Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 lip 2013 - 19:19:36
Specjalizacja: Ginekolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
W wielkim skrocie opisze co sie dzieje . W kwietniu odstawilam tabletki antykoncepcyjne okazalo sie ze po zmianie lekarza ginekologa... nowy lekarz zalecil mi przed przepisaniem recept na pigulki wykonanie badanie na d-dimery okazalo sie ze mam prawie 2760 ... moglam dostac zakrzepicy ... poprzedni lekarz nawet takich badan mi nie zlecil . Nowy ... kazal natychmiast odstawic pigulki ... rozwarzalam spirale ale okazalo sie ze mam uczulenie na miedz i metale pochodne . Zostaly prezerwatywy . Pierwsza ... naturalna miesiaczka pojawila sie w maju cykl trwal 28 dni . W czerwcu cykl trwal 26 dni a w lipcu 25 normalnie dostawalam miesiaczke .
W ten poniedzialek mialam tzw dlutowanie osemki mialam usuwana osemke dostalam antybiotyk o nazwie Forcid dwaka 625 mam go brac co 8 godzin plus ewentualne srodki przeciwbolowe .
Najgorsze z tego wszystkiego i cala glupota tkwi w tym ze ... w lipcu mialam tylko 3 stosunki i wszystkie byly podczas stosowana prezerwatywy... durex extra safe . Zadna nie pekla raz tylko byla dziwna stuacja ze na prezerwatywie pojawila sie galaretowata wydzielina bylam swiecie przekonana ze to sperma . Ale po sprawdzeniu prezerwatywy okazalo sie ze jest cala . Wiec widocznie wydzielina byla moja .
Dzisiaj jest 28 dzien cyklu krwawienia niemam ... test zrobilam negatywny . Wiem ze wygladam z tego postu na wariatke ... ale mam poltora rocznego synka ... i ciaze mialam fatalna praktyczni cala przelezalam w szpitalu . Nie jestem gotowa na kolejna ciaze ( psychicznie nie gotowa ) i jeszcze przez dlugi czas nie bede . Moze psychika plata mi figla ale pojecia niemam co zrobic . Moze co podczas seksu z ta prezerwatywa bylo nie tak :/ no ale ani nie zsunela sie ani nie pekla . Nie wiem . Obecnie nawet nie boli mnie brzuch ( i to nic dziwnego przy lekach przeciwbolowych ktore stosuje po ekstrakcji ) czy mozliwe zeby ten antybiotyk tak dzialal ? Poradzcie mi co mam zrobic bo naprawde albo powinnam zaczac sie leczyc . ALbo rzeczywiscie stalo sie cos i nie wiem cos bylo nie tak z tamta prezerwatywa ale sprawdzalam ja nawet pod woda ...
Jakie było dotychczas leczenie?
W poniedzialek czyli 29.07 mialam ekstrakcje osemki ( dlutowanie )
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Forcid 625 1 tabletka co 8 godzin plus ibuprofen na zmiane z paracetamolem
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Podczas ekstrakcji osemek z refuly przepisuje sie antybiotyk ale rana po ekstrakcji skontrolowana przez chirurga szczekowego ( ocenil ze wszystko wyglada prawidlowo )
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
31 lip 2013 - 19:29:44
Witam, jeśli zrobiła Pani test ciążowy i wynik jest negatywny to ciążę raczej można wykluczyć. Natomiast miesiączka może opóźniać się z różnych nawet błahych przyczyn. Proszę napisać czy przed stosowaniem tabletek miała Pani zawsze regularne cykle, co ile dni?? Odpowiedz Cytuj
31 lip 2013 - 20:34:05
Bardzo dziękuje za odpowiedź . Przed stosowaniem tabletek mialam mozna je chyba nazwa regularnymi . Byly pomiedzy 26a 30 dniem cyklu .
Jedyna rzecz jaka mnie niepokoi to wlasnie fakt ciazy . Naprawdę w moim przypadku tak powiedzial mi ginekolog niemam mozliwosci zabezpieczac sie inaczej jak tylko prezerwatywami .
Nie wiem co jest nie tak . Moze zbyt wiele takich stresowych sytuacji bo jednak 14 czerwca mialam taka sama ekstrakcje osemki byla konieczna poniewaz wdal sie stan zapalny i byla taks samo dlutowana mialam rowniez antybiotyk . No i teraz w ten poniedzialek mialam kolejna ekstrakcje tez dlutowanie i tez antybiotyk .
Zaczynam sie niepokoic bo Naprawde uwazalam z partnerem aby z prezerwatywa bylo wszystko ok . Sprawdzalismy jej stan ... podczas stosunku .
Jak i po .. sprawdzalam czy nie jest peknięta ... tylko jeden jedyny raz byla taka sytuacja z ta galaretowata wydzielina ... i to mnie zmartwilo myslalam ze to sperma .Ale prezerwatywa byla cala . a wydzielina byla tylko na prezerwatywie ... Mam jeszcze jeden test w domu . Ale czy jest sens wykonywac go ? Kiedy tak naprawde naturalne miesiaczki mam dopiero od kwietnia . Nie wiem kiedy dokladnie powinnam takowy wykonac . Sugeruje sie dniem cyklu. A nie iloscia dni od stosunku . Zrobilam go wczoraj bo wczoraj powinnam miec miesiaczke wyszedl negatywnie . Boje sie teraz bo biore bardzo silne antybiotyki . I nie wiem czy organizm moj jest tak oslabiony ... wymeczony tymi ekstrakcjami i antybiotykami ... stad moze opoznienia . Nawet niemam napiecia przedmiesiaczkowego ... ktore mam zawsze poniewaz biore leki przeciwbolowe . Odpowiedz Cytuj
01 sie 2013 - 07:34:11
Wlasnie zrobilam kolejny test i wyszedl negatywnie z porannego moczu :/ ja juz nic nie wiem . Moze to naprawde ten antybiotyk . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 sie 2013 - 09:02:34
Test ciążowy wykonuje się w terminie spodziewanej miesiączki jeśli ona nie wystąpi, albo 10-14 dni od stosunku. Naprawdę z tego co Pani pisze to nie wydaje mi się aby przyczyną opoźnienia była ciąża. Być może jest to związane z ekstrakcją zęba i lekami, być może ze stresem, a czasem zdarza się, że po odstawieniu tabletek po kilku normalnych cyklach zdarzają się cykle nieregularne zwłaszcza jeśli wcześniej również były nieregularne. Tak więc moim zdaniem może Pani cierpliwie czekać aż miesiączka się pojawi. A co do antykoncepcji to proszę jeszcze zapytać ginekologa o możliwość stosowania tabletek jednoskładnikowych - z samym gestagenem, bo one nie wpływają podobno na ryzyko zakrzepicy (ponieważ nie zawierają estrogenów). Odpowiedz Cytuj
01 sie 2013 - 09:18:17
Dziękuje Pani bardzo za odpowiedz . Wydaje mi się ze moj problem tkwi w głowie .
Od momentu kiedy zaszłam w ciąże .... mialam same klopoty... cały czas martwilam się o to aby synek nie urodzil sie za wczesnie . Do 7 miesiaca codziennie wymiotowałam po 5-6 razy 3razy bylam nawadniana . Kiedy stosowalam tabletki ... przez pierwszy rok wszystko bylo dobrze . Nie odczuwalam zadnych dolegliwosci ... ale zaczynaly sie problemy z tym ze podczas 7 dniowej przerwy kiedy powinno wystapic krwawienie z odstawienia , krwawienie zanikalo . Az zaniklo calkowicie . Wtedy lekarz zamiast zrobic od razu badania bo moze cos jest nie tak zmienil mi 2 razy tableteki na inne , silniejsze najpierw Zoely a potem Ovulastan . Przez 6 miesiecy nie mialam krwawienia i lekarz wzruszal ramionami ze to normalne . Kiedy zmienilam lekarza od razu wykonal mi wszystkie badania i wtedy zaczynaly mnie bolec nogi STRASZNIE jadac na rowerze to byl niemilosierny bol nawet prowadzac samochod ... wciskajac pedały .
Podczas badania D-dimerow wszystko wyszlo . Na szczescie kiedy odstawilam tabletki ... d-dimery wrocily do normy .
Tez martwilam sie ze moze to ciaza , sa skrajne przypadki ze Panie zachodza w ciaze ... wiem sama po sobie ze nie jestem gotowa psychicznie na to aby byc w ciazy . Moze inaczej pierwsze dziecko bylo planowanym dzieckiem ... kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy bylismy bardzo szczesliwi . Ale po tym jak ja ... przechodzilam ... jak traktowali mnie w samym szpitalu ciecie cesarskie powiklania KOSZMAR .Prezerwatywy to dla mnie najmniej bezpieczna metoda , dlaczego ? Nie wiem .
Wiem ze straszliwie mecze swojego partnera praktycznie co miesiac... mowiac ze skoro spoznia mi sie 1 dzien miesiaczka to zapewne jestem w ciazy . On ma juz serdecznie dosyc .
W tej chwili miesiaczka nie wiem czy moge nazwac ze mi sie spoznia albo nie . Jest 29 dzien cyklu na chlopski rozum jesli wykonalam test w 29 dc to chyba swiadczy o tym ze ciazy niema no ale bo jest wczesna i test jej nie wykryje .
Moj ginekolog jest na urlopie kiedy dzwnoilam dzisiaj do niego powiedzial ze to pewnie wina Forcidu ( antybiotyku) Martwie sie co sie ze mna dzieje . Poprzedni brak miesiaczki przez praktycznie 6 miesiecy... doprowadzal mnie do skraju wytrzymalosci , myslalam ze jestem na cos chora . W ostatecznosci okazywalo sie ze przez tabletki endometrium jest tak cieniutkie wrecz linijne i niema mozliwosci abym dostala krwawienia .
Przepraszam ze to wszystko piszę . ALe chcialabym raz na zawsze uporac sie z tym problemem zeby ktos mi wytlumaczyl ... czy dobrze wykonalam te testy ( chodzi o czas ) czy mam je powtorzyc nie wiem pojsc ew. na badanie krwi . Cokolwiek . CZy moge wykluczyc ta ew. ciaze . Czy to moze cos innego nie wiem . przepraszam ze jestem tak natarczywa. Ale teraz sie martwie jesli ew. bylaby to ciaza to taka ilosc antybiotyku znieczulenia podczas samego zabiegu masakra . A moze to jest spowodowane tym ze ostatni cykl byl krotki trwal 25 dni . Odpowiedz Cytuj
01 sie 2013 - 10:58:02
I nadal nic sad smiley tylko czuje sie bardzo słabo sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
02 sie 2013 - 09:09:10
No chyba rzeczywiście za bardzo Pani panikujesmiling smiley naprawdę dzisiejsze domowe testy ciążowe są miarodajne i proszę sobie policzyć czy od ostatniego stosunku minęły już 2 tygodnie, jeśli tak i test jest negatywny to proszę się nie martwić ciążą. I naprawdę zapytać ginekologa o tabletki jednoskładnikowe bo się Pani zadręczysmiling smiley Odpowiedz Cytuj
02 sie 2013 - 09:37:34
Wszystko sie dobrze skonczylo . Dostalam miesiączkę wczoraj wieczorem . I za tydzien zapytam lekarza o tabletki Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 sie 2013 - 13:46:41
No to bardzo się cieszę, że jest już Pani spokojna. I koniecznie proszę zapytać o te tabletkismiling smiley Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.