Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 maj 2011 - 13:27:08
Witam mam pytanie w wieku 17 lat zaczełam mieć kłopoty z jajnikami a ogólniej zaczeły mi się pojawiać torbiele jajników, były już sporej wielkości i groziła mi operacja, lekarz zalecił terapię hormonalna, pomogło leki bralam 3 lata odstawiłam je ok 5 miesięcy temu i znowu pojawiły się torbiele, okresu nie mam już 4 miesiące, boje się, że tak będzie za każdym razem gdy odstawię hormony i nie będe mogła zajść w ciąże, ginekolog nic nie chce mi kąkretnego powiedzieć mówi żebym się tym nie martwiła ale jak mam się nie martwić, widzę, że znowu jest to samo, a co jeśli tak będzie za każdym razem mam już 21 lat i boje się.. Czy mając torbiele w ogóle można zajść w ciąże?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 maj 2011 - 14:43:45
a czy to może jest zespół policystycznych jajników, czy coś innego? lekarz coś na ten temat wspominał?
zespół policystycznych jajników (PCO) jest dość częstą przypadłością u kobiet, faktycznie może utrudniać poczęcie dzieci ale nie oznacza całkowitej bezpłodności, przy odpowiedniej opiece ginekologicznej zajście w ciążę jest jak najbardziej możliwe Odpowiedz Cytuj
05 maj 2011 - 18:15:29
tak to jest to. ale czy to oznacza, że jak pojawiają się torbiele i nie mam okresu, to nie mogę zajść w ciąże? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2011 - 13:41:33
może tak być, ale nie oznacza to że jeżeli będziesz chciała zająć w ciążę to nie będzie się dało tego wyrównać tak żeby cykle były prawidłowo i żeby nie było problemów z poczęciem, najlepiej porozmawiać o tym z ginekologiem Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.