Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2011 - 14:34:00
Eda napisała:
"Witam Wczoraj po długotrwałym płaczu (ok 20min) na nózkach mojej 4miesięcznej córeczki pojawiły się ciemnoczerwone wybroczyny ok 3mm. dzsiaj już sa bledsze. Wyniki krwi robione 2tyg temu:WBC-8,1, RBC-4,33, HGB-11,6, HCT-36,5, MCV-84, MCH-26,9, MCHC-31,9, RDW-13,10 , PLT-368, MPV-9,6 , PVT-0,353 , PDW-16,80, CRP-0,01, badanie ogólne moczu w normie .Dziecko obecnie przyjmuje ferrum lek ze względu na stwierdzoną anemie 2 miesiace temu. Prosze o informacje czy powodem powstania wybroczym mógłbyc płacz i fakt przebywania na sloncu? Obecnie przebywamy na urlopie i do pediatry wybieramy się w poniedziałek. dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Edyta" Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2011 - 14:38:40
a więc tak, w morfologii krwi faktycznie widać jeszcze pewnego niewielkiego stopnia niedokrwistość (anemię), trzeba by porównać z wcześniejszymi wynikami ale myślę że pod tym względem krew się poprawia
nic innego niepokojącego w badaniu nie widać, płytki krwi są w normie, a przy wszelkich wybroczynach trzeba na to zwrócić uwagę, CRP też jest niskie co przemawia przeciwko jakiemuś stanu zapalnemu
a czy przyczyną może być płacz? no niby może być wtedy zwiększone ciśnienie i to może sprzyjać wynaczynieniu krwi ale ja osobiście się z tym nie spotkałem, warto pokazać więc wszelkie wybroczyny lekarzowi bo przyczyny mogą być różne, na przykład zespół Schoenleina-Henocha, chociaż on dotyczy częściej dzieci jednak trochę starszych Odpowiedz Cytuj
06 maj 2011 - 15:11:47
PROSZE NACIĄGNA SKÓRKE DZIECKA JEZELI PLAMKI ZNIKNA TO ZNACZY ZE WYBROCZYNY SA OD WYSILKU. JESLI NIE PROSZE SKONTAKTOWAC SIE Z LEKARZEM JAK NAJSZYBCIEJ. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.