Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 lip 2013 - 14:15:08
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
leki przeciwbólowe i przeciw zapalne takie jak:
DicloDuo oraz Ibuprofen
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Rwące bóle kolana przy chodzeniu,pod kolanami jak i również w tylnej części uda
Od jak dawna się pojawiają:
Ból towarzyszy mi od dłuższego czasu,a dokładnie od grudnia 2012
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Nogi bolą ciągle,lecz w nocy ból się nasila co uniemożliwia sen
kolana,tylne części uda,pod kolanami na zgięciu nogi
Jakie mają nasilenie?
intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nasila chodzenie,noszenie ciężkich przedmiotów
lekka ulgę przynosi mi pozycja gdy mam zgięte nogi,okłady lodem,obwiązywanie nogi bandażem elastycznym
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG stawów kolanowych oraz USG
Jakie były wyniki wykonanych badań?
RTG wykazało Nieco węższą szparę stawową w przedziale przyśrodkowym stawu kolanowego,a natomiast USG zerwane włókna mięśniowe
Jakie było dotychczas leczenie?
lekami na stan zapalny,który u mnie podejrzewano,lecz bez skutecznie
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
przeciwbólowe,gdyż ból jest ciężki do wytrzymania
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
przyjmowałem 2 miesiące leki przeciw zapalne,brak poprawy
Inne uwagi:
W piątek jadę do Biskupca ze zdjęciami RTG,dodatkowo do zdjęć dostałem opis,który wykazał węższą szparę stawową i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć w jakich okolicznościach coś takiego powstaje,co jest przyczyną,jakie jest leczenie itp.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 lip 2013 - 15:17:31
Witam, takie zwężenie szpary stawowej towarzyszy zwyrodnieniu stawu kolanowego, jest spowodowane tym, że chrząstka stawowa jest scieńczała w wyniku tych właśnie zmian zwyrodnieniowych. W tym przypadku zmiany są bardzo niewielkie, więc nie wiem czy mają tu jakieś znaczenie i czy to one są powodem dolegliwości.Co do leczenia to zwykle stosuje się metody zachowawcze czyli zabiegi fozjoterapeutyczne i leki p/bólowe, ale myślę, że w tym przypadku trzeba wykonać rezonans kolana bo tak jak pisałam nie sądzę, żeby tak nieznaczne zwężenie widoczne w RTG było przyczyną takiego bólu. Po prostu są potrzebne dokładniejsze badania. Odpowiedz Cytuj
18 lip 2013 - 17:58:07
Refresh Odpowiedz Cytuj
18 lip 2013 - 18:03:33
A jeżeli chodzi o zmiany zwyrodnieniowe to nie występują one u starszych osób czy również u młodych ?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-18 18:04 przez zarram. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 lip 2013 - 14:50:09
Zwykle u starszych osób, ale mogą się zdarzać również u młodych u których z jakichś przyczyn chrząstka zużywa się szybciej. Ale tak jak pisałam tak małe zmiany w RTG nie powinny dawać takich dolegliwości, więc tu pewnie wskazany jest rezonans, który jest dużo bardziej dokładny i może uwidocznić dużo więcej zmian. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 lip 2013 - 14:51:16
A czy były wykonywane jakieś badania z krwi - morfologia, OB, CRP, czynnik reumatoidalny?? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
19 lip 2013 - 16:02:20
Ja to bym dopatrywała się przyczyny dolegliwości ,nie w nieco węższej szparze stawowej, bo to nawet może być uwarunkowane genetycznie ,
a w zerwanych włóknach mięśniowych,które mogą być następstwem kopania piłki. Odpowiedz Cytuj
20 lip 2013 - 11:32:39
Witam ponownie.W Biskupcu miałem przeprowadzane kolejny zabiegi RTG,wszystko wygląda dobrze,jeżeli chodzi o kości tylko po za tym lewym kolanem.Z dalszej rozmowy z lekarzem dowiedziałem się,że szpara,która powstała u mnie,prawdopodobnie na skutek szybkiego wzrostu w dzieciństwie zakończy się u mnie na \"starość\' 40-50 lat zwyrodnieniem kolana i będzie konieczny zabieg.Kolano,aż tak bardzo mi nie dokucza,a natomiast mięśnie czworogłowy uda strasznie bolą.Lekarz przypisał mi kolejny zabiegi: x10 laster,x10 magneterapia oraz x10 ćwiczenia.Może przynajmniej w połowie ból zniknie,lecz od Pana chciałbym się dowiedzieć czy taki zabieg gwarantuje poprawne skorygowanie opisanej przeze mnie wady i czy przyjmowanie kolagenu dało by jakieś pozytywne efekty?. Odpowiedz Cytuj
20 lip 2013 - 11:39:16
Jeżeli chodzi o wykonywanie badanie to była morfologia krwi,również planowałem wykonać OB,lecz lekarz stwierdził,że nie ma takiej potrzeby,ponieważ morfologia również wyklucza stany zapalne.

P.s czemu wszystkie posty pojawiają się dopiero jak ja coś napisze,odświeżanie strony nie pomaga. Odpowiedz Cytuj
21 lip 2013 - 11:41:03
refresh Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 lip 2013 - 12:17:56
Jeśli pyta Pan o zabieg, o którym mówił ortopeda, że będzie u pana wskazany w starszym wieku z powodu zwyrodnienia kolana to jest top ostateczność czyli jest wykonywanty wtedy kiedy pacjent już zupełnie nie może chodzić i polega on na wymianie założeniu protezy stawu kolanowego - czyli poniekąd wymianie własnego stawu na sztuczny. Co do kolagenu to jego suplementacja nie zaszkodzi, ale jeśli chodzi o skuteczność to cudów proszę się nie spodziewać. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.