laryngolog, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby to było to, najpierw jeżeli chcesz spróbować jeszcze sprawę wyjaśnić to jednak pokaż się u dermatologa, wydaje mi się że bardziej wygląda to właśnie na sprawę dermatologiczną niż laryngologiczną i jest większa szansa że będzie Ci umiał w jakiś sposób pomóc właśnie dermatolog Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.