Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 sie 2013 - 08:43:28
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Czyrak na twarzy i ramieniu
Jakie to są dolegliwości:
Na wszystkich paznokciaxh u rak paznokcie nie trzymaja sie macierzy , sa odklejone , w okol paznokci i na calej dloni pojawiaja sie pecherze z woda , ktore pekaja , rohia siw rany , rece puchna , swedza , i schodzi z nich skora , luszczy sie , skora jest perzebarwiona
Od jak dawna się pojawiają:
Zauwazylam pol roku temu ze kreatyna pod paznokciem zaczelarogowaciex , narastac na przedluzony koniec paznokcia , a nastepnie skorki w okok panzokcia zaxzely pekax , skora zaczela schodzic a spod walu paznokciowego zaczal wydostawax sie plyn , udalan sie do dermatologa , stwierdzil grzybice jednak sran tylko sie pogarszal , odwiedzilam kokejnego ten stwierdzil ze to zakazenie macierzy paznokcia , a krosty na palcach inrany to objaw alergiczny , rzelomo wylexzyl , mialam spokoj dwa ttygodnie i zjowu kest nawrot , a paznokcie noe chca przyrosnac do macoerzy , odsraja strasznie.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Mam to drugi raz w ciagu okolo 2 miesiecy , najwieksze skupisko na palcach dloni , na opuszkach , teraz zauwazylam rowniez na palcachnu jog oraz po wewnetrznej steonie dloni i nadgarstkach
Jakie mają nasilenie?
Intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
, ulge chwilowa przynosi masc fenistil
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Zadne poza wizyta u dermatologa
Jakie było dotychczas leczenie?
Antybiotyki grzynicze ,
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Przypuszczenie grzybicy oraz zakazenia toksycznego macierzy paznokcia : undofem , bedicort g , lirra
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Leczenie trwalo.okolo 2 miesiace , po antybiotykach na zakazenie i masciach sterydowych byla poprawa przez 2 tygodnie i znowu wrocilo
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 sie 2013 - 10:33:44
Witam, problem jest dość zaawansowany i niestety my tutaj nie pomożemy, pomóc może jedynie specjalista dermatolog, dlatego jeśli dotychczasowe leczenie nie przyniosło dobrego rezultatu to proszę udać się do jeszcze innego dermatologa, zawsze w takich przypadkach polecam wizyty w Poradniach Dermatologicznych przy Uniwersytetach Medycznych z uwagi na to, że tam mają do czynienia z tymi najtrudniejszymi przypadkami, więc jeśli ma Pani możliwość to może warto tam się udać. Odpowiedz Cytuj
06 sie 2013 - 14:30:41
Nawet zadnego podejrzenia co to moze byc ?f Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 sie 2013 - 12:26:17
Gdyby Pani wcześniej nie leczyła się już dermatologicznie, to podejrzewałabym to samo, czyli albo grzybicę, albo reakcję alergiczną, ale w tej sytuacji nie mam pojęcia z czym może to być związane. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 sie 2013 - 13:11:02
Objawem grzybicy jest też odrywanie się paznokcia od macierzy ale chyba miałaś robiony posiew na grzyby i jeśli to grzybica to by wyhodowano grzyby ,więc powinnaś dostać wiarygodną odpowiedź czy to grzybica czy nie ,może też grzybicy towarzyszyć inna choroba skórna,
jeśli dermatolog na wizycie nie powie Ci co to jest, to gdybanie tu na forum też nic nie da,
ja tylko dodam,że grzybica paznokci jest trudna do leczenia ,praktycznie nie do wyleczenia ,wraca jak bumerang,
nie powinnaś w ogóle moczyć dłoni,myć naczynia w rękawiczkach,/spód bawełna,wierzch guma/,bo grzyby rozwijają się w cieple i wilgoci. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 sie 2013 - 13:21:27
[www.alergologia.org]

zrób sobie też testy kontaktowe Odpowiedz Cytuj
07 sie 2013 - 15:47:05
Nie mialam robionego posiewu na obecbosc grzybow , lekarz przypuszczak na podstawie ogledzin , nawet nie zasugerowal , zebynudac siw na tego typu badania . Ķlejny lekarz stwierdzil zakazenie toksyczne macierzy paznokcia, generalnie byla poprawa , wszystko sie wygoilo i znów nawrot. Od momentu rozpoczecia choroby robie wszyystko w rękawiczkach lacznie z myciem glowy. Gdyby to byly gdyby to byly grzyby , antybiotyk oo pierwsEj wizycie w jakims stopniu by pomogl aczykolwiek hylo jedynoe gorzej. Wbtym momencie mam spuchniete palce , mnustwo oexherzy z woda na cakych dloniach , pojawily sie rowniez na stopach , a skrore z oakcy doslownie obieram do zywego miesa. Wyczytalamnze ro byc moze egzema , ale nie mam pojecia. Te paznokcie wsYstkie odklejone -nie wiem co moze byc przy czyna na chwile obexna ch barwa jest normalna w miejscach gdzie paznokciec ma stycznoscz llozyskiem. Dzis kolejny lekarz i kolejna diagnoza , zrobie wszystkie badania tylko dziwi nnie to ze zaden z lekarzy mi tego nie zasugerowal tylo rozpoczynal leczenie skutkow choroby a nie ich przyczyne. Odpowiedz Cytuj
07 sie 2013 - 20:09:38
zalacza zdjęcia,.
[imageshack.us] Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 sie 2013 - 22:34:27
A dlaczego nie obcinasz krótko paznokci?
Też myślałam o egzemie bo pomogły Ci sterydy a te zawsze pomagają doraźnie/nie można ich długo stosować/ ale nie przy grzybicy ,przy której nie stosuje się też antybiotyków,te i podobne choroby skórne mogą mieć podobne objawy dlatego są trudne do zdiagnozowania,co by nie było, leczenie będzie trudne,
/lepiej chodzić do dermatologa na NFZ do przychodni specjalistycznej bo tam mają laboratorium/,
nie powinnaś też zdzierać tych pęcherzy bo tylko rozsiewasz infekcje,
ale my tu możemy gdybać ,diagnozę musi postawić dermatolog, Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
08 sie 2013 - 10:00:23
Jeszcze pomyślałam,że może zakaziłaś się u kosmetyczki... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.