Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
mck
20 lip 2013 - 14:44:02
Specjalizacja: Wenerolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Alergia na niektóre pyłki roślinne
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
cezera
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Mniej więcej 3 dni temu pojawiło mi się lekkie zgrubienie na języku - takie jak po przypadkowym przygryzieniu. Wczoraj jednak zacząłem się nim trochę niepokoić bo nie pamiętam bym sobie przygryzł język, a poza tym wydawało mi się że zgrubienie lekko się powiększyło. Dlatego przyszło mi do głowy że przyczyną tego \"guzka\" może być coś innego. 6 dni temu uprawiałem seks oralny z moją kobietą. przypuszczam że właśnie to jest przyczyną. Obecnie guzek utrzymuje się już 3 dzien i ma mniej więcej 7mm dlugosci i szerokosci. Proszę o pomoc i wyjaśnienie co to może być za choroba.
Od jak dawna się pojawiają:
3 dni
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
końcówka języka
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 lip 2013 - 15:18:16
Witam, proszę o zamieszczenie zdjęcia tej zmiany na języku. Czy powoduje ona jakieś dolegliwości - ból, świąd, pieczenie?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 lip 2013 - 15:18:27
a czy ten guzek boli?
objawem pierwotnym kiły może być guzek w jamie ustnej, ale zazwyczaj pojawia się on później niż 6 dni po stosunku, a poza tym kiła jest obecnie żadną chorobą, może to być więc coś zupełnie innego, jakieś inne zapalenie, trudno to ocenić nie widząc zmiany, myślę że wcale nie musi być związane ze stosunkiem, pokaż się dermatologowi jeżeli nie będzie znikać, po obejrzeniu można coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
mck
20 lip 2013 - 16:34:43
Dziękuję za odpowiedzismiling smiley Zamieszczam zdj zgrubienia (koncowka języka po prawej na zdj). aczkolwiek trudno jest je uchwycić na zdjęciu, gdyż tylko leciutko wystaje ponad powierzchnię języka, do tego jego kolor na zdj nie jest aż tak dobrze widoczny (w rzeczywistości jest troche ciemniejszy i ma wyrazniejsze granice). Guzek sam z siebie nie boli, za to pobolewa przy nacisku oraz przy czynnościach takich jak jedzenie, gdzie to zgrubione miejsce ma kontakt z pokarmem.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-20 16:35 przez mck. Odpowiedz Cytuj
mck
20 lip 2013 - 16:37:30
wrzucam jszcze raz link do zdj bo to umieszczone zostalo przycięte przez forum:

[oi41.tinypic.com] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 lip 2013 - 18:01:05
na pewno nie wygląda to na żadną kiłę, jak już to jakieś zapalenie wirusowe albo mniej prawdopodobne bakteryjne, lub po prostu zwykłe podrażnienie, myślę że możesz poczekać kilka dni, przez ten czas płukać jamę ustną np. dentoseptem i zobaczysz czy to zniknie, jeżeli nie to najlepiej pokazać się z tym u dermatologa Odpowiedz Cytuj
mck
20 lip 2013 - 23:30:26
Ok, no to postaram się poczekać i zobaczyć jak guzek będzie dalej się zachowywać. Przyznam, że trochę jestem uspokojony dzięki Waszej pomocy. Bardzo dziękuję! Odezwę się w takim razie za kilka dni z raportemsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 lip 2013 - 18:08:03
proszę bardzo
będziemy czekać na dalsze informacje, jak rozwinie się Twoja sprawa, miejmy nadzieję że już niedługo będzie po problemie winking smiley Odpowiedz Cytuj
mck
21 lip 2013 - 23:40:36
Witam ponownie. Sytuacja trochę się rozwinęła. Tamten \"guzek/zgrubienie\" przestał być guzkiem a zmienił się po prostu w swędzące/palące miejsce. Wybrzuszenie zniklo, wygląda jakby zostało \"wypalone\". Natomiast po boku języka (po tej samej stronie co zgrubienie) także zaobserwowałem swędzenie, a po dokładnym przyjrzeniu się takie jakby dwa wgłębienia. Tylko nie wiem czy one nie były już wcześniej, bo na poprzednim zdjęciu też są widoczne tylko wtedy jeszcze nie swędziały. Poza tym czuję coś na kształt zimna na wargach po stronie zgrubienia. Boję się że to coś się rozszerzy na większą część jamy ustnej, a o ile na takim malym kawalku jak do teraz bylo to do wytrzymania to po zajęciu takiej powierzchni stanie się już nieznośne. Jutro zamierzam kupić polecony lek - dentosept tylko czy pomoże? Może to infekcja bakteriami lub grzybami?

[oi42.tinypic.com]

[oi40.tinypic.com] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 lip 2013 - 11:49:36
WItam, moim zdaniem może Pan zakupić dentosept i płukać nim jamę ustną bo możliwe, że ta zmiana już się goi - stąd takie wygładzenie języka i wgłębienie. Tak więc póki co proszę tylko stosować dentospet i napisać za 2 -3 dni jak wygląda sytuacja. Odpowiedz Cytuj
mck
29 lip 2013 - 16:57:42
Witam ponownie. Melduję, że obecnie po infekcji nie ma już prawie śladu. Płukałem jeszcze usta kilka dni dentoseptem (nawiasem mówiąc niezbyt dobrytongue sticking out smiley) tak dla pewności by nic podobnego nie wyskoczyło w innym miejscu. Także dziękuję Wam bardzo za pomoc.. smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 lip 2013 - 00:59:22
W takim razie bardzo się cieszę, że już po problemie i że mogliśmy pomócsmiling smiley pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.