Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 sie 2013 - 11:25:15
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Zirid - bez zmian
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Bardzo trudne do jednoznacznego opisania, Uczucie rozpierania w klatce piersiowej, wzrost ciśnienia? Balon w przełyku - niezależny od diety, niemożność odbicia - długi proces samego odbijania, czuję jak mi się zbiera powietrze, czasami kłucie z tyłu pleców, odbijanie przynosi chwilową ulgę ale pociąga za sobą zassanie kolejnego powietrza
Od jak dawna się pojawiają:
Od miesiąca
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Codziennie od trzech tygodni z różnym nasileniem, ciężko zlokalizować zależność przyczynowo skutkową
Jakie mają nasilenie?
od umiarkowanych do intensywnych
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Podczas snu nie odczuwam dolegliwości, również jak przebudzę się w środku nocy i tuż nad ranem - przed wstaniem z łóżka
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Badania krwi, morfologia, TSH, potas, magnez, sód, żelazo, wapń, witamina B12, badania moczu
dodatkowo wywiad z gastrologiem. Inhibitory pompy protonowej nie pomagają, żołądek pracuje dobrze, JEDYNY OBJAW to powietrze napierające od środka
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Badania były przeprowadzone tydzień temu, wszystkie są w normie
Jakie było dotychczas leczenie?
Polprazol 40mg, Emanera 20 mg, Zirid, leki uspokajające aby wykluczyć nerwicę
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Polprazol 40mg, Emanera 20 mg, Zirid
Podejrzenie przez lekarza ogólnego refluksu, brak objawów typowych - brak zgagi, kwaśnego odbijania, pieczenia za mostkiem, konsultacja z gastrologiem, który z wywiadu refluks wykluczył.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
miesiąc czasu, bez zmian.
Inne uwagi:
Jakie badania powinnam wykonać? RTG? EKG? Czy może być to serce? Uczucie pojawiło się z dnia na dzień. Czy może to być na tle nerwowym? Refluks raczej wykluczyłam z racji braku efektów przy diecie i inhibitorach, objawy nie nasilają się po tłustych posiłkach i czekoladzie.
Lepiej się czuję w pozycji leżącej niż siedzącej i stojącej, co chyba wyklucza przepuklinę przełyku.
Co to może być? Jest bardzo uciążliwe na dłuższą metę i powoduje ogólny dyskomfort. Proszę o poradę jakie badania powinnam wykonać, czy w kierunku płuc, serca czy przewodu pokarmowego.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
10 sie 2013 - 12:30:46
Witam, według mnie te dolegliwości mogą być związane jedynie z problemami w zakresie przewodu pokarmowego i w pierwszej kolejności należałoby wykonać gastroskopię, a dopiero jeśli ona nie wykaże zupełnie żadnych zmian trzeba będzie rozważyć inne możliwości. Czy gastrolog nie proponował gastroskopii?? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.