Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Ata
18 lip 2013 - 20:34:24
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Dermatofibrosarcoma protuberans łopatki prawej usuwany 3 krotnie ostatni raz w 2009 r nie było radio oraz chemioterapii.
Jakie to są dolegliwości:
Ból barku
Od jak dawna się pojawiają:
Od 6 mc
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Trwają całą dobę
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane i silne
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Mri stawu ramiennego
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Badanie bez podania kontrastu ze względu na uczulenie.
Nie widać wysięku, obrzęku błony maziowej w stawie ramiennym. Ustawienie głowy kości ramiennej prawidłowe.Nie widać wysięku w kaletkach stawu ramiennego.Bardzo drobne torbiele na pograniczu tylnej części głowy kości ramiennej. Struktura kostna głowy kości ramiennej prawidłowa. Widoczny niejednorodny sygnał trzonu kości ramiennej -typowa konwersja szpiku.
Staw barkowy z śladem obrzęku. Przy pęczku naczyniowym dołu pachowego widoczne węzły chłonne dł 18 mm. Ocena ich unaczynienia w badani dopplerem.
Jakie było dotychczas leczenie?
Nie było
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Nie było
Inne uwagi:
Nie było
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
18 lip 2013 - 20:47:53
W zasadzie to badanie nie wykazało niczego niepokojącego poza tymi węzłami chłonnymi, ale żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich charakteru trzeba będzie wykonać USG tej pachy. Czy wynik widział już Pani lekarz prowadzący?? Odpowiedz Cytuj
Ata
18 lip 2013 - 23:51:55
Nie wizytę u onkologa mam wyznaczoną na październik. Za 2 tyg mam wizytę u ortopedy
który stwierdził u mnie ciasnotę podbarkową. Rozmawiałam z chirurgirm, który mnie poinformował ze takie torbiele powinnam ze względu na wywiad raczej usunąć. Ponadto
zastanawia mnie stwierdzenie konwersja szpiku??Dwa lata temu miałam pobierany szpik
I wynik wykazał włóknienie.
Czy zamiast dopplera powinnam zrobić biopsję tych węzłów? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 lip 2013 - 12:55:04
Jeśli chodzi o torbiele to musi o tym zadecydować onkolog, natomiast co do konwersji szpiku to jest to normalny proces związany z wiekiem (zmiana szpiku czerwonego w żółty) - także nie jest to patologia. Jeśli chodzi o węzły chłonne to raczej na początek doppler, a jeśli on wykaże, ze te węzły są podejrzane to wtedy pewnie konieczna będzie biopsja. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.