Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 lip 2013 - 22:53:37
Specjalizacja: Alergolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Mój synek ma 3, 5 miesiąca od jakiegoś czasu ma czerwone plamy na udach, pod kolanem, takie jakby suche, na buźce nie ma nic, lekarz stwierdził skazę białkową, przez tydzień podawałam mu bebilon pepti, jednak poprawy nie widać nadal są te czerwone plamy, a mały dodatkowo nie chce pić tego mleka, walczę z nim a dziennie pije tylko 300 ml, widać że mu nie smakuje, dodatkowo zauważyłam dziś wieczorem trochę białego śluzu w kupce małego, kupki robi 2-3 razy dziennie, luźne, zielono-żółte, czy powinnam się martwić??? co mu wkońcu podawać ?? jak on nie chce tego bebilon pepti pić, najlepiej mu smakuje zwykły bebilon, on urodzenia przytył 2 kg, ma 3,5 miesiąca
Od jak dawna się pojawiają:
od około miesiąca czerwone plamy
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
uda, pod kolanem, cały czas są od prawie miesiąca, nie schodzą
Jakie mają nasilenie?
intensywne pod kolanem, umiarkowane na udzie
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nic nie pomaga
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
brak
Jakie były wyniki wykonanych badań?
brak
Jakie było dotychczas leczenie?
zmiana mleka na bebilon pepti, po tygodniu żadnych zmian, nadal występują plamy,dziecko odrzuca te mleko
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
brak leków
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
brak
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
18 lip 2013 - 12:43:05
Witam, na pewno tak szybko nie należy się spodziewać efektów zmiany mleka na hipoalergiczne, poza tym nawet na tym mleku może się jeszcze zdarzyć taka wysypka i nie ma tak do końca skutecznej terapii. Natomiast jeśli dziecko nie chce pić tego mleka to po konsultacji z pediatrą można spróbować innego preparatu hipoalergicznego, który być może dziecko będzie lepiej tolerowało. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.