Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 sie 2013 - 13:00:51
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
żołądek: przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka. Po badaniu histopatologicznym wyszło: chronica minoris gradus. Test na bakterię ujemny.

Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Lekarz rodzinny przepisał mi lek Panzol. Jednak musiałam go odstawić, bo po kilku dniach stosowania go miałam bardzo mocne zawroty głowy. Obecnie nic nie mam na ten żołądek. Jedynie jem no spe, jak mam silne bóle na dole brzucha.
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
A moje pytanie jest takie czy od takiego zapalenia żołądka może mi się robić słabo w dzień?Teraz podejrzewam, że to może być przez trzustkę. Bo zauważyłam, że jak mi coś ciąży na żołądku, zanim mi ruszy do pracy to mi jest słabo i najlepiej jakbym się położyła na chwilkę i mi zaraz przejdzie. Czy są inne leki na te schorzenie co mi pomogą? I NIE BĘDZIE MI SIĘ ROBIŁO SŁABO? Innych dolegliwości typu nudności nie mam na szczęście. W ciąży nie jestem, mam stwierdzone wrażliwe jelito. Miałam robioną kolonoskopię i wszystko ok. Jedynie lekarz powiedział, że jelito drga samo czyli jest to sprawa na tle psychicznym, podejrzewał nawet nerwicę jelitową. Badanie zrobiłam ze względu na bolesne skurcze i wzdęcia. Morfologię z rozmazem robię co jakiś czas profilaktycznie i zawsze jest w normie. Jak mam te silne skurcze na dole brzucha to nawet jak mi się chce siku to też momentami robi mi się słabo, aż nie opróżnię nerek.Ból brzucha mam na dole, przeważnie z prawej strony jest to taki kujący ból i jakby na miesiączkę, takie lekkie skręty jelit. Ból jest zawsze poniżej pępka nie u góry. W czasie aż nie pójdę i nie wypróżnię się to robi mi się słabo. Do toalety chodzę kilka razy, do południa. Kał nie jest taki biegunko-waty, ale dość luźny, kolor brązowy, nieraz są w nim resztki niestrawionego jedzenia i nieraz jest pokryty śluzem. Posiada też zapach, ale nie wiem jak go określić. Często mi coś jeździ po brzuchu, bulgocze, mam też wzdęcia. Męczą mnie też bekania, cofająca się treść z żołądka. Temperatury nie mam za dużej, jedynie lekki stan podgorączkowy który się waha od 37 stopni do 37.5. W ciągu tych dwóch miesięcy miałam takie dziwne momenty jakbym traciła przytomność jednak nie zemdlałam na prawdę, tylko wszystko słyszałam i zaraz wracałam do pełnej świadomości. Zauważyłam też że mam spadki cukru, ale to wcześniej co opisywałam to nie przez spadki cukru. U mnie takie spadki obawiają się trzęsieniem rąk, plamami przez oczami i muszę szybko coś zjeść. Miałam robione kilkakrotnie USG brzucha i żadnych nieprawidłowości tam nie wykazało. Jakie powinnam jeszcze zrobić badania? Czy na te enzymy trzustkowe?
Od jak dawna się pojawiają:
Taki stan, z osłabieniami porannymi mam już od początku czerwca, czyli już 2 miesiące. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Był tydzień co wcale mnie brzuch nie bolał i nie musiałam jeść tej no spy.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Prawie codziennie rano, ból jest zlokalizowany w dolnej części brzucha, przeważnie po prawej stronie.
Jakie mają nasilenie?
Skurcze są uciążliwe i jakbym nie wzięła no spy to mają silne nasilenie.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Ulgę przynoszą jedynie leki rozkurczowe, a nasila stres.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Usg jamy brzucha wszystko ok. żołądek: przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka. Po badaniu histopatologicznym wyszło: chronica minoris gradus. Test na bakterię ujemny. KOLONOSKOPIA jelito bez zmian, z charakterystycznymi drganiami i poskręcane. Morfologia z rozmazem ręcznym (co mieiąc) wszystko w normie. TSH też w normie, próby wątrobowe ok. OB I CRP, ASO robiłam w kwietniu i było w normie czy może teraz je powtórzyć?

Jakie były wyniki wykonanych badań?
wszystko w normie.
Jakie było dotychczas leczenie?
Na początku czerwca miałam antybiotyk na biegunkę na 5 dni.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
nie pamiętam nazwy jakoś na t
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
5 dni dwa miesiące temu.
Inne uwagi:
nie mam żadnego leczenia.
Odpowiedz Cytuj
01 sie 2013 - 13:11:39
Zapomniałam dodać, że mam też wrażenie niepełnego wypróżniania się, Jestem osłabiona, nie potrafię się skupić na niczym. Odczuwam lek, że zaraz zemdleję, boję się tego. Bólu nie odczuwam jak śpię, tylko raz czułam kucie do pierwszej godziny i nie mogłam zasnąć. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
02 sie 2013 - 09:28:30
Witam, miała już Pani robione tyle badań, że naprawdę wszelkie bardziej poważne choroby można tutaj wykluczyć, również Pani dolegliwości nie wskazują na problemy z trzustką. Wydaje mi się, że tak jak to sugerował lekarz Pani dolegliwości mogą mieć podłoże nerwowe i to zarówno problemy z jelitami jak i te osłabienia i zawroty głowy o których Pani pisze. Próbowała Pani stosować jakieś łagodne leki uspokajające lub choćby suplementację magnezu+b6?? Odpowiedz Cytuj
02 sie 2013 - 12:32:03
Dzień dobrysmiling smiley Dziękuję za odpowiedz, byłam dziś u rodzinnej i skierowała mnie do poradni specjalistycznej z jelitami. POWIEDZIAŁA, ŻE TO JEST WRAŻLIWE JELITO, ŻE OD TEGO MOŻE MI SIĘ ROBIĆ SŁABO I ŻE TE ZAWROTY GŁOWY TO TEŻ MOGĄ BYĆ OD TEGO JELITA I TYCH SKURCZÓW. MAM JEŚĆ NADAL TE NO SPE. Lekarz specjalista ma mi wdrożyć leczenie bo nie dam rady na dłuższą metę, tak żyć. Podobno to jest taka wredna choroba, że nawet lekkie zdenerwowanie jak np. będę jechać samochodem i będę gwałtownie musiała zahamować to już mogę mieć silne skurcze. Do tego przez ten stan zapalny śluzówki mogę mieć te mdłości. Dziś takie też miałam zrobiłam sobie trochę sody odbekło mi się i już lepiej się czuję. Brzuch mnie dziś nie boli, jednak do toalety i tak chodzę kilka razy. Od kiedy mi się top zaczęło od początku czerwca schudłam 3 kg. Doktorka też wykluczyła, że to nie trzustka. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
02 sie 2013 - 13:03:44
Słabo może się robić też jak żołądek przestanie pracować,ja tylko chcę Ci doradzić picie kwaśnych przetworów mlecznych,najlepiej zsiadłe mleko lub jogurt naturalny ,są to naturalne probiotyki osłaniające cały przewód pokarmowy,bardzo pomocne przy wzdęciach i odbijaniu,
osłonowo działa też siemię lniane,codziennie na czczo,
pij po jedzeniu herbatki miętowe,dobra jest na odbijanie herbatka na trawienie Herbapolu Kraków ,
obserwuj swój organizm i wyklucz z diety te produkty po których czujesz się gorzej ,na pewno ciężkostrawne,
ważne ,żebyś nie bała się tych omdleń,traktuj je jako objaw uboczny. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 sie 2013 - 13:43:11
To prawda, jelito drażliwe może powodować uciążliwe dolegliwości bólowe brzucha i trudno sobie z nimi poradzić, i zwykle ma ono podłoże nerwowe i dlatego nawet niewielki stres może je nasilać. Tak więc mam nadzieję, że w tej poradni pomogą Pani. Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
06 sie 2013 - 14:50:11
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Z tymi napadami osłabienia trochę sobie radzę bo kupiłam sobie werdin na pobudzenie trawienia i żołądek mi zaczął pracować i jest lepiej. Ale z tym wrażliwym jelitem ciężko, ponieważ mam teraz ciężkie dni i od rana bardzo boli mnie brzuch, wiełam już 3 tab małej no spy i nadal boli. Czy nie za dużo wzięłam tych tabletek co 2 godziny jedną. Ile mogę wziąć na dobę? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 sie 2013 - 12:16:52
W ciągu doby może Pani maksymalnie wziąć 6 tabletek, jeżeli brzuch bardzo boli to proponuję poza no-spą zażyć jeszcze pyralginę doraźnie. Odpowiedz Cytuj
07 sie 2013 - 12:40:37
Bardzo dziękuje za odpowiedzsmiling smiley Nie ryzykowałam już więcej tabletek wczoraj. Położyłam się i pomału mi przeszło. Dziś tylko jedną wzięłam i jest na razie ok. Możliwe jest to, że zawroty głowy mogą być po no spie właśnie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 sie 2013 - 12:51:17
Teoretycznie mogłoby to być z tym związane gdyby codziennie Pani brała sporą ilość tabletek, ale jeśli doraźnie od czasu zażywa Pani jedną - dwie to raczej nie ma to z tym związku. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 sie 2013 - 13:51:31
Teraz doczytałam ,co pisałaś na początku \"jelito bez zmian...poskręcane\",to te bóle brzucha masz może przez to jelito ,jak może być jelito poskręcane!? Lekarz Ci nie mówił co to znaczy?
Rozumiem ,że jest nieprawidłowo poskręcane bo inaczej by nie było wzmianki na ten temat.

Przy zespole jelita drażliwego są naprzemiennie biegunki i zaparcia,mojej koleżance która od dawna miała niby zdiagnozowany ten zespół /przeważnie jak nie wiadomo co jest to tak się diagnozuje,moda teraz jest na ta chorobę/,na bóle brzucha pomagało przegryzienie kawałka chleba ale jak ostatnio mi opowiadała to te bóle dopiero jej przeszły po diagnozie i lekach specjalisty do którego trafiła nie tak dawno,nie pamiętam dokładnie ale coś z żółcią miała nie tak,chyba żółć zarzucała do żołądka ,coś w tym stylu.

Wydeptuj ścieżki ,żeby mieć postawioną prawidłową diagnozę. Odpowiedz Cytuj
08 sie 2013 - 09:22:13
Dzień dobrysmiling smiley
Jednak myślę, że zrobię sobie te badanie na te enzymy trzustkowe, nie daje mi to spokoju. Szczególnie dlatego, że zauważyłam, że te biegunki nie są zwykłe a tłuszczowe. Nie jest to typowa biegunka, konsystencja jest zbita, ale luznawa i przerywalna nie jest związana. Nieprzyjemnie pachnie, ale dopiero wtedy jak się wącham, tak nie jest czuć. Kolor żółty, i brązowy. Zmywalność zależy od dnia, nieraz ciężko jest spłukać, a nieraz bez problemu. Czytałam, że jeśli to by było od trzustki, to daje ona taki objaw jak jest już w 90 % uszkodzonasad smiley Czy to możliwe, że to jest trzustka? Jakie inne objawy powinnam mieć? Czy inne choroby też mogą mieć takie biegunki? Czy powinnam zrobić sobie badanie kału? Jak nie wezmę no-spy to czuję ból w dolnym podbrzuszu. NIERAZ CZUJĘ POD MOSTKIEM WYPUKŁY ŻOŁĄDEK, LUB LEKKI UCISK CZY BÓL. Od kiedy biorę ten werdin, to w kale nie widzę już niestrawionego jedzenia. Odpowiedz Cytuj
08 sie 2013 - 09:46:20
A te jelito poskręcane mam charakterystycznie dla nerwicy, z lekkim drganiem tak mam napisane. Temperatury nie mam, jedynie w ciągu dnia jak się nagrzeję przez te upały mam 37.4 potem mi spada. Bóli krzyża nie odczuwam jakiś dużych dokuczliwych, jedynie przy dźwiganiu, coś mnie tam zaboli. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
08 sie 2013 - 10:28:58
[zdrowie.gazeta.pl]
U Ciebie to faktycznie może być ten zespół,na tle nerwicowym,choć w sumie nie jest znana, przyczyna,ale ewidentnie masz nieprawidłowe skurcze jelit,
wypróbuj sposoby na tą dolegliwość ,zobaczysz czy będą efekty,
a dla uspokojenia nie zaszkodzi jak zrobisz badanie na enzymy trzustki,
większość chorób ponoć ma podłoże nerwicowe. Odpowiedz Cytuj
08 sie 2013 - 10:56:18
Rano się cieszyłam, że w kale nie widać niestrawionego jedzenia, niestety już nie mogę tego powiedzieć. Dziś po trzech wypróżnieniach zauważyłam resztki wczorajszego obiadu. Do tego wzięłam ten werdin i czułam jak stoi mi na żołądku i zaczęło robić mi się słabo sad smiley Popiłam dużą ilością wody i jest już lepiej, czy mogę go rozpuszczać w wodzie? Bo nie chcę podobnej sytułacji. Jestem coraz bardziej załamana bo mój przewód pokarmowy nie pracuje jak powinien, a ja nie znam przyczyny i boję się, że to coś z trzustka musi być nie taksad smiley Odpowiedz Cytuj
08 sie 2013 - 11:04:50
Kawy nie piję, alkoholu od 3 lat nie miałam w ustach, bo zaszłam w ciążę, a potem dwa lata prawie karmiłam piersią, nie palę. Teraz od czasu do czasu wypiję łyk piwa by od beknąć sobie.
W czerwcu jak się zaczeły te problemy byłam u Pani Gastrolog, badała mnie palpacyjne na brzuchu i nic nie stwierdziła niepokojącego, przepisała leki na biegunkę Nifurokasazyd przez 5 dni brałam i do tego miałam debridat 3 razy dziennie, duspatalin 1 tabletka rano na 20 minut przed jedzeniem, i probiotyki na jelita. Obecnie nic nie zażywam, oprócz tej no_spy i werdinu. Wczoraj mnie nie męczyła ta biegunka, załatwiłam się raz rano i raz wieczorem, a dziś już do południa 3 razy. Brzuch mnie na razie nie boli i nie brałam dziś no_spy. Wcześniej zanim zaczęły się te moje dziwne dolegliwości w zimę dużo przytyłam i strasznie powiększył mi się obwód brzucha. Teraz schudłam 3 kilo. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
08 sie 2013 - 13:17:41
Może lepsza by była herbatka Verdin fix na przemian z miętową,na trawienie też jest herbatka rumiankowa i z melisy,tylko takie herbatki ziołowe powinnaś pić,
siemię lniane powinnaś też pić na czczo na to zapalenie śluzówki żołądka i probiotyki naturalne,
nie sposób brać leki cały czas,bo na jedno pomogą na drugie zaszkodzą . Odpowiedz Cytuj
08 sie 2013 - 13:23:25
Tak melisę piję a o tych innych herbatkach nie pomyślałamsmiling smiley Może mam te słabe trawienie przez to zapalenie śluzówki żołądka? Tak zauważyłam, że jak jakieś leki biorę to zaraz jest mi po nich słabo, tak jakby żołądek przestawał pracować i zanim ruszy to czuję się nie najlepiej, dlatego już nic po za tymi lekami co pisałam wyżej nie biorę smiling smiley Odpowiedz Cytuj
08 sie 2013 - 14:14:54
Czy jak zrobię te enzymy to będę mogła wykluczyć że to nie trzustka? Jeśli nie to jakie jeszcze powinnam zrobić badania? Im dłużej o tym myślę, to już zaczyna mnie coś boleć z lewej strony pod żebrami. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
08 sie 2013 - 20:57:38
Chyba niepotrzebnie zrobisz te badania ale jak masz stale o tym myśleć to zrób,jak dobrze pamiętam po poziom lipazy i amylazy się określa,uczepiłaś się tej trzustki ale jakbyś miała zapalenie to silne bóle by były w nadbrzuszu a nie w podbrzuszu a ten wynik powie Ci czy jest zapalenie czy nie,a wiadomo ,że nie i w sumie to tylko dla uspokojenia możesz zrobić to badanie,
tak jak pisałam wcześniej ja bym wypróbowała rożne sposoby na zespól jelita drażliwego i póki co żadnych badań nie robiła,
nie zawsze nawet można określić przyczyny dolegliwości,bo np.zaburzeń czynnościowych jelit nie da się niczym zbadać,samemu metodą prób i błędów trzeba kombinować dietą. Odpowiedz Cytuj
09 sie 2013 - 14:52:08
Pomocy, bo oprócz tego wrażliwego jelita, zaczynam podejrzewać, że mam hipoglikemię. Myślałam że to przez te zapalenie śluzówki żołądka tak mi się robi, ale trafiłam na artykuł o hipoglikemii i tam są podobne objawy do moichsad smiley

CYTUJĘ FRAGMENT:

\"
W stanach niedocukrzenia u chorych pojawia się niepokój, drżenie rąk, przyspieszona czynność serca, zaburzenia widzenia, splątanie. Hipoglikemię rzadko stwierdza się u zdrowych osób, najczęściej występuje ona u cukrzyków leczonych insuliną a także w przebiegu ciężkich chorób wątroby, trzustki lub nowotworów. \"

Ponieważ ostatnio często zdaża mi się taki dziwny stan, niby jestem obecna, a gdzieś za ścianą jakbym była zamroczona, chce mi się spać i oczy nieraz same si zamykają, jak idę to wydaje mi się, że zaraz się przewrócę, lub jak leżę na łóżku że zaraz spadnę, bolą mnie doły oczu i tak jakbym nie widziała zbyt ostro (nosze okulary w czerwcu wymieniłam szkła na mocniejsze i nie wiem może są za mocne) mieni mi się przed oczami i nieraz kręci mi się w głowie, nieraz ręce mi same drżą. Co robić w takiej sytuacji? Czy to może mieć związek z ta moją biegunką i czy lepiej jest zbadać te trzustkę? W czerwcu miałam usg brzucha i trzustka była bez zmian i złogów, woreczek bez kamieni, tak ogólnie przytaczam te wyniki.Bardzo proszę o odpowiedz co mam robić, bo ja się boję, że się dzieje ze mną coś niedobrego, a nikt mi nie wierzy. Odpowiedz Cytuj
09 sie 2013 - 14:58:46
CZY POWINNAM ZROBIĆ TAKIE BADANIA?
badanie morfologii, jonogramu, glikemii na czczo i badania ogólnego moczu?
Do tego te enzymy trzustkowe?
Czy jeszcze jakieś inne?
W PONIEDZIAŁEK DOPIERO MOGĘ WSZYSTKIE BADANIA WYKONAĆ. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
09 sie 2013 - 15:41:37
Badania możesz zrobić takie jakie uważasz,bo to nie zaszkodzi,
jeśli masz spadki cukru to glikemie powinnaś robić cyklicznie,chociaż nie piszesz do jakich wartości miałaś te spadki a wiesz ,że przy hipokglikemii te wartości bardzo spadają ,poniżej 55,masz chyba glukometr to sama też możesz sobie badać poziom cukru
i nie panikuj bo stres nasila dolegliwości,
/chociaż Cię rozumiem , łatwo tak się mówi jak się stoi z boku/. Odpowiedz Cytuj
09 sie 2013 - 15:49:01
Nie pisze bo nigdy nie mierzyłam sobie cukru w takich spadkach, bo wcześniej objawiało to się tylko tym, że byłam słabsza, ale jak zjadłam to było ok, a teraz mi się to jakby nasiliło. W PONIEDZIAŁEK IDE DO LEKARZA I mam nadzieję, że mnie jakoś przez to przeprowadzi i wyjaśni o co chodzi z tymi spadkami cukru i jak sobie radzić w takiej sytuacji. Ja zjadłam 3 landrynki i jest już lepiej, ale boję się takiego stanu, bo mnie paraliżuje, a wcześniej nie brałam pod uwagę, że to są spadki cukru, a że to przez żołądeksad smiley Musze sobie kupić glukometr i mierzyć cukier. Odpowiedz Cytuj
10 sie 2013 - 11:22:50
Dzień dobry smiling smiley Dziś zauważyłam, że oprócz tej biegunki i skurczów brzucha, nie robiło mi się słabo dopóki nie wziełam NO-spy I TAK JAKBY MI STAŁA MA ŻOŁĄDKU I ZARAZ ROBI MI SIĘ SŁABO, CZY TO OD TEGO MOGĘ TAK MIEĆ? Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę co mam robić? Jakie badania? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
10 sie 2013 - 12:14:13
Z tego wynika ,że sama wkręciłaś sobie te spadku cukru,wiadomo ,że czujemy głód jak spada cukier ale do pewnej granicy,niektórzy tak mają ,że jak są głodni to im się robi czasem słabo,
mnie się wydaje ,że u Ciebie nerwica \"gra pierwsze skrzypce\"i ją powinnaś leczyć najpierw,
a badania takie rób na które skieruje Cię lekarz. Odpowiedz Cytuj
10 sie 2013 - 12:28:56
Może i nerwicasad smiley Ale skąd się u mnie biorą nieraz te dziwne stany, takie jakbym była nieobecna, ale nie zemdlała, nie mogę się wtedy na niczym skupić, nawet nie mogę iść szybkim krokiem, bo muszę stanąć i odpocząć, bo mam wrażenie że zaraz zemdleję. Martwią mnie te biegunki, moim zdaniem tłuszczowesad smiley Temperatura waha się od 36,8 do 37,2 Wczoraj słyszałam jak coś mi się przesuwa w brzuchu i oddawałam gazy, tak jakby mnie wzdymało, bekam też co chwilkę. Czy to jest możliwe, że to wszystko jest związane z tym zapaleniem śluzówki żołądka, tak mi jedna lekarka kiedyś powiedziała. Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2013 - 17:59:49
Dzień dobry smiling smiley
Długo się nie odzywałam, bo 12 sierpnia zrobiłam badania i wyszły ok tzn. enzymy trzustkowe wyszły ok
morfologia z rozmazem też
USPOKOIŁAM SIĘ I MOJE WYPRÓŻNIENIA WRÓCIŁY DO NORMY.
tylko nieraz boli mnie na dole brzuch i mam tak jakby biegunkę i wtedy mi się kręci w głowie.
Martwi mnie jednak znowu cos innego, już kiedyś o tym tutaj pisałam.
Jutro idę znowu zrobić badanie krwi z rozmazem.
Temp. nie mam
mam takie małe punkcikowe wybroczyny, też się obawiam białaczki, ponieważ gdzieś wyczytałam, że też boli brzuch i ma sie zawroty głowy.

Zauważyłam je w lutym. Robię badanie krwi co miesiąc bo się boję, że to białaczka.
Robiłam w kwietniu badanie na płytki czyli czasy i wyszły w normie, w ogóle robiłam mnóstwo badań i wszystko było w normie. Czy powinnam powtórzyć wszystkie badania?
Ja mam dużo drobnych wybroczynek, na rękach, przedramionach, brzuchu a nawet zauważyłam na szyi, na nogach na razie jest mało. Mam cerę naczynko-wą mam dużo popękanych i widocznych żył na nogach.

Do mojej babci przyjerzdza pielęgniarka, pokazałam jej to a ona powiedziała, że to jakaś alergia, że powinnam sobie kupić jakieś leki na alergię. Jednak nie wydaje mi się , że to alergia i że te moje ostatnio problemy ze zdrowiem to wszystko się łączy. Jadłam 2 miesiące rutynę jednak popsułam sobie nią śluzówkę żołądka sad smiley już nie jem, czy jest coś innego na wzmocnienie naczynek?
Jakiemu lekarzowi to pokazać bo się tym teraz martwię sad smiley Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2013 - 18:02:16
acha cukier badam i mam w okolicach 80-85 Odpowiedz Cytuj
13 wrz 2013 - 15:53:44
Dzień dobry

Morfologia z rozmazem z dziś

Leukocyty 5,5 (4,0 - 10,0)
Erytrocyty 4,3 (3,7 - 5,1)
Hemoglobina 12,8 (12,0 -16,0)
Hematokryt 38 ( 37 - 47)
MCV 90 (80 - 99)
MCH 30 (27 - 35)
MCHC 33,5 (32,0 - 37,0)
Płytki krwi 173 (140 - 440)
RDW-CV 13,0 (11,6 -14,8)
MPV 12,5 ( 9,0 - 13,0)
P-LCR 44,7 (13,0 - 43,0) H

Neutrofile 3,74 (2,50 - 7,00)
Limfocyty 1,00 (1,00 - 3,50) na dolnej granicy
Monocyty 0,58 (0,20 - 1,00)
Eozynofile 0,18 (0,10 - 0,50)
Bazofile 0,0 ( 0,0 -0,1)

Neutrofile 67,9 (40,0 - 70,0)
Limfocyty 18,1 (20,0 -45,0) L
Monocyty 10,5 (2,0 - 10,0) H

Eozynofile 3,3 (1,0 - 5,0)
Bazofile 0,2 ( 0,0 - 2,0) Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.