Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 maj 2011 - 16:15:04
Witam
Mam 26 lat i mam problemy z pamięcią które zaczynają być dla mnie uciążliwe nie wiem do jakiego lekarza mogę iść żeby tego nie zbagatelizował i nie powiedział ze sobie wymyślam(taką sytuację miałam przed zdiagnozowaniem choroby tarczycy).
To że nigdy nie potrafiłam zapamiętać nazwisk aktorów i piosenkarzy oprócz kilku najbardziej znanych (czasem muszę chwilę się zastanowić zanim je sobie przypomnę) to przyzwyczaiłam się ale jest to dla mnie czasami uciążliwe. Największy problem jest taki że nie mogę zapamiętać podstawowych informacji np. jak patrzymy na mapę polski to nie mogę zapamiętać gdzie jest północ a gdzie południe może wydawać się to śmieszna ale dla mnie nie jest. Dodatkowo wymienić państwa i ich stolice to duże wyzwanie i poza kilkoma najbardziej znanymi chyba bym tego egzaminu nie zdała. Mam problem żeby powiedzieć czy gdzieś byłam tzn czy np. kiedyś byłam w Płocku czy Poznaniu nie wiem nie pamiętam jak pojadę w to miejsce zaczynam dopiero sobie przypominać ze kiedyś tam byłam. Ostatnio mam problem żeby zapamiętać jak niektórzy znajomi z otoczenia się nazywają z którymi rozmawiam i czasami wyjdziemy na wspólne piwo. Ostatnio było mi głupio jak narzeczony zapytał się mnie o jego rodzinę a ja niewiele co pamiętałam chociaż mi opowiadał wiele razy. Wszystko czego się uczę przychodzi mi z dużym problemem i zazwyczaj po zdanym egzaminie zapominam czego się uczyłam a czasami nawet z jakiego przedmiotu był egzamin. Zaczyna być to coraz bardziej uciążliwe dla mnie, ponieważ spada moja samoocena jeszcze bardziej czuję się jak głupek chociaż jestem uważana za inteligentną osobę i mam samodzielne kreatywne stanowisko.
Mam dysleksję i dysortografię nie wiem czy to ważne.

Jeżeli ktoś może wie dlaczego tak się dzieje albo może mi poradzić do kogo powinnam się udać będę wdzięczna. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.