Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
30 lip 2013 - 18:00:07
Specjalizacja: Laryngolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
wrzody dwunastnicy,wole guzkowe tarczycy,wielopoziomowa dyskopatia kręgosłupa szyjnego,alergia na kurz i pyłki
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
na alergię,hormon tarczycy
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
po grypowe zapalenie płuc w styczniu 2013
Jakie to są dolegliwości:
Robiąc badanie MRI kręgosłupa szyjnego wyszło mi że na granicy badania zmiany polipowate zakresie zatoki szczękowej prawej oraz obustronnie w zatokach szczękowych nie wielka ilość wody.Dodam że trzy lata temu usunęłam wszystkie zęby i noszę protezy. Czasami mnie boli głowa i często kicham i mam chwilowy wyciek nosa.
Od jak dawna się pojawiają:
od bardzo dawna nawet gdzieś 20 lat mam objawy alergi
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
trudno powiedzieć
Jakie mają nasilenie?
umiarkowanie
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
trudno powiedzieć
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
mri kręgosłupów,usg tarczycy,rtg płuc
Jakie były wyniki wykonanych badań?
płuca w porządku jedynie przepona uniesiona roxatii
Jakie było dotychczas leczenie?
ponad 27 lat temu miałam robioną przegrodę nosową
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
krople do nosa
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
po zabiegu chyba dwa tygodnie
Inne uwagi:
Czy w mojej sytuacji kiedy mam usunięte wszystkie zęby powinno się robić coś z tymi zatokami.A jeśli chodzi o leczenie antybiotykiem lub lekiem przeciw zapalnym to też za bardzo na moją chorobę wrzodową.Czy powinnam pójść do lekarza
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 lip 2013 - 18:09:20
nie widzę przeciwwskazań do leczenia polipów zatok przynosowych ze względu na brak własnych zębów, myślę że z wynikiem MRI najlepiej pokazać się do laryngologa, ten pewnie będzie chciał Cię zbadać, zajrzeć do nosa (polipy rozrastając się zajmują również jamę nosa), zrobić TK zatok przynosowych i na tej podstawie coś zdecydować, masz alergię a to sprzyja polipom, być może potrzebne będzie ich chirurgiczne usunięcie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.