Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 kwi 2009 - 20:09:34
Witam! mam od dłuzszego czasu lodowate dłonie i stopy oraz nos. Martwia mnie te dolegliwości ponieważ bez zwględu na temperature ( ciepła temperature w pokoju i pod kocem) nic sie nie zmienia. prosze o pomoc jak i co by mi pomogło! z góry dziękuje! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 kwi 2009 - 13:27:12
Niektórzy ludzie tak po prostu mają, związane jest to ze słabszym krążeniem. Częściej zdarza się u niskociśnieniowców. Ja tak właśnie mam winking smiley. Czasami takie dolegliwości występują u osób które kiedyś przemroziły ręce lub nogi i pojawiła się u nich nadwrażliwość i nadmierny skurcz naczyń krwionośnych. Czasami taki objaw występuje u ludzi cierpiących na choroby reumatyczne. Jeśli nie przeszkadza Ci to w żaden sposób to może po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić. Palenie papierosów, zimno i kawa mogą nasilać objawy. Jeśli dochodzi do sinicy palców lub bolesności trzeba zaczerpnąć porady lekarza, który może przepisać leki rozszerzające naczynia krwionośne i zlecić badania. Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2009 - 22:33:56
Ja mam podobnie. Lekarz uznał,że to zespół Reynauda, na początku nie dawał mi nic, a teraz od pewnego czasu dostaję Halidor i witaminę PP na rozszerzenie naczyń krwionośnych i jest znaczna poprawa. Jestem niskociśnieniowcem i piję dość dużo kawy. Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2009 - 22:34:53
Ja mam podobnie. Lekarz uznał,że to zespół Reynauda, na początku nie dawał mi nic, a teraz od pewnego czasu dostaję Halidor i witaminę PP na rozszerzenie naczyń krwionośnych i jest znaczna poprawa. Jestem niskociśnieniowcem i piję dość dużo kawy. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.