Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 maj 2011 - 18:57:35
Witam,
Piszę tu dlatego, gdyż do lekarza chirurga mam termin dopiero za miesiąc.
Zawsze miałam problem z węzłami, kilka razy przeszłam bardzo długie infekcje gardła i węzłów chłonnych. Ostatnią dwa miesiące temu.
Jednak ostatnio lekarz powiedział mi, że mam kilka guzków/zgrubień na węzłach szyi po obu stronach oraz tych w pachwinach, mam też powiększone węzły pod pachami. Wszystkie guzki mają około 1 cm, mam też jednego bardzo dużego węzła pod lewą stroną szczęki, który mnie zwykle boli przy zapaleniu gardła (myślałam że to migdał, ale lekarz powiedział tylko, ze to powiększony węzeł). Problemem są te mniejsze, które w zasadzie ogóle nie bolą.
Miałam badania na mononukleozę, jednak została ona wykluczona i powiedzieli mi w szpitalu, że to może być niedoleczona infekcja i tyle.
Poszłam niedawno na kontrolę bo te guzki mam nadal i ogólnie źle się czuję.
Czytałam różne fora i szczerze to mam kilka niepokojących objawów. Od stycznia mam zaburzenia w miesiączkowaniu, jestem osłabiona, mam częste bóle głowy (kiedyś byłam leczona na migreny), drapię się co chwilę (ale częste prysznice mi nie pomagają), wiecznie mi zimno, a wieczorami mam niewielkie gorączki, niskie ciśnienie i pocę się, ale najchętniej to bym cały czas spała. Jedynie na wadze nie tracę, bo wiecznie chuda byłam i tylko przytyć ostatnio nie mogę nic a nic. 10 lat temu przeszłam boleriozę.
Lekarz wypisał mi skierowania na rtg klatki i USG jamy brzusznej, badania krwi oraz do chirurga, który zrobi mi badanie usg węzłów.
Pytanie jest takie: u mnie w rodzinie były już przypadki nowotworowe, mój chłopak także w przeszłości miał chłoniaka nieziarnistego i teraz ja boję się, że też to mam.
Czym mogą być jeszcze spowodowane takie guzki na węzłach szyjnych i pachwinowych?
Może będę się powtarzać na forum, ale nie znalazłam takiej informacji, która by mnie usatysfakcjonowała.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
ola Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 maj 2011 - 15:52:03
w jakim jesteś wieku?
nie przebywałaś w Azji albo Afryce?
TSH (hormony tarczycy) było badane? jest w normie?
jak najbardziej będziesz miała diagnostykę w dobrym kierunku, jeżeli morfologia krwi, OB, USG brzucha i RTG klatki piersiowej, USG węzłów wyjdą dobrze to nie ma się co martwić tymi węzłami chłonnymi, mogły się powiększyć wskutek jakiejś infekcji i tak już zostały, w takim przypadku się tego nie leczy ale jednocześnie nie jest to w jakikolwiek sposób groźne dla Ciebie i można sobie z tym dać wtedy spokój Odpowiedz Cytuj
15 maj 2011 - 18:40:18
Witam,
Mam 23 lata a w tych krajach nie bylam.
Jakis rok temu lekarka mi powiedziala, ze moge miec cos z tarczyca, mialam robione badania krwi i USG i wyszly w miare ok, choc byly lekkie odchylki od normy (nie pamietam jakie dokladnie.
Bylam juz na badaniu RTG i USG brzucha,przy czym wyszly one w porzadku, morfologia tez.
Lekarz skierowal mnie do poradni hematologicznej.
Calkiem mozliwe, ze to pozostalosc po infekcji, ale jednak martwia mnie te ciagle goraczki pod wieczor.
W kazdym razie badania chyba ida w dobrym kierunku prawda? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 maj 2011 - 21:03:15
tak, zdecydowanie diagnostyka jest prowadzona w dobrym kierunku, to bardzo dobrze że będziesz skonsultowana z hematologiem, myślę że to rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i po tej wizycie będziesz spokojniejsza
węzły bardzo często nas niepokoją, z czego tak naprawdę tylko niewielki odsetek to faktycznie są jakieś poważniejsze choroby, zawsze trzeba mieć to na uwadze ale podchodzić też do tego z rozsądkiem i nie trzeba od razu panikować Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.