Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2011 - 13:46:02
Natalllka napisała:
"Dzień dobry, bardzo bym prosiła o odpowiedzenie czy powinnam isc do lekarza czy to nic takiego gdyż do lekarza chodzę naprawdę jak już muszę. Mianowicie zastanawia mnie fakt powiększonych węzłów. Już prawie rok temu wyczułam na szyi po jednej i drugiej stronie, pod uszami tak w połowie szyi gulkę, nie są bardzo duże, ale ostatnio zaczęło się ich pojawiać coraz więcej, po jednej stronie mam 2 a po drugiej 2-3 i są koło siebie, tak z jednej strony jakby były troszkę połączone. One mnie nie bolą, tylko ogólnie czuję się nie zbyt tzn ostatnio czuję się trochę lepiej ale i tak nie jest tak jak by się chciało, mianowicie ciągle jestem zmęczona, bardzo bolą mnie mięśnie tak jakbym była chora a rano to mam takie uczucie jakbym nie mogła nimi ruszyć tak mnie bolą nogi, ale jak już ruszę to jest lepiej, swędzi mnie skóra a szczególnie po kąpieli, no i ciężko z moją pamięcią i nauką ale to jest chyba połączone z tym zmęczeniem, do tego ciągle mam takie uczucie jakby ktoś mi na uszy naciskał takie w nich napięcie, jest to bardzo nieprzyjemne i ostatnio po wypiciu 2 drinków i mimo, że nie byłam pijana i czułam się dobrze to nagle zrobiło mi się słabo i to tak, że nie mogłam stac bo zaraz bym zemdlała... Co do wagi to jakiś czas temu schudłam mimo, że jadłam więcej. Jestem chora na przewlekłe zapalenie tarczycy i mam takie pytanie czy te węzły mogą miec powiązanie z tarczycą czy trzeba koniecznie isc do lekarza? Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam za problem." Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2011 - 13:49:02
proponowałbym pokazać się lekarzowi z tymi węzłami, niech je zbada i oceni czy budzą jakiś niepokój czy też może tak zostać
lekarz pewnie będzie chciał Ci zrobić podstawowe badania jak morfologia krwi, OB, TSH i dobrze!
jeżeli będzie miał jakieś wątpliwości to zrobi jeszcze dodatkowo USG w którym można ocenić charakter powiększonych węzłów chłonnych
zdarzają się jakieś skoki temperatury?
chudnięcie bez powodu?
świąd skóry? zimne nocne poty?
to zapalenie tarczycy skutkuje jakąś niedoczynnością albo nadczynnością? leczysz się na to?
od tarczycy też może być gorsze samopoczucie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.