Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 sie 2013 - 03:58:40
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
cukrzyca typu 2 od 2 lat ,astma oskrzelowa od dziecka,alergia na roztocza,sierść psa kota i konia oraz pleśnie,jednakże przy kontakcie z tymi zwierzętami organizm mój nie wariuje wystarczy zwykła higiena i mam je na podwórku,nie w domu,od 33 lat krótkowzroczność wciąż postępująca.
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
od cukrzycy-gliclada 30 mg 1x rano,dorażnie inhalatory -teraz nie biorę, głównie jesienią i wiosną,od uczulenia biorę amertil 1x na dobę i clemastinum 2x dziennie + maść clobederm zużyłam całą tubkę wszystkie te skórne od tygodnia biorę.mam uczulenie na penicyliny i niektóre ich pochodne.
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
d 11 lat nie mam woreczka żółciowego ,ale to bez znaczenia,w wieku 15 lat miałam wstrząs anafilaktyczny po debecylinie.po urodzeniu miałam transfuzję,bo był konflikt serologiczny,ŻYJĘ WCIĄŻ W WIELKIM STRESIE ALE TO JUŻ OD LAT W WAKACJE ZNOWU NASTĄPIŁA KUMULACJA,bo sprawy zawodowe i rodzinne się nawarstwiły!!!!
Jakie to są dolegliwości:
swędzące czerwone wypukłe krostki z ropną wydzieliną szczególni te większe ,bo są różnej wielkości,rozdrapanie ich- przez co tworzą się strupki i zaczynają zasychać przynośi ulgę na kilka godzin,bo brak świądu aż do następnego ataku-gdy tworzą się nowe ,w tym samym miejscu i przenoszą się dalej na skutek drapania-w tej chwili są prawiena całym ciele oprócz narządów rodnych i podeszwy stóp oraz wewnętrznej powierzchni rąk,na skórze głowy kilka maleńkich -ale nie swędzi ,na twarzy(czoło,zewnętrzna strona policzków wyczuwam ,drobne grudkowate nierówności ale bez ropy inie krostowate -tutaj nie swędzi,może odrobinę)
Od jak dawna się pojawiają:
zaczęło się około 2 tygodni od kilku narywających krostek na dekolcie dosłownie 5-zaczęłam je wyciskać ,bo myślałam że to zwykłe wypryski,w ciągu tygodnia zrobił się z tego zaogniony placek bardzo swędzący o średnicy ok. 3cm,więc od rodzinneg dostałam amertil i clemastinum i clobederm maść i pięknie to wygoiłam--jest lekko zaróżowione ,na dekolcie znów mam tylko3 krostkii 2 na szyi .wydaje mi się ,że ja tę wysypkę rozniosłam poprzez drapanie,nikt z moich domowników się nie drapie ani mój mąż,który ze mną śpi,ja też z nikim innym nie sypiałam!!! Pierwszy raz mnie dopadło coś takiego,były jakieś drobiazgi z powodu alergi
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
z dekoltu przeniosło się na ramiona,ręce,aż do nadgarstków ,(między palcami nic nie ma),spodnia część rąk-układa się to w taką drogę ,albo skupia w takie mniejsze lub większe placki (ale to nie półpasiec bo oglądnęłam zdjęcia,nie mam takich pęcherzy i u mnie równomiernie mam po obu stronach ciała,na plecach trochę ,na piersiach kilka krostek,największy wysyp w okolicy krzyżowej ,pośladkach,dolna partia brzucha oraz uda z przodu i z tyłu mniej więcej do połowy ud,dalej aż do stóp drobne pojedyncze krostki,,z tyłu szyi mam kilkanaście krost i sięgają na ok 2 cm z tyłu we włosach
Jakie mają nasilenie?
Te krosty,które były z ropną wydzieliną bardo swędziały,teraz kiedy je wszystkie rozdrapałam,one ogasa,ją robią się strupkii jest duża ulga bo tak nie swędzi,niektóre rozdrapywałam do krwi
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
co je nasila nie udało mi się skojarzyć -może stres ,ale nie jestem pewna ,bo tego mam pod dostatkiem cały czas
.ulga-jw.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
przed wysypką byłyrobione- krew ,mocz,kreatynina do rezonansu magnetycznego (16 lipca)bo były migrenowe bóle głowy wcześniej wielokrotnie
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wyniki były w normie
Jakie było dotychczas leczenie?
amertil tabl. 1x na dobę
clemastinum hasco 1 mg 2x dziennie ,maść clobederm-smarowanie przynosiło ulgę ale już jej nie mam,
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
j.w
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
cały proceder trwa ok 2 tygodni
Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.